Stumbro kebabai su stirniena

2021-07-14 Autorius WorldRecipes.lt

Stumbro kebabai su stirniena
Nusprendžiau, kad atėjo pats laikas pratuštinti savo šaldiklio atsargas ir atėjo stirnienos išpjovos eilė. Įvairiausiu kepsniukai iš šios mėsos jau kiek atsibodo, tad norėjosi kažko vis kitokio ir su kuo daugiau daržovių. Pradėjau žvalgytis internete ir akis užkliuvo už "stumbro" kebabų. Kodėl jie taip pavadinti taip ir nepavyko išsiaiškinti, gal kokio žmogaus garbei, kuris pirmasis Lietuvoje nusprendė pagaminti kebabus su stirniena? :) O jei rimtai, tai dar turėjau lavašų, kuriuos taip pat norėjau sunaudoti, tad atėjo pats laikas nuostabiems kebabams. Žinoma, vietoje stirnienos, galima rinktis ir kitą pamėgtą mėsą. Idealiai tiks tiek vištiena, tiek kiauliena. Esu bandžiusi pagaminti ir su antiena, skonis buvo tikrai super, tokia mėsa itin tiko kebabams. Einam gaminti!

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  Padažui:
  • natūralus jogurtas: 3 valgomųjų šaukštų
  • majonezas: 1 valgomojo šaukšto
  • pomidorų padažas: 1 valgomojo šaukšto
  • česnakas: 3 skiltelių
  • smulkintas bazilikas: 1 saujelės (tinka ir džiovintas)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių pasiruoškite mėsą. Aš stirnienos išpjovą susmulkinau į 8 kepsnelius, tada pasūdžiau bei apibarsčiau pipirais.
 2. 2. Mėsą kepiau keptuvėje vis pavartydama maždaug 8 minutes (bekepant išpjovą itin svarbu neperkepti, nes kitaip ji tampa tarsi guminė).
 3. Reklama
 4. 3. Iškepusią mėsą (kad ir kokią pasirinkote) supjaustome plonomis juostelėmis.
 5. 4. Tuomet susismulkiname daržoves ir susimaišome padažą (visus nurodytus ingredientus sumaišome tarpusavyje).
 6. 5. Ant lavašo iš pradžių sudedame daržoves, tuomet mėsą ir po vieną šaukštą padažo (jeigu norisi padažo daugiau, tai rekomenduoju ingredientų kiekius padauginti pusantro karto, mes šeimoje mėgstame kebabus, kur labiau jaučiasi mėsa ir mažiau padažas ).
 7. 6. Lavašą pirmiau lenkiame iš apačios, tuomet iš vieno šono ir iš kito šono.
 8. 7. Aš šį kartą kepiau panini sumuštiniams skirtoje elektrinėje keptuvėje, bet idealiai tinka ir betkokia elektrinė grilinė. Galite kepti ir savo orkaitėje, bet reikia palikti kepant persmeigtus smeigtuku, kad neišsivyniotų ir visas įdaras "nepabėgtų". Taip pat labai gardu pašildyti ant grilio, jeigu vasaros sezonas ir tokį turite savo namuose. Skanaus! :)
 9. 8. Rekomendacija: Daugiau kebabų receptų rasite: Kebabai.

Neringa

Panevėžyje yra Stumbro kebabinė 😁 gal nuo to pavadinimas 😊
Atsakyti
Guliašo sriuba su kiauliena ir bulvėmis
(29)
Bulvių apkepėlė su mėsos kukuliais
(21)