Naminiai kavarsko koldūnai su mėsa

2019-03-18 Autorius Baltoje lėkštėje

Naminiai kavarsko koldūnai su mėsa
Šį koldūnų receptą su mėsa savo užrašuose turiu jau labai seniai. Gerai pamenu, kad juos atradau viename sename žurnale ir nuo tada mūsų šeimai labai patiko ir tiko. Tačiau tik neseniai vyras paklausė kodėl jie vadinasi Kavarsko (taip buvo parašyta tame žurnale, taip pavadinimas atsirado ir mano sename sąsiuvinyje), bet aš niekaip negalėjau atsakyti ar šie koldūnai yra visiškai identiški Kavarsko, nes tiesą pasakius apie šią užeigą tik girdėjau geriausius atsiliepimus, bet pati niekada neragavau. 

Iš nurodytų ingredientų kiekių man gavosi 1,3 kilogramo koldūnų.

Ingredientai

  Įdarui:
  • malta mėsa: 500 gramų (įprastai naudoju kalakutieną; žurnale taip pat buvo rekomenduojama ši mėsa)
  • pienas: 150 mililitrų (arba virintas vanduo)
  • druska
  • pipirai (arba mėsos prieskoniai)
  Tešlai:
  • kiaušiniai: 2
  • druska: trečdalio arbatinio šaukštelio
  • vanduo: 200 mililitrų (arba pienas)
  • miltai: 500 gramų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Patarimas prieš gaminant: Kad koldūnai pavyktų skanesni, aš kalakutieną susimaltu savo virtuvėje, o ne perku faršą iš parduotuvės, nes jame yra pridėta įvairių nereikalingų priedų, kurie tikrai nepagerina mėsos kokybės.
 2. malamas kalakutienos faršas
 3. 2. Iš pradžių į faršą sudėkite prieskonius bei įpilkite vandens. Viską gerai išmaišykite bei palikite, kol darysite tešlą.
 4. Reklama
 5. 3. Tuomet išplakite kiaušinius, įdėkite druskos, įpilkite vandenį arba pieną (ką turite, bandžiau daryti ir skonis sakyčiau visai nesiskiria). Viską gerai išmaišykite.
 6. 4. Dėkite po truputį miltus. Įdėjusios jų maždaug 350 gramų tešlą palikite pastovėti kambario temperatūroje maždaug 60 minučių.
 7. 5. Tada įdėkite likusius miltus bei minkykite kol tešla nustos lipti prie rankų. Imkite dalį tešlos bei kočiokite apvalų blyną. Tešlą kočiokite plonai, bet kad nebūtų permatoma.
 8. 6. Dėkite iškočiotą blyną ant formos bei pradėkite dėlioti mėsą. Mėsos nereiktų dėti per daug, taip pat žiūrėkite, kad ant kraštų jos nebūtų. Geriausia mėsą dėti su šaukštuku, šiek tiek ją paspaudžiant. Kai užpildysite visas skyles, kočiokite naują blyną, kurį dėkite ant viršaus. Imkite kočėlą bei pakočiokite su juo viršutinį blyną ant formos. Kočiokite tiek, kad koldūnų kraštai atsiskirtų (matytųsi metalas).
 9. 7. Apverskite formą bei papurtykite. Iškris dalis koldūnų, o likusius išstumkite pirštais.
 10. 8. Dalį koldūnų aš visad šaldau, todėl lėkštę pabarstau miltais bei sudedu koldūnus. Pripildytą lėkštę įdedu į kamerą. Kitus virkite pasūdytame vandenyje maždaug 5 minutes (skaičiuojant nuo to laiko kai koldūnai iškyla į viršų).
 11. 9. Aš pati labiausiai mėgstu juos valgyti su gabaliuku sviesto. Skanaus!
 12. naminiai kavarsko koldūnai su malta mėsa ir sviestu
 13. 10. Rekomendacija: Daugiau koldūnų receptų rasite: Koldūnų receptai.
Naminiai kavarsko koldūnai su mėsa
Kugelis su kiaulės koja
(4)