Turkish Borek - Turkiškas borekas su fetos sūriu ir špinatais

2022-06-20 Autorius Lithuanian in the USA

Turkish Borek - Turkiškas borekas su fetos sūriu ir špinatais
Jei esate žiūrėje bent vieną turkišką serialą, tikriausiai pastebėjote, kad serialuose turkiško maisto kultūra yra labai svarbi bei dažnai akcentuojama. Arbatos gėrimai iš itin mielų stiklinių, įvairūs sūriai, alyvuogės, ir, žinoma, niekada neapsieinama be įvairių turkiškų kepinių. Turiu prisipažinti, kad esu turkiškų serialų mėgėja. Man pačiai labai patinka turkų kuriami nenuspėjami siužetai bei visiškai netikėtos serialų atomazgos. Kadangi taip pat mėgstu gaminti, tai labai dažnai atkreipiu dėmesį į serialuose patiekiamą maistą. Ir aš nebūčiau aš, jei neišmėginčiau pati pasigaminti vieno arba kito gardumyno.

Visada labai norėjau paragauti to garsiojo turkiško boreko. Dažniausiai borekas yra kepamas su faršu, bet jį taipogi kepa ir su sūriu arba kitais įdarais. Kai lankiausi Turkijoje turėjau puikią progą paragauti boreko su mėsa. Skonis tikrai nuostabus, o nuo poros gabalėlių įmanoma pilnai pasisotinti. Borekas gali būti patiekiamas tiek kaip užkandis, tiek kaip pagrindinis patiekalas. Šįkart nusprendžiau išsikepti boreką su fetą sūriu ir špinatais, nes tokio dar nebuvau ragavusi. Ir skonis visiškai nenuvylė! Buvo be galo skanu. Toks boreko variantas yra tiesiog idealus pusryčiams arba vakarienei. Atvėsusį boreką galite pašildyti orkaitėje arba mikrobangėje, o ir šaltas borekas labai gardus.

Ingredientai

  • filo tešla: 24 didelių tešlos lapų (454 gramų)
  • špinatai: 300 gramų
  • fetos sūris: 300 gramų
  • mocarelos sūris: 200 gramų (arba bet koks kitas šviesus sūris)
  • kiaušiniai: 4
  • neriebi grietinėlė: 125 mililitrų
  • vanduo: 125 mililitrų
  • alyvuogių aliejus: 5 valgomųjų šaukštų
  • sezamo sėklos: 2 valgomųjų šaukštų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia filo tešlą išimkite iš šaldymo kameros ir palikite šaldytuve per visą naktį arba 24 valandoms.
 2. 2. Paskui, 2 valandos prieš gaminimą, tešlą išimkite iš šaldytuvo ir palikite kambario temperatūroje (tik neišimame iš pakuotės).
 3. Reklama
 4. 3. Indelyje išplakite 3 kiaušinius.
 5. 4. Nupjaukite špinatų lapų kotelius. Špinatų lapus stambiai supjaustykite, sudėkite į didelį dubenį kartu su susmulkintu fetos sūriu, sutarkuotu mocarelos sūriu ir išplaktais kiaušiniais. Maišykite šaukštu, kol visi ingredientai susijungs į vieną masę.
 6. 5. Tada kitame dubenėlyje sumaišykite vandenį su grietinėle ir vienu valgomuoju šaukštu alyvuogių aliejaus.
 7. 6. Dvi kepimo formas (truputį aukštesniais kraštais), kuriose kepsime boreką, ištepame po 2 valgomaisiais šaukštais alyvuogių aliejaus. Jeigu kepsite vienoje didelėje formoje, aliejaus reikia maždaug 2,5-3 valgomųjų šaukštų. Aš pati kepiau 2-jose 33x23 centimetrų orkaitės skardelėse.
 8. 7. Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių temperatūros.
 9. 8. Išplakite vieną kiaušinį su trupučiu alyvuogių aliejaus, atidėkite į šalį.
 10. 9. Kai jau būsite pasiruošę sluoksniuoti boreką, tik tuomet išimame tešlą iš pakuotės, perpjauname tešlos lapus perpus (iš viso gausime 48 vienodo dydžio lapus) ir kiekvieną kartą paėmus kelis lapus, likusius laikome uždengtus drėgnu virtuviniu rankšluosčiu, kad tešla nesudžiūtų bei nesutrupėtų.
 11. 10. Boreko sluoksniavimas: Iš pradžių pasiruoškite vieną boreką, paskui ta pačia tvarka susluoksniuokite ir antrąjį. Į kepimo formą dėkite 3 tešlos lapus, užpilkite 2-3 valgomuosius šaukštus grietinėlės mišinio, tolygiai paskirstykite, tuomet dėkite 2 sluoksnius po 3 lapus, abu sluoksnius užpilkite grietinėlės mišiniu.
 12. 11. Dėkite dar vieną 3 lapų sluoksnį, jo neužpilkite grietinėlės mišiniu, bet tolygiai užtepkite pusę špinatų-sūrio masės. Paskui toliau dėkite 3 sluoksnius po 3 lapus, vis užpildami kiekvieną sluoksnį grietinėlės mišiniu.
 13. 12. Pabaigoje dėkite paskutinius 3 lapus, juos aptepkite puse kiaušinio-aliejaus mišinio. Užbarstykite vieną valgomąjį šaukštą sezamo sėklų.
 14. 13. Boreko kepimas: Kepkite boreką ~35-40 minučių įkaitintoje orkaitėje, kol viršus gražiai apskruns. Kol vienas borekas kepa, pasiruošiame antrąjį ta pačia tvarka. Arba galima abu borekus kepti vienu metu.
 15. 14. Iškepusį boreką supjaustykite ir iškart patiekite. Skanaus!
 16. 15. Patarimas: Borekas labai skanus ir atvėsęs, bet taip pat skanus ir pašildytas mikrobangėje.
 17. 16. Patarimas: Savo boreką galite užšaldyti šaldiklyje ir paskui atšildyti orkaitėje.
 18. 17. Rekomendacija: Daugiau vegetariškų receptų rasite: Vegetariški patiekalai.
Turkish Borek - Turkiškas borekas su fetos sūriu ir špinatais
Turkish Borek - Turkiškas borekas su fetos sūriu ir špinatais
Veganiškas - Indiškas palak tofu panyras su špinatais ir žirneliais
(2)
Eggplant - baklažanų parmigiana
(1)