Fish and chips - geriausias receptas

2023-10-01 Autorius WorldRecipes.lt

Fish and chips - geriausias receptas
Vienas iš pačių populiariausių Anglijos virtuvės patiekalų - fish and chips (žuvis kepta tešloje su bulvių skiltelėmis), neabejotinai yra vienas geriausių pasirinkimų nuodėmingiems pietums. Pasiruošę tokią keptą žuvį su bulvių skiltelėmis ir mėtiniais žirneliais ne tik skaniai pavalgysite, bet ir mintimis nusikelsite į Jungtinės Karalystės miestų gatves.

Nors nesu didžiulė Anglijos fanė, bet kartais jos pasiilgstu, nes ten nuvykus negaliu nevalgyti. Kartais vaikštant gatvėmis, gali jausti aliejaus kvapą. Tai - įvairiausių skonių, gatvės maisto ir didelės produktų įvairovės sala, kurioje galima atsipalaiduoti, mėgautis gražiais miestų, miestelių, gamtos ir jūros vaizdais. Ten esi tik vienas iš labai daugelio žmonių, kurie šypsosi, laisvai gyvena ir mėgaujasi savogyvenimu.

Todėl šį kartą Jums Anglijos virtuvės paveldas - fish and chips.

Šis patiekalas išpopuliarėjo Londone (o paskui ir kituose miestuose) dar 19-ame amžiuje. Būtent tešloje iškepta žuvis su bulvių skiltelėmis yra dviejų skirtingų imigrantų tautų, atvežtų į Jungtinę Karalystę, receptų kombinacija. Ir tai yra ne kas kitas, kaip vienas pačių geriausių pavyzdžių, kaip fusion cuisine patiekalas gali tapti visos šalies tradicija.

Pačioje pradžioje fish and chips buvo paprastų darbininkų kasdienis maistas, nes šių produktų šalyje netrūko ir jie buvo gan pigūs. Būtent sėkminga žvejyba Šiaurės jūroje ir nutiestas geležinkelis leido labai greitai ir sklandžiai transportuoti šviežią žuvį po visą šalį. Dėl šios priežasties Londone sukurtas patiekalas tapo mėgstamas ir visoje likusioje Jungtinėje Karalystėje, ir net Airijoje.
 
Deja, bet vis populiarėjantys kitų šalių virtuvių patiekalai, greito maisto restoranų tinklai ir jų plėtra lemia pamažu gęstančią fish and chips šviesą Jungtinėje Karalystėje. Dvidešimto amžiaus pradžioje šalyje veikė daugiau nei 35 000 fish and chips tiekiančių restoranų, užkandinių arba maisto kioskelių. Dabar liko vos 10 000 ir kiekvienais metais šis skaičius dar sumažėja.

Bet ironiška, kad šį patiekalą vis dažniau atranda ir pamilsta kitos šalys, o jose esantys restoranai vis dažniau tešloje keptą žuvį įtraukia į savo meniu.

Žuvis. Tradiciškai fish and chips yra gaminama naudojant menkę. Bet neretai kepama ir kita baltos žuvies, kaip jūrų lydekos, plekšnės arba paltuso, filė.

Tešla. Gan skysta tešla yra gaminama iš miltų, vandens, kepimo miltelių ir trupučio acto. Bet Anglijoje populiaru vandenį pakeisti tamsiu alumi ir įdėti šiek tiek mielių. Anglies dioksidas, esantis aluje, tešlą padaro itin lengvos tekstūros. Būtent tokioje alaus tešloje išsikepti fish and chips rekomenduojame šiandien ir jums!

Bulvytės ir garnyras. Gaminame bulvytes taip, kaip norisi: perkame šaldytas: pjaustytas šiaudeliais arba skiltelėmis. Arba pasigaminame savo nuo nulio! Savo recepte atskleisiu paslaptis, kaip pasiruošti savo bulvytes, kurios tiesiog nepalieka abejingų. Tiesa, renkamės kokybiškas, daugiau krakmolo turinčias bulves. Na, o prie patiekalo idealiai tinka mėtiniai žirneliai ir truputis citrinų sulčių. 
Reklama

Einame gaminti! 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  Tešloje keptai žuviai (Fish and chips):
  • menkės filė be odos: 4 (po 130 gramų)
  • šviežios mielės: 20 gramų
  • miltai: 230 gramų (+ šiek tiek apvoliojimui)
  • tamsus alus: 350 gramų
  • druska: 4 gramų
  • cukrus: 4 gramų
  Bulvių skiltelėms:
  • bulvės: 800 gramų
  • druska
  • aliejus (kepimui)
  Mėtiniams žirneliams:
  • žalieji žirneliai: 250 gramų
  • majonezas: 150 gramų
  • mėtos lapeliai: 10 gramų
  • raudonieji svogūnai: 50 gramų
  • druska
  • pipirai
  • citrinos sultys: šlakelio
  Patiekimui:
  • citrina: 4 skiltelių

  Recepto paruošimas

 1. 1. Tešloje kepta žuvis (Fish & Chips): Dubenyje sumaišykite miltus, cukrų ir druską. Sudėkite trupintas mieles. Išmaišykite.
 2. 2. Maišydami palaipsniui supilkite alų, kad masė taptų vientisa ir be gumuliukų. Tešlą uždenkite ir palikite kambario temperatūroje maždaug 15 minučių.
 3. Reklama
 4. 3. Įkaitinkite puodą su aliejumi (rapsų arba saulėgrąžų) gruzdinimui.
 5. 4. Menkės file pagardinkite druska ir pipirais. Tada apvoliokite miltuose ir nardinkite į tešlą.
 6. 5. Atsargiai perkelkite į iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintą aliejų ir kepkite maždaug 3-4 minutes vieną kartą apverčiant.
 7. 6. Iškepusią žuvį ištraukite iš aliejaus ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu.
 8. 7. Bulvių skiltelės: Nulupkite bulves, jas nuplaukite ir supjaustykite nestoromis skiltelėmis. Jas kelis kartus perplaukite šaltu vandeniu, kol nuplausite krakmolą ir vanduo taps skaidrus.
 9. 8. Skilteles sudėkite į puodą su verdančiu vandeniu. Pasūdykite. Virkite maždaug 15 minučių.
 10. 9. Nukoškite ir nusausinkite. Sudėkite į skardą ir gerai atvėsinkite šaldytuve.
 11. 10. Įkaitinkite puodą su aliejumi iki 130 C laipsnių. Sudėkite bulves, kepkite maždaug 5 minutes. Kepkite per 3-4 kartus, kad bulvės tolygiai keptų. Ištrauktas iš puodo bulves vėl nusausinkite.
 12. 11. Padidinkite aliejaus temperatūrą iki 180 C laipsnių. Sudėkite bulvių skilteles ir kepkite kol apskrus ir taps traškios (maždaug 5-7 minutes).
 13. 12. Iškepusias bulvytes nusausinkite ant popierinio rankšluosčio, perkelkite į dubenį ir pagardinkite druska, kol dar karštos.
 14. 13. Mėtiniai žirneliai: Smulkiai supjaustykite svogūną, sukapokite mėtų lapelius.
 15. 14. Visus ingredientus sudėkite į dubenį. Bemaišant šaukštu lengvai patraiškykite žirnelius. Pagal savo skonį pagardinkite citrinų sultimis, druska ir šviežiai grūstais pipirais.
 16. 15. Patiekimas: Fish and chips patiekite lėkštėje su bulvių skiltelėmis ir mėtiniais žirneliais. Šalia patiekite skiltelę citrinos, sultims išspausti. Žinoma, galite rinktis ir kitą patinkantį patiekimo variantą. Skanaus!
Fish and chips - geriausias receptas

Jurga

Tikrai pats geriausias keptos žuvies tešloje receptas. Kitaip nebegaminsiu. Ačiū!
Atsakyti
Fish and chips - geriausias receptas
Lašiša grietinėlės padaže su špinatais ir pomidorais
(5)
Keptas vilkešeris su pomidorais
(1)