Veganiškas sūrio tortas "Snickers"

2021-01-18 Autorius Skanauk su Aušra

Veganiškas sūrio tortas "Snickers"
Jau tikriausiai visą mėnesį paslapčiomis svajojau apie savo virtuvėje pagamintus "Snickers" batonėlius. Bet jiems reikia ganėtinai daug ingredientų, tai vis atidėlioju jų pasigaminimą. Bet visai neseniai pasigaminau kitus "Snickers" giminaičius - "Bounty" batonėlius. Rezultatu likau itin patenkinta. Jų receptą galite rasti paspaudę čia.

Bet tuo pačiu svajonė apie snickersus niekur nepradingo. Tuomet supratau, kad kiek gi galima svajoti, skaitynėti receptus bei seilę varvinti žiūrint į šiuos batonėlius. O jei jau gaminti, tai galima ir visą tortą! Internete paieškojau veganiškų, žaliavalgiškų "Snickers" tortų receptų, gali greitai pradingti noras jį gaminti dėl ingredientų gausos. Dažniausiai jų yra naudojama itin daug, tad ir išlaidos bus nemažos, o ir nėra jokios garantijos, kad jis atitiks visų ragautojų skonio receptorius.

Aš, pati asmeniškai, labiau mėgstu gaminti tortus, nei juos valgyti (keista ane?). Geriau jau suvalgysiu ryškiaspalvį obuolį, nei sunkų ir labai kaloringą tortą. Žinau, kad tortas niekados nebus toks lengvas kaip obuolys, bet visados bandau kiek įmanoma nuimti dalį kalorijų, nesugadinant pačio torto, kaip saldumynų karaliaus, vardo.

Todėl šis mano "Snickers" tortas nėra labai kaloringas, lengvos tekstūros. Jį pagaminus idealiausia būtų per visą naktį palaikyti šaldytuve, nes tada suminkštėja žemės riešutai ir nebesijaučia nemalonaus jų sūrumo (o taip, aš tikrai paragavau ir ką tik pagaminto torto). Visi ingredientai susilieja į vientisą išbaigtą skonį.

Nors torto įdaras yra nekeptas, bet pagrindą dariau iš trapios tešlos sausainių. Naudojau mažai kalorijų, ganėtinai nesaldžius sausainius, bet jie buvo kiek trupantys. Todėl iškepęs pagrindas irgi buvo trupantis.

Įdaras gavosi minkštas, bet išlaikantis formą. Tortą geriausia būtų laikyti šaldytuve, bet prieš valgant palaikyti kambario temperatūroje keletą minučių.

Gamindama naudojau 19 centimetrų kepimo formą išimamu dugnu.

Ingredientai

  Pagrindui:
  • trapios tešlos tipo sausainiai: 100 gramų ("Graham cracker", "Gaidelis" ar panašiai)
  • neutralaus skonio kokosų aliejus: 3 valgomųjų šaukštų
  Įdarui:
  • kokosų pieno kietoji dalis*: 1 skardinės
  • anakardžiai: 1 stiklinės (mirkytų per naktį)
  • ištirpintas žemės riešutų sviestas: dviejų trečdalių stiklinės
  • klevų sirupas: ketvirtadalio stiklinės
  • neutralaus skonio kokosų aliejus: trečdalio stiklinės
  • skrudinti ir sūdyti žemės riešutai: dviejų trečdalių stiklinės
  • vanilės esktraktas: 1 arbatinio šaukštelio
  • jūros druska: ketvirtadalio arbatinio šaukštelio
  Papuošimui:

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pagrindas: Įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių temperatūros.
 2. 2. Tada maisto smulkintuvu sausainius susmulkiname iki smėlinės tekstūros, supilame ištirpintą kokosų aliejų. Viską išmaišome.
 3. Reklama
 4. 3. Šią masę suberiame į kepimo popieriumi apvyniotą kepimo formą, ją lengvai paspaudžiame, kad pagrindas būtų tvirtas bei tolygus.
 5. 4. Įdedame į orkaitę ir kepame maždaug 10 minučių.
 6. 5. Įdaras: Į maisto smulkintuvą suberiame išmirkytus anakardžius (be vandens) ir sudedame kokosų kremą. Suplakame iki vientisos masės.
 7. 6. Tada supilame ištirpintus kokosų aliejų bei riešutų sviestą, klevų sirupą, vanilės ekstraktą ir druską. Suplakame iki vientisos masės.
 8. 7. Masę supilame ant pagrindo. Užberiame žemės riešutais.
 9. 8. Palaikome šaldytuve maždaug 60 minučių, kol tortas sustingsta.
 10. 9. Papuošimas: Garų vonelėje arba mikrobanginėje ištirpiname šokoladą.
 11. 10. Naudojant šaukštą arba konditerinį maišelį padengiame šokoladą ant torto. Tortą palaikome per visą naktį. Lepinamės!
 12. 11. Patarimas:* Kokosų pieno skardinę palaikome šaldytuve per visą naktį, kol atsiskiria kokosų vanduo.
 13. 12. Rekomendacija: Daugiau sūrio tortų receptų rasite: Sūrio tortai.
Nekeptas tortas su kondensuotu pienu
(2)
Tortas Varškinis gaivumėlis
(11)
Tortas "Raffaello svajonė" - jis TO-BU-LAS!
(13)
RAW apelsinų ir kakavos tortas
(1)