Skaniausias Tortas Medutis be papločių kočiojimo

2020-04-11 Autorius Lithuanian in the USA

Skaniausias Tortas Medutis be papločių kočiojimo
Gaminant Medutį pagal mano pateiktą receptą tau nereiks kočioti papločių (sutaupysite laiko!), nereiks želatinos ir jokių "mandrų" ingredientų. 

Dabar keletas patarimų gaminant skaniausia "Medutį". Kremui renkamės riebią grietinę, tada kremas gausis turtingesnio skonio bei gerai sustings. Taip pat, nepadauginame cukraus pudros kreme, nes "Medučio" papločiai yra ganėtinai saldūs, todėl geriausiai dera rūgštesnis kremas (išbandyta ne vieną kartą). Bet vistiek kremo skonį reguliuojame pagal save, nes vieni mėgsta rūgščiau, kiti saldžiau. Todėl aš maišydama kremą visada paragauju ir įsitikinu, kad skonis man pats tas.

Pati smagiausia dalis yra kepti "Medučio" papločius, nes jų nereikia kočioti. Tešlą ištepei ant kepimo popieriaus ir dedi į orkaitę. Kad torto papločiai būtų vienodo dydžio, rekomenduoju juos apsibrėžti lėkštės arba tortinės, kurioje sluoksniuosite tortą, apskritimą. 

Pagal mano pateikto recepto proporcijas gaunasi poros kilogramų tortas, todėl tikrai labai didelis. Aš šį kartą kepiau iš pusės porcijos, dėl to man gavosi maždaug 10 plonų papločių. Jei ir Jūs nuspręsite kepti nedidelį "Medutį", tada naudokite visko perpus mažiau (3 kiaušinių nepadalinsi perpus, taigi naudokite 2 mažus kiaušinius arba vieną labai didelį).

Ingredientai

  Papločiams: 
  • miltai: 400 gramų
  • medus: 250 mililitrų
  • kiaušiniai: 3
  • cukrus: 6 valgomųjų šaukštų
  • grietinė: 3 valgomųjų šaukštų
  • kepimo soda: 2 arbatinių šaukštelių
  Kremui:
  • grietinė: 1,5 litro
  • cukraus pudra: 14-15 valgomųjų šaukštų (puse porcijos ~10 valgomųjų šaukštų)
  • citrinos sultys: iš 1 vnt. arba pagal skonį (arba 1-2 arbatinių šaukštelių citrinos rūgšties; pusei porcijos 0,5 citrinos sulčių)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros.
 2. 2. Papločiai: Kiaušinius gerai išplakite su cukrumi.
 3. Reklama
 4. 3. Atskirame indelyje grietinę sumaišykite su soda, palikite, kad suputotų ir pakiltų.
 5. 4. Tada į kiaušinių masę įmaišykite skystą medų (jeigu medus neskystas – trumpam pašildykite mikrobangėje), viską gerai išplakite.
 6. 5. Paskui įmaišykite grietinę su soda, gerai išmaišykite ir galiausiai pamažu įmaišykite persijotus miltus. Tešla gausis maždaug jogurto tirštumo.
 7. 6. Ant kepimo popieriaus ištepkite norimo dydžio labai ploną apskritimą (tepkite maždaug 2 valgomuosius šaukštus tešlos), o apskritimo dydį reguliuokite pagal tortinės arba lėkštės, ant kurios dėsite tortą, dydį.
 8. 7. Kiekvieną paplotį kepkite maždaug 5-7 minutes, kol paruduos.
 9. 8. Kai jau iškepa, palikite atvėsti ir nulupkite nuo kepimo popieriaus.
 10. 9. Kremas: Sumaišykite visus nurodytus kremo ingredientus viename inde.
 11. 10. Cukraus ir citrinos sulčių (arba rūgšties) kiekį reguliuojame pagal savo skonį (man skaniau, kai pertepimas yra rūgštesnis, nes torto papločiai yra ganėtinai saldūs).
 12. 11. Kol kepa papločiai - kremą palikite šaldytuve stengti.
 13. 12. Kai jau visi torto papločiai atvės, pasilikite vieną paplotį trupiniams (jį geriausia sutrupinti atvėsusį).
 14. 13. Torto "Medučio" sluoksniavimas: Dėkite vieną paplotį į tortinę arba lėkštę, kurioje sluoksniuosite kremą.
 15. 14. Paplotį ištepkite kremu, dėkite kitą paplotį, vėl tepkite kremą ir taip sluoksniuokite, kol paskutinis sluoksnis gausis lakštas be kremo (pasilikite šiek tiek kremo torto aptepimui).
 16. 15. Kai jau baigsite sluoksniuoti – torto viršų uždenkite maistine plėvele ir dėkite stengti į šaldytuvą bent 5 valandoms arba per visą naktį.
 17. 16. Sustingusį tortą aptepkite likusiu kremu ir apibarstykite trupiniais. Puoškite kaip tik norisi ir širdis geidžia. Pasilepinkite!
 18. pagamintas tortas medutis
 19. 17. Rekomendacija: Daugiau medučio receptų rasite: Medučio receptai.

Ispanas

Noriu lb ismegint skanumėli
Atsakyti

undefined

Kur sviestas
Atsakyti

Valerija

Kadangi kočioti nereikia dedame grietinę, todėl būna pilamas, skystas

Jolka

Badžiau, nu gavosi nerealus, minkštas, drėgnas ir labai skanus
Atsakyti

Miglė

O galite pasakyti,papločiams reikia grietinės, bet ir kremui 1,5 l , kremui grietinės o ne kokios grietinėlės? to pačio riebumo tiek vienam tiek kitam? jeigu aš noriu perpus mažinti viską nes mums per didelis būtų tai ir grietinę dalinti per pus?
Atsakyti

Paulius

Esu ne vieną meducio receptą išbandęs bet šitas tai kažkoks nesusipratimas, jau vien perskaicius receptą ir gaminimo būdą įtartinai atrodė. Nu bet pagalvojau ismeginsiu kadangi aukštas įvertinimas (turbūt draugai ir šeima pabalsavo) nu bet kaip ir tikėjausi gavosi kažkokia košė net nepanaši i meduti plius pats visas gamino procesas tiesiog kažkokia tragedija. Kaip yra netikri balandėliai tai čia netikras medutis
Atsakyti

Jolanta

Noriu Jums paprieštarauti, patiko labai, nes nereikia kočioti, rimtai. Gavosi 7 paplotėliai ir gero skonio/sviesto truputi įdėjau. Esu svetimas žmogus, ne šeima.

Laima

Labai geras ir tikslus receptas,kepu jau trečią tortuką,viskas gaunasi puikiai,tortas minkštas,tirpsta burnoje,žodžiu super:)
Atsakyti
Maskarponės tortas su braškėmis
(13)
Špinatų tortas su pertepimu ir glajumi pagal Beatą
(7)
Tortas Dainava
(8)
Nekeptas jogurtinis tortas su mandarinais
(4)
Kakavinis tortas "Juoda - balta"
(5)