Lėtai kepta kiaulienos mentė su kaulu orkaitėje (pulled pork)

2022-01-08 Autorius Vaikai ir vanilė

Lėtai kepta kiaulienos mentė su kaulu orkaitėje (pulled pork)
Amerikos virtuvėje yra keli kultiniai patiekalai, kurie vis pasikeisdami (o kai kuriais atvejais visi iškart) sudalyvauja maždaug visuose be išimties susibūrimuose, pasisėdėjimuose, piknikuose, iškylose, visokiausio plauko šventimuose, išgertuvėse ir panašiai. Prie tokių kultinių patiekalų, kaip taisyklė, yra priskiriami visokiausi mėsainiai (burgers), kartais vegetariniai, kartais net veganiniai (ko tik pas juos nebūna!) jų variantai, kepti kepsninėje arba virš laužo žarijų, uždėti ant apvalios bandelės ir pagardinti įvairiausiais padažais bei priedais. Prie tos pačios piknikinių patiekalų kategorijos dar yra priskiriamos įvairiausios dešrelės, šviežios, virtos, parūkytos, taip pat gali būti veganiškos, iš pupelių, arba iš žirnių, arba iš pakulų, priklausomai nuo skonio bei išradingumo; dešrelės irgi įprastai yra apkepinamos virš liepsnų bei patiekiamos ant bandelių, su padažais, garstyčiomis, keptais svogūnais, raugintais agurkėliais ir dar N įvairiausių garnyrų (tai taip vadinami hot dogs).

Dar yra toks vienas patiekalas, iš tos pačios burger'ių/hotdog'ų kategorijos - tai labai ilgai kepta kiaulės mentė, kuri vadinama pulled pork. Skirtingai nuo mėsainių ir dešrainių, vegetarinio ir veganinio pulled pork varianto man dar asmeniškai niekada neteko sutikti. Jei toks patiekalas kada nors išvystų dienos šviesą (o gal jau ir yra išrastas, nežinau), tai, mano asmenine nuomone, būtų visiškai neatleistinas išsidirbinėjimas. 

Didžiausias pulled pork privalumas prieš visus mėsainius ir dešreles yra tas, kad toks patiekalas yra pagaminamas iš anksto, ir nereikia kurti jokio laužo arba kepsninės. 

Kiaulienos mentė troškinama saldžiame dūmo kvapo barbekiu padaže bei savo sultyse. Kiaulės mentė yra ganėtinai riebi; troškinantis tie visi riebalai tirpsta, o raumenų skaidulos juose lėtai kaista ir minkštėja, kol finale mėsa tampa tokia minkšta, kad ji tikrąja to žodžio prasme tirpsta burnoje. Jei dar netirpsta, tai paliekame ją dar pasitroškinti valandą ar daugiau.
Reklama

Į pobūvį pulled pork idealiausia neštis tiesiog tame pačiame puode, kuriame ji troškinosi. Elektriniame puode su dvidubomis sienelėmis mėsa ilgai išlieka šilta, o jei jūsų puodas yra vienas iš tų, kurie turi keraminį įdėklą - tik dar geriau. Prie mėsos labai tinka traškios kopūstų salotos, karamelizuoti arba traškūs svogūnai. Dar reikėtų būtinai parūpinti kokybiškų minkštų bandelių. Ir štai jums nuostabus patiekalas visiems tiems svečiams, kurie mėgsta valgyti mėsą. Na o tie, kurie nemėgsta, tai jų bėda. :)

Ingredientai

  • kukurūzų arba rapsų aliejus: 2 šaukštų
  • kiaulienos mentės su kaulu: 1 (~3-3,5 kilogramo svorio)
  • druska
  • juodieji pipirai
  • svogūnai: 2 vidutinio dydžio (supjaustome riekelėmis)
  • česnakas: 5 skiltelių (nulupame ir perspaudžiame peiliu)
  • barbekiu padažas: 2 stiklinių
  • tamsus gazuotas gėrimas*: 1 stiklinės (Root Beer, Dr. Pepper, Pepsi Cola ar panašiai)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Patarimas*: Vietoje Pepsi Cola ar kito gėrimo galite naudoti spanguolių arba mangų sultis, arba tamsų alų. Pats kiaulienos skonis su visais minėtais gėrimais gausis skirtingas, bet visais atvejais - itin geras.
 2. 2. Pirmiausia aštriu peiliu išpjauname mentės kaulą pjaudami raumenis aplink kaulą, bet neišardydami kepsnio formos. Jei kepsnys buvo surištas virvele, nuimame virvelę.
 3. Reklama
 4. 3. Mėsą iš visų pusių gausiai pabarstome druska bei pipirais.
 5. 4. Didelėje keptuvėje virš vidutinio karštumo kaitros pakaitiname aliejų. Į karštą aliejų dedame kiaulienos kepsnį ir apskrudiname iš visų pusių, išvis apie 10 minučių.
 6. 5. Į elektrinį puodą dedame pjaustytus svogūnus ir česnako skilteles.
 7. 6. Ant viršaus dedame apskrudintą kiaulieną. Ant mėsos užpilame padažą, kad padengtų visą paviršių.
 8. 7. Supilame pepsi colą ar kitą gerimą, pildami palei puodo kraštus, aplink kepsnį.
 9. 8. Puodą uždengiame dangčiu ir troškiname maždaug 4-6 valandas, nustačius ant aukštos temperatūros režimo ("High"), arba 8-10 valandų, nustačius ant žemos temperatūros režimo ("Low").
 10. 9. Kiauliena bus išvirusi tada, kai mėsa taps itin minkšta, o raumenų skaidulos lengvai skirstysis šakute.
 11. 10. Išvirusią mėsą perkeliame ant plačios skardos ir, naudodami dvi šakutes, išskirstome į skaidulas. Išmetame didelius riebalų gniužulus. Mėsą paskleidžiame ant skardos į tolygų sluoksnį.
 12. 11. Skystį, kuriame troškinosi mėsa, supilame į puodą ir atšaldome, kad atsiskirtų riebalai. Į viršų išplaukusius ir sustingusius riebalus nugriebiame ir išmetame. Likusiu skysčiu apšlakstome visą išskirstytos mėsos paviršių, kad mėsa tik sudrėktų, bet neplauktų skystyje.
 13. 12. Orkaitę įkaitiname iki 232 laipsnių temperatūros. Į orkaitę dedame skardą su mėsa. Kepame, kartas nuo karto pamaišydami, kol paviršius lengvai apskrunda, apie 15-20 minučių.
 14. 13. Traukiame iš orkaitės. Tiekiame šiltą, su minkštomis mielinėmis bandelėmis, kopūstų salotomis, traškiais svogūnų žiedais bei barbekiu padažu. Skanaus!
 15. 14. Rekomendacija: Daugiau kiaulienos mentės receptų rasite: Kiaulienos mentės receptai.
Lėtai kepta kiaulienos mentė su kaulu orkaitėje (pulled pork)
Kopūstų - kiaulienos - džiovintų slyvų troškinys
(3)
Sotus mėsos kepsnys
(2)
Marinuoti BBQ šonkauliukai orkaitėje
(5)