Žuvies vytinimas - vytinta žuvis

2021-02-08 Autorius WorldRecipes.lt

Žuvies vytinimas - vytinta žuvis
Tikras žvejas privalo gerbti vienodai ir didelę, ir mažą žuvį. Bent jau taip sako vyresni žvejai. Jeigu tos dienos laimikį sudaro smulki žuvis, tai galite ją paruošti keliais variantais: ją išvalius kepti, rūkyti, taip pat sumalti į žuvies kotletus arba neskrostą vytinti. Pats greičiausias ir man asmeniškai labiausiai priimtinas yra pats paskutinis variantas - žuvies vytinimas. Šis mano draugo, labai patyrusio žvejo, papasakotas vytinimo receptas tiks bet kokio stambumo žuvims vytinti. Pats darbas nėra sunkus, daugiausiai laiko atims tiesiog laukimas. :)

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • žuvis
  • druska
  • vanduo

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių sužvejotą žuvį labai švariai nuplauname, nusausiname ir jokiu būdu neskutame bei nedarinėjame
 2. 2. Šitaip paruoštą žuvį vytinimui sudedame į plastikinį kibirą ar vonelę. Druskos rekomenduotina dėti tiek pat kiek yra ir žuvies.
 3. Reklama
 4. 3. Žuvį klokite sluoksniais: ant dugno druska, paskui žuvis, tada druska ir dar kartą žuvis.
 5. 4. Šitaip sluoksniuotą žuvį užpilame paskutiniu druskos sluoksniu ir paslegiame po medine lentele.
 6. 5. Priklausomai nuo turimos žuvies dydžio, šitaip ją pasūdytą laikykite 2-4 paras. Smulkesnę žuvį reikia laikyti trumpiau, stambesnę ilgiau.
 7. 6. Paskui žuvį išimkite, nuplaukite drungnu vandeniu, nusausinkite ir dar kartą naujai pasūdykite.
 8. 7. Procedūra turi būti kartojama lygiai taip pat kaip sūdant pirmą kartą - druska, žuvis, druska, žuvis ir dar kartą lengvas paslėgimas.
 9. 8. Vėl laikykite maždaug 2-4 paras.
 10. 9. Pats pirmasis žuvies sūdymas yra daromas dėl tos priežasties, kad būtų ištrauktas iš žuvies kraujas, pašaliniai kvapai bei šitaip tarsi apvaloma žuvis.
 11. 10. Antrasis sūdymas tiesiogiai atliks pačią žuvies sūdymo funkciją.
 12. 11. Paskui žuvį išimkite, nuplaukite, nusausinkite ir kabinkite patalpoje, kuri yra sausa ir gerai vėdinama, bet be tiesioginių saulės spindulių.
 13. 12. Žuvis bus tinkama valgyti tuomet, kai nuo jos kūno bedžiūnant pradės luptis žvynai.
 14. 13. Smulkią žuvį, pvz. aukšles, rekomenduotina džiovinti maždaug 4 dienas, o stambesnę žuvį (žiobrius) vytinti net iki 7-10 dienų.
 15. 14. Vytintą žuvį privalu nulupti. Lupti reiks nuo uodegos link galvos tiesiog plėšiant žuvies odą kartu su visais žvynais. Po oda matysis ploni žuvies šonai (ten bus labai sūri vieta) bei rausva nugara aplipusi žuvies mėsa. Štai ir viskas. Skanaus!
 16. 15. Rekomendacija: Daugiau žuvies patiekalų receptų rasite: Žuvies patiekalai.

Rita

Norėčiau paklausti, ar po antro sūdymo reikia atmirkyti. dėkoju
Atsakyti