Keto sūrio pyragas - tortas be cukraus ir be miltų

2021-09-24 Autorius WorldRecipes.lt

Keto sūrio pyragas - tortas be cukraus ir be miltų
Pastaruoju metu esu sau pasižadėjusi tęsti kelionę virtuvėje sveikesnio gyvenimo link, tai yra toliau "testuoti" ketogeninę arba tiesiog keto mitybą ir pilnai atsisakyti cukraus ir kuo dažniau eksperimentuoti virtuvėje su įvairiais patiekalais. Nežinau, kaip man pavyko šitaip pakeisti savo požiūrį į visą mitybą, bet jau greitai bus 3 mėnesiai kaip maitinuosi ir gyvenu daug sveikiau nei prieš tai.

Per šį laikotarpį atradau atradusi itin daug naujų įvairių patiekalų ir receptų, bet ir net susikūriau pati savo. Taip, mintį supratote visiškai teisingai - šį keto sūrio pyragą-tortą susigalvojau pati. Na, esu internete peržiūrėjau keletą panašių receptų, bet nei vienas man asmeniškai iš jų man neprilipo. Tai trūko kokių ingredientų, tai procesas pernelyg sudėtingas. Nusprendžiau, kad įmanoma susikurti receptą ir pačiai. Štai jis - mano fantastiškas sūrio pyragas be cukraus ir be miltų, kuris pilnai atitinka visus ketogeninės mitybos principus, tai yra jokio cukraus ir visiškai minimalus kiekis angliavandenių. Viskas ganėtinai paprasta, bet tuo pačiu nerealiai skanu. Negalvojau, kad kada nors užsiimsiu keto mityba ir dar jai sugalvosiu savo sūrio pyragą. Pamėginkite ir Jūs, jis tikrai labai gardus.

Ingredientai

  Sūrio pyrago pagrindui:
  • graikiniai riešutai: 100 gramų
  • žemės riešutų miltai: 130 gramų
  • sviestas: 160 gramų
  • saldiklis ksilitolio: 2 valgomųjų šaukštų (aš naudojau tokį, bet galite pakeisti į eritritolį, bet jis nėra toks saldus, todėl rekomenduočiau dėti bent 3 valgomuosius šaukštus)
  • ksantano derva arba marantos milteliai: 2 arbatinių šaukštelių (nėra būtina, bet dedu tam, kad garantuotai nesutrupėtų pagrindas)
  Varškės masei:
  • pusriebė varškė: 360 gramų
  • varškė pyragams: 400 gramų (jeigu parduotuvėje nerasite papros, be cukraus, tai galite pakeisti į liesą varškę)
  • kiaušiniai: 3 (vidutinio dydžio)
  • kepimo milteliai: 1 arbatinio šaukštelio
  • ksantano derva arba marantos milteliai: 2 arbatinių šaukštelių (nėra būtina, bet dedu tuo pačiu tikslu, kaip ir pagrindui)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių susmulkinkite graikinius riešutus iki trupinių. Aš pati tam naudoju kavamalę.
 2. 2. Tada įdekite kambario temperatūros sviestą, saldiklį ir tirštiklį. Viską gerai išmaišykite.
 3. Reklama
 4. 3. Tuomet apvalią kepimo formą išklokite kepimo popieriumi ir į ją suberkite paruoštą masę. Tolygiai paskirstykite naudodami paprastą šaukštą ar mentelę.
 5. 4. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių temperatūros.
 6. 5. Dėkite riešutų pagrindą į orkaitę ir kepkite maždaug 15 minučių, kad pagrindas sutvirtėtų.
 7. 6. Per tą laiką, mikseriu sumaišykite varškę, saldiklį, įdėkite tirštiklio, kepimo miltelių ir po vieną įmuškite kiaušinius ir po kiekvieno įmušimo gerai išmaišykite.
 8. 7. Ištraukite pagrindą iš orkaitės ir supilkite varškės masę.
 9. 8. Kepkite maždaug 60 minučių, kol varškės masė sutvirtėja arba viršus dailiai paruduoja. Varškės masė itin tvirta būti neprivalo, nes pilnai sutvirtės vėsdama.
 10. 9. Po to išjunkite orkaitę, šiek tiek praverkite jos dureles ir leiskite sūrio pyragui pilnai atvėsti.
 11. 10. Įdėkite pyragą į šaldytuvą ir palikite jame per visą naktį.
 12. 11. Kitos dienos ryte pyragą galite lengvai ir paprastai papuošti, jeigu yra noro. O jeigu ne, tai skanu bus ir be nieko!
 13. 12. Pasigaminkite mėgstamos arbatos arba kavos puodelį ir mėgaukite nerealiai gardžiu keto pyragu be cukraus ir be miltų!
 14. 13. Pastebėjimas: Man pačiai net pritrūko žodžių, kad galėčiau apibūdinti šio nuostabaus sūrio pyrago skonį. Tai yra kažkas fantastiško! Tiesa, būname labai atsargūs ir nesuvalgome viso torto per vieną dieną (kaip tai sugebėjau padaryti aš, kai išsikepiau jį pirmą kartą), nes visame pyrage yra NET 3800 kalorijų (59 gramų angliavandenių, 182 gramų baltymų ir 304 gramų riebalų), o porcijoje, tai yra viename gabaliuke, 475 kalorijų (7,4 gramų angliavandenių, 22,8 gramų baltymų bei 38 gramų riebalų). Trumpai tariant, lepinkitės turėdami saiką! Skanaus!
 15. 14. Rekomendacija: Daugiau sūrio pyrago receptų rasite: Sūrio pyragai.
Keto sūrio pyragas - tortas be cukraus ir be miltų
Keto sūrio pyragas - tortas be cukraus ir be miltų
Šokoladinė cukinijų duona
(3)
Datulių pyragas su namine karamele
(2)