Suši - sushi rutuliukai

2023-10-05 Autorius WorldRecipes.lt

Suši - sushi rutuliukai
Nors visad kartojau, kad jau namie sušių tai tikrai negaminsiu... Nes darbo daug, reikia visokiausių specialių indų ir rakandų, o rezultatas vis tiek nesigauna toks geras kaip restorane, tad lengviau tiesiog nusipirkti. Bet vakar pamačiau šių suši rutuliukų idėją ir nesusilaikiau - galvoju, kad bus graži užkandėlė vakarui prie vyno. Ir pradėjau gaminti. Gamyba užtruko maždaug valandą ir gavosi maždaug 20 sushi rutuliukų. Ir galiu pasakyti, kad jie man tikrai labai patiko. Tikrai verti dėmesio.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • suši ryžių: 2 stiklinių (1 stiklinė - 250 mililitrų)
  • ryžių acto: 4 valgomųjų šaukštų
  • cukraus: 3 valgomųjų šaukštų
  • druskos: 2 arbatinių šaukštelių
  • mirin vyno: 2 valgomųjų šaukštų (nėra būtina)
  Įdarui (pasirinktinai):

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia ryžius perplaukite 3-5 kartus šaltu vandeniu, supilkite į sietą ir palikite nuvarvėti (vasarą pakanka 30 minučių, žiemą 1 valandą).
 2. 2. Tuomet užpilkite ryžius 2 stiklinėm vandens ir virkite puode storu dugnu ant vidutinės kaitros 15 minučių, neatidarinėdami dangčio.
 3. Reklama
 4. 3. Nukelkite puodą nuo kaitros, palikite dar 10 minučių išbrinkti ir tik tuomet atidenkite.
 5. 4. Per tą laiką, kol ryžiai verda, pasiruoškite actą - sumaišykite ryžių actą su druska, cukrumi ir mirinu. Maišykite, kol viskas gerai ištirpsta.
 6. 5. Išvirtus ryžius suberkite į stiklinį indą ir sumaišykite su acto mišiniu.
 7. 6. Šlapiomis rankomis ir šaukšto pagalba formuokite nedidelius rutuliukus.
 8. 7. Ant ryžių rutuliuko dėkite gabaliuką lašišos (ar kas jums skanu, į vidų aš dar įspaudžiau agurko gabaliuką), dėkite viską ant maistinės plėvelės ir stipriai suspauskite į rutuliuką.
 9. 8. Patiekiant aš dar pabarsčiau sezamo sėklomis. Šalia labai tinka marinuotas imbieras, vasabi ir sojos padažas. Skanaus!
 10. 9. Pastebėjimas: Kitą kartą į ryžius tikriausiai pilčiau 3 stiklines vandens, nes man jau ir taip iš pradžių įtarimą kėlė, kad gana mažas kiekis, ir beverdant pamačiau kad trūksta, dar įpyliau pusę stiklinės, bet vis tiek ant dugno apačios ryžiai šiek tiek, labai minimaliai pridegė.
Užkandiniai keksiukai su mėsa, sūriu ir česnaku
(5)
Plaučių paštetas
(1)