Užkandžiai su lašiša ir sraigių ikrais

2023-03-21 Autorius WorldRecipes.lt

Užkandžiai su lašiša ir sraigių ikrais
Sraigių ikrai tai visiškai išskirtinis, labai labai švelnaus skonio produktas, kuris patiks ir tiems, kurie nelabai mėgsta taip vertinamus žuvų ikrus. Prancūziškai sraigių perlais vadinami ikrai yra baltos spalvos, vos vos juntamo švelnaus kvapo, taip pat švelnaus bet tuo pačiu savito skonio. Lietuvoje sraigių ikrai yra ganėtinai naujovė. Sraigių ikrus vartoti yra labai paprasta, o kaip produktas jie pasižymi itin dideliu maistingumu. Sraigių perlai įprastai yra patiekiami kaip užkandis, ganėtinai dažnai derinami su pieno produktais: sviestu, grietine, sūriu bei šviežiai kepta kaimiška duona... skanumėlis! Pagrindinė taisyklė tokia, kad viskas būtų švelnu, todėl jei užkandį norisi pasūdyti arba pagardinti pipirais - darome tai labai labai atsargiai.

Ingredientai

  • prancūziška bagetė (arba krekeriai, arba ką tik sugalvojate)
  • natūralus lydytas sūrelis
  • stiprus mėlynojo pelėsio sūris
  • minkšta ir saldi kriaušė
  • šalto rūkymo lašiša
  • sraigių ikrai: 1 indelio
  • petražolių lapeliai (naudoti šaldyti)
  • šviežiai grūsti juodieji pipirai
  • muskato riešutas

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių imkitės bagetės: suraikykite ją dailiais apskritimais bei šiek tiek paskrudinkite. Galite skrudinti orkaitėje arba - keptuvėje su labai nedideliu gabaliuku sviesto (antras variantas skanesnis, bet kaloringesnis).
 2. 2. Tuomet kriaušę nulupkite bei supjaustykite jos minkštimą kubeliais. Keptuvėje išlydykite nedideli gabiuką sviesto bei apkepinkite kriaušę, kol visai suminkštės.
 3. Reklama
 4. 3. Į dubenėlį dėkite keletą šaukštų lydyto sūrelio, patrupinkite pelėsinio sūrio, dėkite apkeptą kriaušę bei prieskonius. Gerai išmaišykite iki vientisos masės. Svarbiausia, kad užtepėlė nesigautų "aitraus" pelėsinio sūrio skonio – paragaujame bei pakoreguojame pagal savo skonį. Skonis privalo būti švelnus, ingredientų prieskoniai vos juntami.
 5. 4. Po to ant bagetės riekelių tepkite užtepėlę, dėkite lašišos juostelių bei sraigių ikrų. Papuoškite petražolės lapeliu. Skanaukite!
 6. 5. Pastebėjimas: YouTube radau panašų receptą (anglų kalba), kuris patiko mūsų šeimai. Jei ir Jums būtų įdomu pasigaminti, prisegiau video įrašo pabaigoje.


Mingailė

Gaminau, tik naudodama kitokius ikrus. Labai skaniai lašiša su ikrais dera tarpusavyje. Užkandis greit dingo nuo stalo. :) Ačiū!
Atsakyti
Užkandžiai su lašiša ir sraigių ikrais
Beigeliai - beigelis su lašiša
(1)
Orkaitėje kepta lašiša su keptomis daržovėmis
(1)