Švelnus vištienos šašlykas su kefyru (galima kepti ir orkaitėje)

2019-03-12 Autorius WorldRecipes.lt

Švelnus vištienos šašlykas su kefyru (galima kepti ir orkaitėje)
Šašlykai.. 🥰 Apie juos vien pagalvojus aplanko vasaros prisiminimai. Ilgi vakarai prie laužo. Šiltas oras. Ir be abejonės šašlykai.
Vasaros skonį norisi ir žiemai atėjus atgaivinti. Tad mūsų namuose visada šašlykų sezonas. Suprantama, kad vėsiuoju metų sezonu tenka suktis iš padėties, kad šeima būtų laiminga ir privalgius šašlykų. Tad žiemą šašlykinę kuo puikiausiai atstoja orkaitė.

Visokius variantus išbandžiau kepdama šašlykus orkaitėje. Daug kartų jie gaudavosi tiesiog per sausi, juk žinote kaip vištiena kepdama išsausėja. Tad šis paprastas receptas pasiekė mane iš močiutės lūpų. Esu tikra, kad ir jūsų virtuvėje yra stebuklingų močiutės papasakotų receptų, kurie gali būti visiškai paprasti ir labai skanūs. Buvau nustebusi ir iš pradžių nelabai norėjau tikėti, kad taip paprastai pagaminta vištiena gali būti tokia skani. Pasirodo, kad pusę paros kefyre pabuvusi vištiena įgauna švelnų skonį. Tikrai rekomenduoju. 🤩

Atkreipkite dėmesį į tai, kad šašlykas užpiltas kefyru ir prieskoniais turi pastovėti šaldytuve apie 12 valandų. Šitaip vištiena kepdama neišsausės. 

Ingredientai

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių vištieną supjaustome norimo dydžio gabaliukais (aš įprastai pjaustau dviejų-trijų kąsnių dydžio).
 2. pjaustyta vistiena
 3. 2. Užpilame kefyru, įberiame druskos bei pipirų pagal savo skonį. Uždengiame puodą dangčiu ir pastatome maždaug 12-ai valandų į šaldytuvą.
 4. vistiena uzpilta kefyru
  Reklama
 5. 3. Po to kepame ant gerai įkaitintų žarijų arba orkaitėje (~160-180 laipsnių temperatūra, labai priklauso nuo turimos orkaitės).
 6. 4. Kepimo laikas priklausys nuo vištienos gabaliukų dydžio. Svarbiausia neperkepkite ir turėsite sultingus vištienos šašlykus. Patiekite su virtais ryžiais (jeigu juos mėgstate) bei šviežios daržovėmis.
 7. paruostas vistienos saslykas orkaiteje
Vištienos ir mango stir-fry
(1)
Vištos kepimas lėtai arba kaip kepti vištą orkaitėje
(3)