Riešutinis-karamelinis pyragas Kalėdoms

2020-12-21 Autorius WorldRecipes.lt

Riešutinis-karamelinis pyragas Kalėdoms
Toks Kalėdinis pyragas labai patiks karamelės bei riešutų gerbėjams. Jis taip pat gali būti idealinė Kalėdine dovana. Jį galima išsikepti iš anksto, nes toks pyragas labai ilgai galioja. 

Šį pyragą subrandinti yra tikrai būtina, nes tik subrendęs ir gerai pastovėjęs, jis įgaus tikrąjį savo fantastišką skonį.

Ingredientai

  Tešlai (iš šios tešlos normos gaunasi trys 21 centimetro skersmens pyragai):
  • miltai: 350 gramų
  • cukrus: 200 gramų (jei nemėgstate taip saldžiai, galite sumažinti iki 100 gramų)
  • sviestas: 250 gramų (arba margarinas)
  • kiaušiniai: 1
  • druska: žiupsnelio
  Įdarui (šio įdaro pakanka trims 21 centimetro skersmens pyragams):
  • riešutai: ~600 gramų (miksuoju lazdyno, migdolų ir graikinius)
  • cukrus: 200 gramų
  • 35% riebumo grietinėlė: 500 mililitrų
  • sviestas: 100 gramų
  • medus: 4 šaukštų
  • vanilinis cukrus: ~20 gramų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia miltus suberkite į didelį dubenį ir burokinės tarkos pagalba sutarkuokite šaltą sviestą.
 2. 2. Tuomet ant viršaus suberkite cukrų, druską bei kiaušinį. Kitur esu skaičiusi, kad kapoja peiliu, bet aš tiesiog greitai suminkau rankomis. Užtrunku maždaug 15 minučių.
 3. Reklama
 4. 3. Tešlą dėkite į šaldytuvą bent valandai, aš įprastai laikau per visą naktį.
 5. 4. Tešlą padalinkite į tris dalis. Galima kepti ir vieną labai didelį pyragą 30x35 centimetrų skardai. Tai labai didelis pyragas ir jei norisi dovanoti, turėsite suraikyti, bus ne itin patogu bei gražu. Tad aš kepiau 3 mažesnius. Jei telpa, galima kepti kelis iškart.
 6. 5. Formą išklojame su kepimo popieriumi. Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros.
 7. 6. Kiekvieną tešlos dalį ruošiame atskirai. Imkite vieną dalį tešlos ir iškočiokite maždaug 3-4 milimetrų storio apskritimą. Iškočiota tešla išklojame formos dugną palikdami vieno centimetro aukščio kraštelį. Jei taip nutinka, kad tešla nesikočioja, išsklaidome ją pirštais. Man pačiai ši tešla nesikočiojo, lipo, trupėjo, dėl to formuoti pirštais buvo daug paprasčiau.
 8. 7. Gaminkite įdarą: Ištirpiname 100 gramų sviesto ir suberiame vieną pakelį vanilinio cukraus (20 gramų), 200 gramų cukraus ir sudedame medų. Maišome kol ištirpsta ir masė pasidaro tąsi.
 9. 8. Tada supilame grietinėlę ir maišome, kol cukrus pilnai ištirpsta. Nuolatos maišydami kaitinkite ant silpnos kaitros, iki sutirštėja ir truputį paruduoja.
 10. 9. Suberiame riešutus ir nenukeldami nuo ugnies maišome, kol masė pasidaro vienalytė. Įdaras privalo gautis labai tirštas. Atsargiai ragaujame, karamelė labai karšta!
 11. 10. Įdarą daliname į tris dalis. Vieną dalį sukrečiame ant paruoštos tešlos, išlyginame paviršių ir dedame į įkaitintą orkaitę maždaug 35-40 minučių.
 12. 11. Nesudeginame! Stebime, kad karamelė per daug neparuduotų.
 13. 12. Šitaip paruoštus iškepame visus pyragus. Atvėsinkite, suvyniokite į popierių, dėkite į maišą ir laikykite kelias dienas sausoje bei vėsioje patalpoje. Iškilo klausimų koks tai turėtų būti maišas ? Popierinis, polietileninis-jokio skirtumo. Viskas :) Kantrybės belaukiant, o tai tikrai labai sunku :) Rekomenduoju, pyragą paslėpti kuo toliau. Pasilepinkit!
 14. kalėdinis riešutinis - karamelinis pyragas
 15. 13. Rekomendacija: Daugiau pyragų Kalėdoms rasite: Pyragai Kalėdoms.
Orkaitėje kepta antis su daržovėmis ir vyšnių padažu
(2)
Peri peri vištos marinatas
(2)