Birūs virti ryžiai

2021-07-14 Autorius WorldRecipes.lt

Birūs virti ryžiai
Kaip virti birius ryžius. Atrodo visai paprasta, išvirti ryžius tikrai moka kiekvienas. Bet ar tikrai moka? Ar visada kiekvienam ryžiai gaunasi birūs, kokių norisi? 🙂

Turiu pripažinti, kad ganėtinai ilgą laiką aš pati nemokėjau išvirti ryžių, visada labiau gaudavosi ryžių košė, arba itin vizualiai nepatrauklūs, sulipę ryžiai. Po to, galų gale, prisiverčiau investuoti kelias minutes, pasidomėti, kaip juos tinkamai reikia virti, ir nuo tos dienos nuolatos sulaukiu klausimų iš aplinkinių, kaip aš juos verdu.

Kur ta ryžių virimo paslaptis?

Sakyčiau yra 2 svarbiausi aspektai. Pirmiausia, tinkamų ryžių pasirinkimas. Jei norisi birių, nesulipusių ryžių, rekomenduoju rinktis ilgagrūdžius Basmati ryžius. Jie yra tinkamiausi tokiam virimui, tinka būti naudojami garnyrui. Aš visada stengiuosi rinktis kiek brangesnius ryžius didesnėse pakuotėse, taip pat atkreipiu dėmesį į kilmės šalį ir distributorių. Pirmenybę suteikiu tiesiogiai iš Pakistano, Indijos atkeliavusiems ryžiams.

Kai jau išsirenkate norimus ryžius, prieš verdant būtinai juos perplauname po šaltu vandeniu. Šitas žingsnis labai svarbus, nes šitaip nuplauname krakmolingąją ryžių dalį, ir neleidžiame jiems sulipti.

Na ir dar vienas aspektas, į kurį rekomenduoju atkreipti dėmesį: jokiu būdu ryžių NEMAIŠOME. Daugelis žmonių daro šią klaidą. Ryžiams visai nereikia mūsų įsikišimo, nors ir žinau kaip kartais labai norisi patikrinti ar viskas vyksta pagal mūsų pirminį sugalvotą planą. Tiesiog uždengiame puodą ir leidžiame jiems išvirti patiems, o tuo tarpu išgeriame mėgstamos kavos puodelį arba paskaitome norimą knygą. 🙂

Tad einame ruošti tobulų ryžių! 

Beje, mano 1 puodelis - 220 mililitrų. Arba kiekį deriname pagal save, ryžių ir vandens santykis privalo būti 1:2.

Ingredientai

  • ryžiai: 1 puodelio
  • vanduo: 2 puodelių
  • druska: žiupsnio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia ryžius perplaukite po šaltu vandeniu 4-5 kartus, arba kol vanduo tampa skaidrus.
 2. 2. Tada į puodą supilkite vandenį, suberkite nuplautus ryžius ir palaukite, kol vanduo užvirs.
 3. Reklama
 4. 3. Vandeniui užvirus, ryžius gerai išmaišykite ir suberkite druską. Puodą uždenkite dangčiu, sumažinkite ugnį iki minimalios ir virkite 10 minučių. Ryžių nemaišykite.
 5. 4. Ryžiai, per tą laiką, jau turi būti sugėrę vandenį, birūs. Paragaukite, ir įsitikinus, kad ryžiai pilnai išvirę, nukelkite puodą nuo kaitros.
 6. 5. Dar vienas nedidelis patarimas: geriausia yra "pagauti" tą momentą, kai ryžiai dar nėra sugėrę viso vandens. Kad tai pavyktų, bandome virti 9 minutes vietoje 10, arba keičiame kaitinimo stiprumą.
 7. 6. Jei ryžiai sugers visą vandenį ir per daug išsausės, jie ims lipti. Ypatingai tuo atveju, jeigu ilgiau palaikysite uždengtą puodą, o ne patieksite ryžius vos tik nukėlę puodą nuo kaitlentės.
 8. 7. Kaip ir jau minėjau, tobulų ryžių virimas nėra toks paprastas dalykas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Eksperimentuojame ir mokomės, kol mokėsime paruošti tobulus ryžius! :)
 9. 8. Rekomendacija: Daugiau virtų ryžių receptų rasite: Virtų ryžių receptai.
Cukinijų ir varškės apkepas
(7)
Vyšnios žiemai
(1)