Veganiški obuoliniai putėsiai - raudona obuolienė

2020-12-31 Autorius WorldRecipes.lt

Veganiški obuoliniai putėsiai - raudona obuolienė
Aš pati per savo 11 metų motinystės patirtį baigiu įsitikinti, kad visi vaikai nuo prigimties yra žaliavalgiai, o mes, suaugę, juos tik pripratiname maitintis virtomis daržovėmis ir troškiniais. Maža to, kad visi vaikai mėgsta vaisius bei daržoves ne mišiniuose, bet atskirai, natūraliame jų pavidale - tuo yra paaiškinama kai kurių vaikų salotų ir mišrainių "baimė". Maniškiai yra įpratę kiekvieną dieną užkandžiauti šviežiomis daržovėmis bei vaisiais, o aš labai džiaugiuosi, jog man nieko daug ruošti ir nereikia: tik nuplaunu bei supjaustau vieno kąsnio dydžio gabaliukais.

Pirmoji 6-8 mėnesių kūdikio tyrelė gali būti sutarkuotas obuolys arba putėsiai (jeigu namie turite rankinį blenderį). Braškes galite duoti nuo 18 mėnesių amžiaus, mažiems vaikams iki dviejų metų yra patartina pašalinti braškių sėklas, tai yra jas apskusti, mat braškių sėklos turi mikro kabliukus, kurie sudirgina skrandžio bei žarnyno sieneles.

Tokius obuolinius  putėsius savo motinystės karjeros pradžioje aš gamindavau beveik kiekvieną dieną, o dabar jų tik retkarčiais prisireikia, dažniausiai kai "naktiniai vaiduokliai" vėl pradeda varstyti šaldytuvo duris.

Yra labai gera ir sveikuoliška taisyklė: jeigu naktį labai norisi kažko skanaus ir saldaus, privalu užvalgyti vaisių. Juk tai yra žmogaus organizmo vitaminų poreikio šauksmas. Sumuštiniai bei uogienės jį patenkina, suvartoti tik dideliais kiekiais, o va vienas obuolys, bananas, kriaušė ir panašiai - yra būtent tai, ko prašo naktinis skrandis.

Obuoliniai putėsiai ganėtinai greitai ruduoja. Ruduojančio obuolio sudėtyje sumažėja maistingumo bei vitaminų kiekis, bet padidėja obuolio toksinus iš organizmo šalinančios savybės. Jei Jums nepatinka rudi putėsiai, naudojame sykiu braškes, avietes arba kitas uogas, arba įlašiname citrinų sulčių.

Pagaminimui reiks turėti rankinį blenderį, stiklinę, į kurią iki dugno tilptų blenderio galas.

Ingredientai

  • obuoliai: 1 (geriausia sultingas bei saldus)
  • braškės: 3-4 (nėra būtina)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia obuolį nuskuskite, supjaustykite ketvirčiais ir pašalinkite sėklalizdžius.
 2. obuolinių putėsių ingredientai
 3. 2. Vaisius sudėkite į stiklinę. Plakite rankiniu blenderiu, stipriai spausdami jį žemyn į stiklinės dugną.
 4. Reklama
 5. 3. Kai jau pasieksite dugną, toliau plakite judindami blenderį aukštyn bei žemyn, kol nelieka gumuliukų ir visa masė pavirsta putomis.
 6. 4. Patiekite ir suvartokite tuoj pat. Skanaus!
 7. 5. Rekomendacija: Daugiau obuolienės receptų rasite: Obuolienės.