Mutabal - baklažanų užkandis

2022-12-28 Autorius WorldRecipes.lt

Mutabal - baklažanų užkandis
Visai neseniai su savo drauge kalbėjome apie keliones į Egiptą ir prisiminiau, kad savo archyvuose turiu receptą, kurį ruošiausi, bet taip ir neprisiruošiau aprašyti dar praėjusią vasarą. Tad jūsų visų dėmesiui - rytietiškas baklažanų dažinys mutabal, artimas baba ganuš giminaitis. Bene pats akivaizdžiausias skirtumas tarp jų - tai jogurto naudojimas arba nenaudojimas receptūroje. Į baba ganuš sudėtį yra dedama ant žarijų iškepti ir susmulkinti baklažanai, daržovės (svogūnai, česnakai, pomidorai) ir (dažniausiai, bet ne visada) - tahinio pasta. Į mutabal daržovių yra dedama mažiau, o pomidorų nededama iš viso, o štai tahinis ir natūralus jogurtas - privalomi ingredientai. Ir, žinoma, prieskoniai; į mutabal tradiciškai jų dedama ganėtnai daug, tad neretai sakoma, kad pastarasis užkandis pasižymi ryškesniu skoniu nei baba ganuš.

Čia taip pat reikia pridurti, kad mutabal pavadinimu pristatomas baklažanų ir jogurto "dažinys (mirkalas)" yra žinomas ne tik Egipte, o ir aplinkinėse šalyse - pavyzdžiui, Sirijoje arba Libane. Vis dėlto toks faktas visiškai netrukdo egiptiečiams mutabal laikyti savo virtuvės dalimi. Tuo tarpu mums reikia atsiminti, kad taip plačiai paplitęs patiekalas visada turi daugybę skirtingų ruošimo variantų, todėl nenustebkite aptikę kiek kitokias šio užkandžio receptūras.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • baklažanai: 1 didelio (arba 2 nedidelių)
  • susmulkinti svogūnai: 1 valgomojo šaukšto (dažname mutabal recepte yra naudojamos vos dvi daržovės - baklažanai ir česnakai. Jei mėgstate, į užkandį galima įmaišyti smulkiai kapoto svogūno - tai nebūtinas, bet gan plačiai paplitęs šio baklažanų dažinio pagardas. Mano pačios šeima žalių svogūnų salotose ir dažiniuose nelabai mėgsta, tad įprastai aš mutabal gaminu be jų)
  • tahini pasta: 2 valgomųjų šaukštų
  • citrinos arba laimo vaisiaus sultys: 2 valgomųjų šaukštų
  • česnakas: 2 skiltelių
  • graikiškas jogurtas: 2 valgomųjų šaukštų
  • aitriosios paprikos: žiupsnelio
  • grūstos kalendros sėklos: žiupsnelio
  • grūstos kumino sėklos: žiupsnelio
  • druska: pagal skonį
  Patiekimui:
  • alyvuogių aliejus
  • granato vaisiaus sėklos
  • petražolės

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia nuplautus, bet nepjaustytus baklažanus iškepame. Labiausiai tinka kepti ant žarijų, tai pats tradiciškiausias būdas, suteikiantis užkandžių įprastą dūmo kvapą. Bet, jei tokios galimybės nėra, baklažanus iškepame orkaitėje. Tikslus kepimo laikas priklausys nuo naudojamos orkaitės kaitrumo ir baklažanų dydžio - išimame tuomet, kai juos labai lengvai bus galima perdurti peiliu.
 2. 2. Iškeptus baklažanus atvėsiname ir pašaliname odeles. Minkštimą sutriname elektriniu smulkintuvu arba sukapojame peiliu (jei mėgstate rupesnės tekstūros užkandžius; aš pati visada kapoju). Dar vienas ir pats tradiciškiausias būdas - baklažanų minkštimą sugrūsti piestoje, jei tik tokią turite.
 3. Reklama
 4. 3. Jei naudosite, tada šiame etape į baklažanų masę įmaišome susmulkintą svogūną.
 5. 4. Sudedame tahini pastą, citrinos sultis, grūstą česnaką, graikišką jogurtą, pagal savo skonį pagardiname aitriosiomis paprikomis, kalendra ir kuminu, pasūdome. Išmaišę paragaujame, jei reikia, pakoreguojame prieskonių kiekį.
 6. 5. Sudėję į serviravimo indą, pašlakstome alyvuogių aliejumi, papuošiame granatų sėklomis ir susmulkintomis petražolėmis.
 7. 6. Patiekite kaip užkandį su rytietiška arba kita mėgstama duona. Skanaujame!
 8. 7. Rekomendacija: Daugiau užkandžių receptų rasite: Užkandžiai.
Tacos su faršu - tradicinis meksikietiškas receptas
(2)
Tortilijų užkandžiai su dešrelėmis ir paprika
(2)