Kaip tobulai išvirti kiaušinius?

2020-03-06 Autorius Ką valgyti?

Kaip tobulai išvirti kiaušinius?
Virti kiaušiniai patiekiami minkšti, puskiečiai ir kieti. Puskiečius galima virti ir be lukšto. 

Kiaušinius visada reikia nuplauti šiltu vandeniu ir tik tada virti. Lukštai kartais praduriami, kad nesuskiltų. Duriamas visada bukasis kiaušinio galas. Kad nesuirtų plėvelė ir trynys neištekėtų, adata turi įsmigti ne giliau nei 3 milimetrus. 

Į verdantį vandenį kiaušinius reikia panardinti visus vienu metu, tada jie visi vienodai išvirs. Tam yra naudojamas specialus sietelis, kuris įleidžiamas į puodą su vandeniu. Su juo kiaušinius patogu išimti ir ataušinti. Kuo ilgiau virsime kiaušinius, tuo kietesni jie bus. 

Jei kiaušiniai yra patiekiami pusryčiams, turi būtinai būti padėtos jiems skirtos taurelės.

Kiaušiniai niekada nėra dedami į sidabrinius indus ir niekada nėra valgomi su sidabriniais įrankiais.

Ingredientai

    • kiaušiniai

    Recepto paruošimas

  1. 1. Virti puskiečiai kiaušiniai. Šviežius kiaušinius sudedame į kiaurasamtj, panardiname į verdantį vandenį, uždengiame dangčiu ir verdame 5 minutes (jei kiaušiniai labai dideli, juos dar pusei minutės paliekame vandenyje, bet puodą nukeliame nuo ugnies). Tada išimame, perliejame šaltu vandeniu ir vėl sušildę nešame į stalą.
  2. 2. Jeigu kiaušinius norime patiekti be lukšto, iš­ėmę iš verdančio vandens panardiname (12-15 minučių) į šaltą, paskui nulupame, ir prieš nešdami į stalą, sušildome šiltame sūriame vandenyje (tik neverdame). Virtus kiaušinius galime paskaninti druska, pipirais ir svogūnų laiškais.
  3. 3. Minkštai virti kiaušiniai (pagrindinis receptas). Nieko nepagaminsime greičiau už minkštus kiaušinius. Tačiau turime būti atidūs. Užviriname puode vandenį, nukeliame indą nuo ugnies, kiaurasamtj su kiaušiniais panardiname į vandenį, tik stengiamės neįskelti lukšto, ir uždengiame puodą dangčiu. Kai vanduo užvirs, po 3 minučių išimame.
  4. 4. Gurmanai sako, kad minkšti kiaušiniai būna daug skanesni, kai jie dedami į puodą su šaltu vandeniu, o šiam užvirus, išimami po 20 sekundžių.
  5. 5. Kiaušinius panardiname į verdantį vandenį ir, jam vėl pradėjus virti, po 1 minutės puodą nukaičiame ir dar 5 minutėms paliekame kiaušinius vandenyje.
  6. 6. Kiaušinius minkštai galime išvirti nė sekundės nelaikę indo ant ugnies. Sudedame juos į puodą, užpilame verdančiu vandeniu, kad visus apsemtų, ir paliekame 10 minučių. Paskui vandenj nupilame, vėl užpilame verdančio ir po 2-3 minučių kiaušinius išimame. Baltymai bus sutirštėję j švelnią baltą masę, tryniai liks pusiau skysti.
  7. 7. Minkšti kiaušiniai patiekiami tik karšti. Pikantiško skonio suteiks garstyčios arba ką tik sutarkuoti krienai.
  8. 8. Kiaušiniai valgomi šaukšteliu, pralupti tik per vieną galą. Tačiau yra mėgėjų valgyti minkštus luptus kiaušinius, įdėtus į šiltą dubenėlį ir sumaišytus su minkštu sviestu (arba kietu, susmulkintu gabaliukais).
  9. 9. Kietai virti kiaušiniai. Jei norime valgyti kietus kiaušinius, turime virti juos 8-10 minučių nuo vandens užvirimo pradžios. Ilgiau virtų kiaušinių baltymai būna pernelyg standūs ir dingsta ryškiai geltonas trynių atspalvis. Išvirtus kiaušinius tuojau panardiname į šaltą vandenį, tada lengvai nulupsime.
  10. 10. Jeigu norime kiaušinį išvirti kietai, kad baltymas nepatamsėtų, verdame 5 minutes, paskui dar 8 minutėms įdedame į karštą vandenį.
  11. 11. Jeigu virsime ant smarkios ugnies, kiaušinio baltymas bus standus, o trynys – skystas. Atvirkščiai bus, kai virsime ant silpnos ugnies.
  12. 12. Kietus kiaušinius valgo karštus ir šaltus. Prie jų puikiai tinka švieži agurkai ir ridikai.
  13. 13. Puskiečiai kiaušiniai, virti be lukšto. Taip gaminti sudėtingiau, tačiau ir įdomiau. Į gilų puodą įpilame 1 litrą vandens, 50 gramų acto, įberiame 10 gramų druskos ir kaitiname kol užvirs. Tada, maišant vandenį taip, kad susidarytų sūkurys, greitai paleidžiame į jį po vieną šviežią kiaušinį. Baltymas tuojau aptrauks trynį. Puodą uždengiame dangčiu ir verdame 3 minutes ant silpnos ugnies, tada graibšteliu atsargiai išimame kiau­šinius ir dedame į šaltą vandenį. Kai ataušta, nupjauname nutįsusius baltymų kraštus. Jų viduje esantis trynys turi būti pusiau skystas.
  14. 14. Nešame į stalą pašildę tame pačiame vandenyje, kuriame kiaušiniai virė.
  15. 15. Iš kiaušinių, virtų be lukšto, gamina karštus ir šaltus patiekalus. Juos galime dėti į karštą padažą (pomidorų, grietinės, grybų, krienų) arba apipilti šaltu svogūnų padažu ir patiekti su karštomis bulvėmis.
  16. 16. Rekomendacija: Daugiau kiaušinių receptų rasite: Kiaušinių receptai.