Burgeris su plėšyta jautiena

2020-03-24 Autorius WorldRecipes.lt

Burgeris su plėšyta jautiena
Burgeriai pradėjo suktis vis didesniu greičiu. Visai netikėtai jie atėjo ir į mūsų valgiaraščius (juk anksčiau mūsų savaitgaliuose karaliaudavo kepsniai ir šašlykai) ir trepsena ritmingai į mūsų skrandžius.

Kelis kartus gaminau plėšytą kiaulieną (pulled pork), tik su deja su kamera neužfiksavau.. Pripažinkim, kad sunku galvoti apie nuotraukas, kai esi alkanas, o ant stalo jau stovi burgeriai. Šiam kartui buvau nusprendusi išbandyti plėšytą jautieną, tik per klaidą nusipirkau ne mentę, o kumpį (na taip.. kartais taip susisuka galva, ir tik namie supranti, kad ne tą nusipirkai, bet kas yra keisčiausia, kad aš tą supratau tik jau kepdama mėsą...). Na ir nesvarbu, kai nėru kur trauktis, tenka eiti į priekį. Ir rezultatas visiems labai patiko, o brolis sakė, kad jam labiau patiko nei su plėšyta kiauliena. Ir be abejonės privalau paminėti, kad būtiniausi ingredientai čia yra kepti kopūstai su morkomis, čia yra viso skanumo pagrindas. Tad pabandykite ir jūs :) 

Ingredientai

  Jautienos paruošimui:
  • jautienos mentė: 1,7 kilogramo (aš kartais naudoju kumpį, mėsa tada būna sausesnė, bet mums patinka)
  • rudas cukrus: 0,25 stiklinės 
  • malta saldžioji paprika: 0,25 stiklinės (džiovintos)
  • česnako milteliai: 1 valgomojo šaukšto
  • svogūnų milteliai: 1 valgomojo šaukšto
  • maltas kuminas: 1 valgomojo šaukšto
  • kajeno pipirai: 0,5 arbatinio šaukštelio
  • barbecue padažas: 1 - 1,5 stiklinės
  • druska ir pipirai
  Burgeriams:

  Recepto paruošimas

 1. 1. Jautienos paruošimas. Sumaišome visus prieskonius (apart barbecue padažo) ir gerai įtriname mėsą. Uždengiame ir paliekame pastovėti per naktį šaldytuve.
 2. 2. Įdedame mėsą į lėto kepimo puodą (slow cooker) ir ant viršaus tolygiai paskirstome barbecue padažą. Kepame kol mėsa taps minkšta maždaug 9-11 valandų žemoje temperatūroje arba maždaug 7 val. didelėje temperatūroje.
 3. Reklama
 4. 3. Išimame mėsą ir padedame į kepimo skardą (skardą galime iškloti kepimo popieriumi, tada reikės mažiau plauti) ir suplėšome (nepjaustome, o plėšome) gabalėliais.
 5. 4. Pašauname į įkaitintą iki 220-230 laipsnių temperatūros (su grilio funkcija) orkaitę ir truputį paskrudiname mėsą.
 6. 5. Keptuvėje apkepti kopūstai su morkomis. Kopūstus su mandoline tarka plonai supjaustome (arba jei mokate galite padaryti tai su peiliu), morkas sutarkuojame.
 7. 6. Įkaitiname keptuvę su šlakeliu aliejaus ir įdedame morkas su kopūstais, paskaniname druska ir apkepiname kol jie suminkštės.
 8. 7. Burgeriai. Burgerio bulkutę perpjauname pusiau ir abi puses patepame labai plonu sviesto sluoksniu. Keptuvėje apkepiname bulkutes (pjūvio pusę).
 9. 8. Padedame apatinę bulkutės pusę į lėkštę. Ant viršaus padedame salotų lapą, tada porą griežinėlių agurkų, šoninę, plėšytą jautieną, kepintus kopūstus su morkomis ir padažą, tada uždengiame bulkutės viršutine dalimi. Skanaujame!
 10. 9. Rekomendacija: Daugiau mesainių receptų rasite: Mėsainiai.
Sveikas jautienos troškinys su daržovėmis pagal Beatą
(1)
Sočios ir gaivios jautienos salotos su bulvėmis ir marinuotų agurkų padažu
(1)
Virtas jautienos liežuvis
(18)