Kepti ir rūkyti kiaulienos šonkauliai kamado kepsninėje pagal 3-2-1 metodą

2021-11-06 Autorius WorldRecipes.lt

Kepti ir rūkyti kiaulienos šonkauliai kamado kepsninėje pagal 3-2-1 metodą
Kamado tipo kepsninėje iškepti kiaulienos šonkauliukai tikriausiai vienas populiariausių ir mėgstamiausių grilio receptų. Pirmuosius, tobulai paruoštus BBQ kiaulienos šonkaulius paragavau prieš daugiau nei dešimt metų Amerikoje. Keliavau keliu Route 62 į San Diego, apsistojau romantiškai Robert Plam apdainuotame TwenyNine Palms mieste. Pats miestas toks nedidelis, tad daug atradimų jame visai nesitikėjau. Apsistojęs, viešbutyje paklausiau kokią vietą netoliese galėtų parekomenduoti vakarienei, kur labai dažnai lankosi vietiniai. Ir buvau itin maloniai nustebintas, kai gavau rekomendaciją nerealiai vakarienei mažiau nei kilometro atstumu nuo viešbučio esančioje TheRibCo užeigoje. Dabar rašydamas tekstą, dėl įdomumo internetu patikrinau ir nudžiugau, kad jie vis dar veikia, net visas meniu tekstas labai panašus į tai kas buvo man keliaujant, kai ten apsilankiau, tik kainos gerokai paaugusios. Užeiga užėjus atrodė šiaip sau. Bet esmė juk skanus maistas!  Pamenu pasirinkau pagal meniu aprašymus "BABYBACKS - These are the ones that put us on the map” ir "BEEF RIBS – Tender and juicy beef ribs grilled over mesquite and basted with your choice of sauce". Papildomai dar užsisakiau keptų daržovių. Labai pamenu, kaip džiūgavau šviežia kepta kukurūzo burbuole su besilydančiu sviestu ir negalėjau atsidžiaugti patiektų jautienos šonkaulių dydžiu. Keptų šonkauliukų mėsa buvo itin sultinga, pati krito nuo kaulų, o padažas suteikė švelnų bei pikantišką skonį. To skonio net ir po tiek metų neužmiršau, jis mano atmintyje išliks kaip keptų šonkaulių kokybės standartas. Kiekvieną kartą, kai kepu, šonkauliukus vis stengiuosi atkartoti tų, skanautų Amerikoje skonį.

Pats mėgstamiausias mano kiaulienos šonkauliukų paruošimo būdas - metodas 3-2-1.  Jis labiausiai tinka ruošiant ilgiau žemoje temperatūroje ir visiškai niekur neskubant. Priklausomai nuo turimų šonkauliukų dydžio ir mėsos kiekio aplink kaulus, šiuo metodu rekomenduojama tris valandas šonkaulius rūkyti, dvi valandas kepti folijoje sulietus obuolių sultimis, ir vieną valandą kepti nuglazūravus BBQ padažu. Jei turite smulkius kiaulienos šonkaulius - laiko proporcijas reikia mažinti pvz. pusantros valandos rūkymo, dvi valandos folijoje (arba mažiau) ir 30 minučių kepimo su glazūra. Po šio proceso pati mėsa nuo kaulų, tikrąją to žodžio prasme, nukrenta ir tiesiog ištirpsta burnoje.

Šįkart, norėdamas to originalaus amerikietiško skonio, šonkauliukus įtryniau Santa Maria sausu šonkauliukų marinavimo mišiniu, o po to glazūravau Santa maria Bourbon Whiskey padažu. Rezultatas tikrai pranoko visus iš anksto išsikeltus lūkesčius! Keptuose šonkauliukuose subtiliai buvo galima jautti paprikų, o glazūroje – slyvų ir dūmo skonį. Šonkauliukus pasirinkome valgyti vis padažydami į tą patį padažą kartu su sezoninėmis daržovėmis ir bulvytėmis fri.
Reklama

Aišku, padažą glazūrai galite pasiruošti ir patiems, kartu rūkant šonkauliukus ir garinant vandenį iš jo kad būtų kuo tirštesnis ir papildomai įsigėręs dūmo. Sauso marinato įtrynimui taipogi yra labai daug įvairių variantų ir sudėčių nuo kavos iki aitriosios paprikos. Ar turite Jūs savo mėgstamą receptą šonkauliams kamado kepsninėje? Jei taip, pasidalinkite komentaruose!

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • kiaulienos šonkauliai: 1,2-2,5 kilogramo
  • Santa Maria BBQ Rub for Ribs: 2 pakelių (galite naudoti ir kitus pamėgtus šonkaulių prieskonius)
  • natūralios obuolių sultys: 4 šaukštų
  • mėgstamas padažas šonkaulių glazūravimui: 50 gramų (naudoju "Santa Maria Bourbon Whiskey")

  Recepto paruošimas

 1. 1. Paruoškite kiaulienos šonkaulius: Atskiriame membraną nuo vidinės šonkaulių dalies. Pirmiausia peiliu praplatiname tarpelį ir užkišę pirštą, lėtai traukiame plėvelę nuo vieno krašto iki kito, kol visiškai ją pašaliname.
 2. 2. Įtriname kiaulienos šonkaulius prieskoniais. Abi šonkaulių puses įtriname jau paruoštu sausu marinatu. Vienas pakelis prieskonių rekomenduotinas ne mažesniam, kaip 600 gramų mėsos gabalui. Siekdami kuo ryškesnio skonio, šonkauliukus prieskoniuose marinuokite ne trumpiau, kaip 60 minučių.
 3. Reklama
 4. 3. Paruoškite kamado kepsninę: Įkaitinkite iki 125 laipsnių temperatūros, prieš tai tarp anglių dar papildomai įdėdami obels medienos kaladėlių rūkymui.
 5. 4. Išrūkykite kiaulienos šonkaulius: Kiaulienos šonkauliukų juostas sudėkite į laikiklį sulenkdami juos perpus. Šonkauliukus rūkykite bent jau 1,5 valandos, kol mėsa pradės trauktis, bei gerai apskrus.
 6. 5. Lėtai iškepkite šonkauliukus: Išrūkytus šonkaulius vyniokite į foliją prieš tai apšlakstę juos obuolių sultimis. Suvynioję juos sudėkite atgal į kepsninę lėtam kepimui bent jau 60 minučių. Obuolių sultys padės atsikirti kaulams nuo mėsos, tai aiškiai matysis išvyniojus iškeptus šonkauliukus.
 7. 6. Nuglazūruokite šonkaulius: Iškepusius ir išvyniotus iš folijos šonkauliukus gausiai glazūruokite padažu ir kepkite grilyje tol, kol šonkauliai su glazūra gražiai apskrunda. Mano asmeniniu atveju, šis procesas truko maždaug pusvalandį.
 8. 7. Iškart patiekite šonkaulius į stalą kartu su mėgstamu BBQ padažu, sezoninėmis daržovėmis (arba coleslaw salotomis) ir bulvytėmis fri. Lepinkitės! :)
 9. 8. Rekomendacija: Daugiau šonkauliukų receptų rasite: Šonkauliukų receptai.
Keptas paršelis orkaitėje
(7)
Bulvių apkepas su kiauliena ir sūriu
(11)
Kiaulienos koldūnai su pomidorų padažu
(3)
Dešrelės tešloje
(2)
Paprasti čenakai su malta mėsa
(4)