Sausainiai: Kačių liežuvėliai (Langues de chat)

2020-04-13 Autorius WorldRecipes.lt

Sausainiai: Kačių liežuvėliai (Langues de chat)
Dažniausiai po švenčių, pilnas šaldytuvas ne tik maisto, bet ir mažų indelių su likučiais:  atliko padažo, keletas baltymų, truputis jogurto ir varškės... Dažniausiai tie visi maži indukai varo mane į neviltį, nes reikia pasukti galvą kaip juos sunaudoti, o kartais receptai patys ateina, lengvai ir greitai.

Kai pamačiau Langues de chat sausainių receptą, žinojau, kad šaldytuve kaip tik yra 3 atlikę baltymai ir kad tai būtent TAS receptas, kurio man reikia. Tai labai paprasti ir greitai pagaminami sausainiai.

Langues del chat arba kačių liežuvėliai - gavo pavadinimą dėl savo formos, kuri tikrai primena liežuvį. Kažkam turbūt labai patiko katinai, jei jų garbei pavadino sausainius. Rekomenduoju išbandyti ir jums, jie labai skanūs. 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • kiaušinių baltymai: 3
  • sviestas: 100 gramų (kambario temperatūros, supjaustyto kubeliais)
  • cukraus pudra: 120 gramų
  • miltai: 130 gramų
  • druska: žiupsnio
  • pagardinimui pasirinktinai (kažką vieną): vanilė, citrinos arba laimo žievelė, apelsino žievelė, rožių vanduo, kardamonas

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia atskiriame kiaušinių baltymus nuo trynių. Šį kartą trynių mums neprireiks, juos galite pasilikti kitam patiekalui. :)
 2. atskiriami kiaušinių baltymai nuo trynių
 3. 2. Patarimas: Žemiau esančiame video galite matyti kaip lengvai atskirti kiaušinių trynius nuo baltymų, neturėdami specialaus tam skirto įrankio.
 4. Reklama
 5. 3. Įkaitiname orkaitę iki 200 laipsnių temperatūros.
 6. orkaitė įkaitinta iki 200 laipsnių temperatūros
 7. 4. Išklojame kepimo skardą silikoniu kilimėliu arba kepimo popieriumi.
 8. 5. Išplakame sviestą su cukrumi, druska ir pasirinktu pagardu (aš naudojau vanilę). Įmaišome iš pradžių baltymus - tik tiek, kad viskas susimaišytų, o tada - miltus, irgi tik tiek, kad viskas susimaišytų ir tešla būtų vientisa. Neperplakame ir nepermaišome.
 9. 6. Thermomiksas. Į thermomikso indą sudedame sviestą, druską ir cukraus pudrą. Pradedame plakti 1 min. 6 gr. po 20 sek. pro skylutę dangtelyje įpilame dalimis baltymus. Įberiame miltus ir pasirinktą pagardą (aš naudojau vanilę) ir viską sumaišykite 20-30 sek. 3 gr.
 10. tešla thermomikse
 11. 7. Įdedame tešlą į konditerinį maišelį, jei turime, tai naudojame tiesų antgalį, maždaug 1 centimetro diametro, jei ne, tai tiesiog nukerpame maišelio galą taip, kad skylutės diametras būtų apie 1 centimetrą.
 12. 8. Išspaudžiame ant kepimo skardos virvutes, kurios virs liežuvėliais. Tarp jų turėtų būti šioks toks tarpas, nes kepant jos išsiplės.
 13. kačių liežuvėliai paruošti kepimui
 14. 9. Pašauname į orkaitę ir kepame 5-7 minutes.
 15. 10. Kai sausainių kraštai paruduoja - viskas - sausainius reikia traukti iš orkaitės.
 16. patiekti kačių liežuvėliai
 17. 11. Perkeliame juos ant grotelių ir atvėsiname. Laikome hermetiškame inde (galiojimo laikas maždaug 2 savaitės).
 18. iškepti kačių liežuvėliai
 19. 12. Rekomendacija: Daugiau sausainių receptų rasite: Sausainiai.
Avižiniai sausainiai su riešutais
(4)