Varškės pyragas "Gelbėjimosi ratas"

2020-03-28 Autorius WorldRecipes.lt

Varškės pyragas "Gelbėjimosi ratas"
Jau ne kartą šis pyragas mane gelbėjo, kai reikėjo kažko greito ir skanaus. Kai gaunu žinutę, kad rytoj kas nors bus netoli ir užsuks arbatos ar kavos puodeliui, niekad nesuku galvos ką patieksiu šalia, nes pašaunu šį pyragą į orkaitę. Jo paruošimas užtrunka beveik tiek pat kiek žinutę parašyt. Kai penktadienis būna tingus arba kaip tik labai užimtas, o šeštadieniui reikia deserto, niekad nesuku galvos, nes čia tikras gelbėjimosi ratas. Šis varškės pyragas niekada nenuvilia ir visad pranoksta lūkesčius. Pabandykite ir jūs :)

Ingredientai

  Pagrindas:
  • miltai: 350 gramų
  • cukrus: 100 gramų
  • kepimo milteliai: 2 arbatinių šaukštelių
  • kakava: 30 gramų
  • sviestas: 200 gramų (supjaustyto gabaliukais)
  • kiaušiniai: 1 
  • druska: žiupsnio
  Įdaras:
  • varškė: 680 gramų
  • cukrus: 150 gramų
  • grietinė: 220 gramų
  • miltai: 2 valgomųjų šaukštų
  • kukurūzų krakmolas: 2 valgomųjų šaukštų
  • druska: žiupsnio
  • kiaušiniai: 4 
  • vanilės ekstraktas: 1 arbatinio šaukštelio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių temperatūros.
 2. 2. Išklojame kepimo popieriumi arba tiesiog ištepame sviestu 24 centimetrų diametro apvalią kepimo formą su nuimamais šonais (šiaip tiks ir 26 centimetrų diametro forma, tešlos turėtų pakakti).
 3. Reklama
 4. 3. Pagrindas. Sudedame visus ingredientus į virtuvės kombainą ir malame su peiliukais, kol tešla beveik sušoks, t.y. dar bus gabaliukais, kurie dar truputį paminkius sušoktų į vientisą masę.
 5. 4. Paimame du trečdalius tešlos ir išklojame ja kepimo formą. Tiesiog imame ir lipdome tešlą prie formos šonų ir dugno taip, kad išeitų tolygus sluoksnis.
 6. 5. Įdaras. Sudedame visus ingredientus į virtuvės kombainą ir malame su peiliukais, kol masė taps vientisa ir be gumuliukų.
 7. 6. Įdedame įdarą į kepimo formą ant pagrindo.
 8. 7. Paimame likusią pagrindo tešlą ir užtrupiname ant viršaus.
 9. 8. Pašauname pyragą į orkaitę ir kepame maždaug 50 - 60 minučių. Stebime pyragą - jei ims per greitai skrusti viršus, tai uždengiame pyragą folija.
 10. 9. Išimame pyragą iš orkaitės ir paliekame maždaug 10 minučių formoje, tada išimame ir atvėsiname ant grotelių. Skaniausias vėsus (iš šaldytuvo) su stikline pieno (bent jau man).
 11. iškeptas varškės pyragas
Varškės pyragas "Gelbėjimosi ratas"
Varškės pyragas "Gelbėjimosi ratas"

Ruta Rudaityte

Vakar kepiau iš anksto nepasiruošusi, pritrūkau 200g varškės, o grietinę pakeičiau graikišku jogurtu (tai kas buvo namie 🤷🏼‍♀️). Nežinau, gal įdaras gavosi skystesnis, dėl varškės trūkumo, buvau išsigandusi, nes labai ilgai įdaras nestingo, bet galiausiai viskas gavosi. Kepiau ilgiau, apie 1val 15min. Visiems patiko, receptą išsisaugojau, kitą kartą kepsiu pasiruošus. 🤭
Atsakyti
Varškės pyragas "Gelbėjimosi ratas"

Elena

Labai skaniai atrodo Jūsų nuotrauka.

Alfreda

Vijojančiai atrodantis.
Atsakyti

Ramunė

Labai puikus receptas! vakarėlyje puikavosi virdury stalo, o visi buvo tiesiog sužavėti!! :))) Kepu jau antrą ir tikrai ne paskutinį kartą ! be to, nerandu kur pirkti kukurūzų krakmolo, tad kepu su bulvių krakmolu. Manau tinka :D Ir taip pat kepu virš valandos, kad būčiau rami. AČIŪ UŽ PUIKŲ RECEPTĄ!
Atsakyti

Rima

Kukurūzų krakmolą perku maximoje.Jis supakuotas į tokias dėžutes kaip sausainiams. O paveikslėlis keksiukai ant pakuotės.

Kristina

Nuostabus receptas, labai skanus gavosi! Jau antrą kartą kepu! :)))
Atsakyti
Varškės pyragas "Gelbėjimosi ratas"

Kristina

Pasaka! :)))
Varškės pyragas "Gelbėjimosi ratas"

Ramunei

Kukurūzų krakmolo ieškokite MAXimos prekybos centre.
Atsakyti

Rita

Patarkite, jei ndturiu kombaino, kaip paruošti tešlą ?
Atsakyti

Ritonė

Aš kukurūzų krakmolą pirkau Rimi
Atsakyti

Ramunė

Šis pyragas yra mano ir visų turėtų svečių mėgstamiausias Nr. 1 !! 😍 Konsistencija tobula (pyragų varškę perku), drėgnumas tobulas, valgyti skanus ir karštas ir šaltas, kepu jau gal kokį 20-tą kartą 😃
Atsakyti
Beatos keptas varškės pyragas su avietėmis
(1)
Austriškas varškės pyragas - štrudelis su razinomis
(1)