Tuno tartar su šviežiu agurku

2020-03-26 Autorius WorldRecipes.lt

Tuno tartar su šviežiu agurku
Oi kaip stipriai mane užliejo vasaros lengvumas. Net nežinau iš kur... Pradėjau sportuoti ir vis nesustoju. Nors reikia prisipažinti, kad su antsvoriu kovoti sunku. nes per daug skaniai pavalgyti ir išgerti mėgstu, o ir sukiojimasis virtuvėje man nesvetimas. Kai kūnas kasdien tampa stangresnis ir ištvermingesnis, tiesiog nesigauna atsispirti sporto žavesiui. Nesiekiu jokių aukštumų ar figūros tobulinimų, tiesiog motyvacija gyventi sveikiau yra mano siekiamybė. Gal reikėtų pradėti skaičiuoti kiek suvalgome ir ko, bei ką ir kiek išgeriame.

Pavyzdžiui šiandien pridariau baltos mišrainės su šviežiai raugintais per sūriais agurkais, tam kad jų neišmesčiau. Ir be abejonės pamačiusi tą neapsakomą grožį su majonezo gausa prikirtau kaip už tėvynę.. Tai mano šiandieninė nuodėmė, bet žinau, kad rytoj vėl kilsiu sportuoti ir numesti tuo užsidirbtus kilogramus.

Na, o šiandien siūlau paragauti sveikuoliškai prabangų užkandį - tuno tartar su šviežiu agurku, kuris puikiai tiks ir vakarėliui, ir sveikiems pietums. Tuno tartar dar būtų galima keisti į lašišą ar kokią kitą žuvį, bet šviežias agurkas, cukinija, burokėlis ar kita daržovė tiesiog turi būti vietoj duonos riekės. 

Ingredientai

  • gelsvauodegio tuno filė: 300 gramų (galima ir kitokio, arba tiesiog lašišos)
  • svogūno laiškai: 4 vienetų
  • sojos padažas: 1 valgomojo šaukšto
  • balzamico padažas: 0,5 arbatinio šaukštelio
  • vorčesterio padažas: 0,5 arbatinio šaukštelio
  • ypatingai tyras alyvuogių aliejus: 2 valgomųjų šaukštų
  • švieži agurkai: 2 

  Recepto paruošimas

 1. 1. Tuną supjaustome norimo dydžio gabaliukais. Geriau stambiau.
 2. 2. Svogūno laiškus susmulkiname kaip galima smulkiau.
 3. Reklama
 4. 3. Sumaišome tuno gabaliukus su svogūno laiškais, sojos, balzamiko, vorčesterio padažais ir aliejumi. Palaikome šaltai, kartas nuo karto pamaišant maždaug 20 minučių.
 5. 4. Dedame ant juostelėmis supjaustyto agurko. Skanaujame!
 6. 5. Rekomendacija: Daugiau tuno receptų rasite: Tuno receptai.
Tuno pyragas su obuoliais
(1)
Makaronai su tunu ir porais
(1)