Brownie sausainiai su sviestu ir kakava

2022-02-01 Autorius Vanilės šokis

Brownie sausainiai su sviestu ir kakava
Tikriausiai daugelis yra ragavę brownie pyragą ir jį pamilę. Aš taip pat esu vienas iš tų žmonių. Bet ar kada pagalvojote, kad galite išsikepti ir brownie sausainius? Tokie sausainiai gaunasi labai skanūs, puikiai tinka prie kavos ar arbatos puodelio. Ir jie niekada nenuvilia. 

Galiu ir pasigirti: jau net kelios draugės paragavusios pas mane šių sausainių, paprašė jų recepto, nes sakė, kad tokių skanių net parduotuvėje nusipirkti neįmanoma. 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • 70% juodas šokoladas: 100 gramų
  • sviestas: 62 gramų
  • cukrus: 75 gramų
  • rudas cukrus: 50 gramų (rekomenduoju naudoti tamsų demerara cukrų, suteiks itin gerą, šiek tiek karamelę primenantį skonį)
  • kiaušiniai: 1
  • miltai: 65 gramų
  • kakavos milteliai: 11 gramų (1,5 valgomojo šaukšto)
  • kepimo milteliai: 0,5 arbatinio šaukštelio
  • druska: žiupsnelio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia įkaitinkite orkaitę iki 175 laipsnių temperatūros ir pasisveriame ingredientus. Nuo šių sausainių gaminimo laiko labai priklausys jų tekstūra, rezultatas, tad reikėtų nesėdėti rankų sudėjus.
 2. 2. Garų vonelėje išlydykite šokoladą su sviestu. Kol jie lydosi, į didelį dubenį muškite kiaušinį ir berkite abiejų rūšių cukrų. Plakite dideliu galingumu apie 5 minutes.
 3. Reklama
 4. 3. Atskirame dubenėlyje sumaišykite sausus ingredientus. Šokolado masė jau turi būti paruošta, tad jeigu dar nepraėjo 5 plakimo minutės, tiesiog paliekame šokoladą šiek tiek pravėsti.
 5. 4. Sumažiname plaktuvo galingumą ir po truputį pilame jau pravėsusią masę.
 6. 5. Kai jau viskas patampa vientisa, pakeičiame kombaino antgalį, į skirtą tirštesnei tešlai (jeigu naudosite įprastą plaktuvą, šį žingsnį tiesiog praleidžiame) ir plakdami labai lėtai, po truputį beriame sausų ingredientų mišinį.
 7. 6. Mūsų brownie sausainių tešla jau paruošta! Neišsigąstame, kad ji tikrai skystesnė nei įprastos sausainių masės, bet tai būtent ta priežastis, kuri suteiks sausainiams tą labai gražų suskeldėjusį raštą ir labai minkštą bei tąsų vidų.
 8. 7. Tada į kepimo skardą, išklotą su kepimo popieriumi, dėkite po norimą kiekį tešlos. Aš dedu po vieną arbatinį šaukštelį su nemenku kaupu, bet jūs galite kepti tiek didesnius, tiek mažesnius sausainius - pagal savo norus ir pageidavimus.
 9. 8. Dėkite į jau įkaitintą orkaitę ir kepkite apie 10-12 minučių. Po šio laiko gali pasirodyti, kad sausainiai vis dar neiškepę, bet jeigu jų viršus suskeldėjęs, traukiame iš orkaitės. Jeigu paliksite kepti dar ilgiau, sausainiai bus nepavykę - gausite kietus ir visai brownie pyrago neprimenančius sausainius. Šiaip šiuose žodžiuose yra kiek ironijos, ar kieti, ar minkšti, ar dar tešlos pavidale - jie vis tiek labai skanūs...:)
 10. iškepti brownie sausainiai
 11. 9. Paskutinis žingsnis yra išlaukti. Palikite sausainius kepimo skardoje mažiausiai 15-20 minučių, kad paėmus į rankas jie nesubyrėtų. O tuomet jau lepinkitės!
 12. brownie sausainiai
 13. 10. Rekomendacija: Daugiau sausainių receptų rasite: Sausainiai.
Sveiki sausainiai
(10)
Labai gardūs didieji traškūs sausainiai
(9)