Raugintų agurkų nauda organizmui ir žmogaus sveikatai

2021-12-08 Autorius WorldRecipes.lt

Raugintų agurkų nauda organizmui ir žmogaus sveikatai
Vienas, bene kiekvienoje virtuvėje esantis produktas, valgomas kartą arba du per savaitę, gali būti naudingas tiek mūsų išvaizdai, tiek sveikatai. Tai yra rauginti agurkai, kurie yra nuostabus probiotikų - gerųjų bakterijų šaltinis.

Rauginti agurkai gali padėti mesti svorį

"Mokslininkai tyrė ir ištyrė probiotikų poveikį, norint svorį palaikyti ir svorį mažinti moterims ir vyrams, kurie turi viršsvorio. Tyrimo imtis buvo 24 savaitės, - pasakoja A. daktaras. - Dažnai skanaudami raugintus agurkus nutukę tyrimo dalyviai suegbėjo numesti svorio, o turintys normalų - jį išlaikė visiškai tokį patį. Štai ką reiškia turėti normaliai funkcionuojančią žarnyno mikroflorą! Jeigu sutrinka žarnyno bakterijų balansas blogųjų bakterijų membranoje esantys lipopolisacharidai patenka į kraują bei prisideda prie atsparumo insulinui išsivystymo. O kur yra atsparumas insulinui, ten dažnokai būna ir augantis svoris."

Gydytojas rekomenduoja palyginti, kiek naudingų medžiagų yra šviežiuose ir kiek raugintuose agurkuose.

Taip pat, raugintuose agurkuose yra vitamino E, pantoteno rūgšties, magnio, fosforo ir kalio, priduria gydytojas.

Padeda palaikyti sklandų smegenų darbą

Yra sakoma: kaip mes jaučiamės, taip ir atrodome. Ir tai itin aiškiai atskleidžia mūsų veidai, emocijos, elgesys, teigia gydytojas: "Jeigu valgome raugintus agurkus, mes kartu duodame organizmui tokį maistą, kuris galite padėti palaikyti sklandžią centrinės nervų sistemos veiklą, smegenų formavimąsi - hematoencefalinio barjero, mielinizacijos, neuronų susidarymą, mikroglijos subrendimą. Pavyzdžiui, yra ryšys tarp sveiko žarnyno bei parkinsono ligos."

Mokslininkų teigimu, sveikas žarnynas padės užtikrinti sklandžią nervinių ląstelių veiklą dėl pakankamo serotonino bei dopamino kiekio. Jei jų kiekis yra ganėtinai mažas, tai gali padidinti Parkinsono ligos riziką, atsiranda motorinės elgsenos bei koordinacijos pablogėjimas. Taip sumažėja nerimo arba depresijos simptomai, priduria gydytojas.

Pagerina žmogaus odos būklę

Neabejotinai svarbu tinkamai valyti savo odą, bet itin svarbu pasirūpinti ja ir iš vidaus. Vienas iš tokių sveikatos šaltinių, gydytojo teigimu, yra jau minėti probiotikai: "Gerųjų bakterijų gaminami peptidai padės žmogaus imuninei sistemai eliminuoti patogenines bakterijas."
Reklama

Padeda mažinti storosios žarnos vėžio riziką

Fermentuoti produktai, anot gydytojo, padėdami išlaikyti sveiką žarnyno mikroflorą, veikia tarsi storosios žarnos vėžio prevencija. 

Bet gydytojas taip pat įspėja, kad rauginti agurkai gali turėti ir šalutinį poveikį: valgant per daug raugintų agurkų arba geriant didelį agurkų skysčio kiekį, gali atsirasti dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas. 

"Taipogi, tai yra papildoma druska. Vieną ar du kartus kartus per savaitę valgykite raugintų agurkų ir pamatysite, kad pradėsite jaustis vis geriau ir geriau", – primena jis.

Taip pat pasidalinsiu labai skaniu salotų su silke ir raugintais agurkais receptu. Būtinai pamėginkite! :)

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • silkės filė
  • raugintų agurkų
  • svogūnų
  • grietinės
  • pipirų
  • druskos

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių silkių filė supjaustyk nedideliais gabaliukais.
 2. 2. Tada raugintą agurką supjaustyk nedideliais gabaliukais.
 3. Reklama
 4. 3. Tuomet svogūną supjaustyk nedideliais gabaliukais.
 5. 4. Viską sudėk į dubenį, salotas pagardink grietine, pipirais ir druska pagal skonį ir išmaišyk.
 6. 5. Lyg ir viskas. Mūsų silkės salotos pagamintos. Itin gardu patiekti su karštomis virtomis bulvėmis. Skanaus!