Veganiška sveika rytinė kava (be kavos ir kofeino)

2023-11-08 Autorius WorldRecipes.lt

Veganiška sveika rytinė kava (be kavos ir kofeino)
Rytinis kavos ritualas yra daugybės žmonių kiekvieno ryto preliudija. Labai smagu turėti kažką gerai pažįstamo bei patikimo kiekvienos dienos rytą, kas tave nuteikia energingai bei produktyviai visai dienai. Bet ar kada pagalvojote, kad mums visai nėra būtina tos nuostabios tradicijos paversti kofeino dozės priklausomybe. Galima save išlaisvinti nuo šios priklausomybės su tokiu nuostabiu, sveikos energijos pilnu “kavos“ puodeliu. :)

Tikriausiai daugelis, gali net patys nepastebėti kaip visai nekalti gurkšnojimai tikros kavos gali patapti visai nemalonia priklausomybe. Kiti galvoja, kad vienas kavos puodelis dienos bėgyje visai nėra nieko pavojingo. Bet mano asmeninė nuomonė (visiškai mano asmeninė) yra tokia, kad viskas, kas sukelia priklausomybę nėra labai sveikintina, net ir pačiomis mažiausiomis dozėmis. Aš savo artimųjų bei draugų rate turiu daug žmonių, kurie tampa dirglūs bei mieguisti neišgėrę kavos. Net ir aš pati, negėrusi jos kelis metus, net nepastebėjau, kaip prieš keletą mėnesių prisipratinau vėl ja gerti. Ganėtinai greitai susiėmiau bei labai tvirtai nusprendžiau daugiau negerti nei lašo (kaip minėjau tai mano asmeninė nuomonė ir kiekvienas gali padaryti savo pasirinkimą). Jei ganėtinai mažai ką žinai apie kavos neigiamą poveikį, tai aš trumpai paminėsiu keletą priežasčių, apie kurias daug nėra kalbama. Apie teigiamas kavos savybes informacijos internete galima surasti daug daugiau ir ji atsiranda nuolatos. :)

- kofeinas, kuris yra kavoje, dažniausiai sukelia dirglumą;
- gali prisidėti prie įvairių miego sutrikimų;
- kofeinas gali paskatinti skrandžio rūgštingumą, todėl gali prisidėti prie opų bei kitų skrandžio sutrikimų;
- kofeinas visiškai dirbtinai priverčia žmogaus širdį plakti greičiau;
- nuolatinis kofeino vartojimas gali išalinti mūsų kūną iki tokio, kad be gaunamos kofeino dozės jis nebegali normaliai funkcionuoti. Adrenalino liaukos patampa tiek sudirgintos, kad privalu gauti didelę kofeino dozę, kad kūnas vėl pasijaustų gerai. Tada atsiranda tarsi užburtas ratas - problemos priežastis tampa problemos sprendimu ir toliau blogina situaciją.

Merginoms. Aš pati dar kartais panaudoju įprastą kavą, bet tik išoriniam naudojimui (tai yra negeriu jos). Ar tu žinojai, kad stipri, užplikyta kava gali patapti nuostabiu plaukų spalvą ryškinančiu bei spindėjimą suteikiančiu balzamu? Pamėgink (straipsnis anglų kalba). Aš taipogi naudoju kaip savo odos šveitimo priemonę, kuri ne tik puikiai pašalina negyvas odos ląsteles, bet dar ir suteikia kūnui labai gražų rusvą atspalvį (po kiek ilgesnio naudojimo).
Reklama

Taigi, trumpai tariant, šis visiškai nekaltos kavos receptas yra nuostabi alternatyva, jei norsi atsikratyti blogo kavos įpročio (priklausomybės). Ir ji ne tik kad labai skani, bet ir natūraliai žmogui suteikia energijos, taip reikalingos išsijudinimui. Ji praturtinta organizmą natūraliais vaisių angliavandeniais, kurie papildo žmogaus energijos rezervus.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • migdolų pienas: 1 puodelio (geriau rekomenduoju savo pasidaryto)
  • minkštos arba gerai išmirkytos datulės: 4-6 (priklausomai nuo saldumo poreikio)
  • kerobo milteliai: 3 arbatinių šaukštelių
  • cinamonas: 0,5 arbatinio šaukštelio
  • karštas vanduo: 1 nepilnos stiklinės (arba šaltas vanduo, jeigu norisi šalto raw gėrimo)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia visus sausus ingredientus sudedame į blenderį (maisto smulkintuvą).
 2. 2. Tada pakaitintą vandenį taip pat supilame į blenderį (kuo vanduo karštesnis tuo geriau, tik nepilame karštesnio negu rekomenduoja blenderio instrukcija, maniškis gali atlaikyti iki 70 laipsnių).
 3. Reklama
 4. 3. Gerai suplakame.
 5. 4. Tuomet įsipilame į puodelį pasigamintą kavą bei lėta srovele užliejame migdolų pieno. Galima trumpai pasidžiaugti nuostabiais raštais, išmarginusiais kavos paviršių.
 6. 5. Po to viską išmaišome. Štai ir viskas, gero rytinio ritualo - rytinės kavos!
 7. rytinė kava
 8. 6. Pastebėjimas: Šio kavos recepto atsiradimo istorija yra ganėtinai juokinga. Aš pati kurį laiką šią kavą gėriau šaltą, tarsi kokteilį. Mama, kai nusprendė atsisakyti kavos, pirmomis dienomis jautėsi labai nekaip, nes rytinė kava buvo tapusi jos labai senu įpročiu, kuris laikėsi net porą dešimtmečių. Tada aš pasidalinau šiuo receptu su ja. Ir kažkokiu tai būdu gavosi tarsi sugedęs telefonas, nes ji suprato, kad reikia vietoje šalto vandens būtinai įpilti karšto vandens. Pabandžiau aš tą jos tokį eksperimentą ir man pačiai patiko. Nuo tos dienos, norėdama karšto gėrimo gaminu šiltą kavą, o jei norisi atsivėsinti pasigaminu vėsų kavos gėrimą, mmm… :) Rekomenduočiau gerti šaltąją versiją, nes visos maistingos medžiagos lieka gyvos bei termiškai neapdorotos.


Karolis

Tikra kava yra tik juoda kava. Visa kita yra mėšlas. O dar kava be kavos kaip guminė motera 😂
Atsakyti

Lina

Prie kavos labai gerai priprantama
Atsakyti
Kava: Latte macchiato
(3)
Chai latte kava
(3)
Airiška kava su viskiu
(1)