Keptuvėje keptos strimelės su avižiniais dribsniais ir žalumynų užtepu

2021-02-25 Autorius WorldRecipes.lt

Keptuvėje keptos strimelės su avižiniais dribsniais ir žalumynų užtepu
Tuo metu, kai tik yra galimybių nusipirkti strimėlių, būtinai jų nusiperku. Tai paprasta, nedidelė, gana pigi, bet tuo pačiu itin skani žuvelė, kuri labai gimininga sardinėms, dar kitaip net Baltijos silke vadinama. 

Dažniausiai Lietuvoje žvejai mėgėjai jas mėgsta gaudyti nuo jūros molo. Kai tik gerai kimba, strimeles gaudyti būna itin smagu, vienu kartu galite pagauti iškart net kelioliką žuvelių. 

Strimelės itin skanios, jeigu paprastai iškeptos, pirštus galite nusikąsti valgant marinuotas, o jeigu žvejai namo neša kibirais, geriausia sūdyti ir laikyti šaltai...

Šiandien dalinuosi avižiniuose dribsniuose voliotų keptų strimelių receptu su nuostabiu pavasarinių žalumynų užtepu, kuris čia labai tinka.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • šviežios strimelės
  • avižiniai dribsniai: poros saujų
  • druska
  • malti pipirai
  • sviestas: gabaliuko (kepimui)
  • aliejus (kepimui)
  Žalumynų užtepui:
  • jauni švarūs kiaulpienių lapeliai: ~150 gramų
  • jauni meškinio česnako lapai: ~150 gramų
  • pinijų riešutai: 50 gramų
  • tarkuotas sūris "Džiugas": ~70-100 gramų
  • druska
  • malti pipirai
  • aliejus: ~100 mililitrų
  • citrinos sultys

  Recepto paruošimas

 1. 1. Strimelės, nors ir ganėtinai smulkios, bet visai nedaug ašakų turinčios žuvys. Ją nėra sunku nuvalyti. Geriausiai pasidaryti žuvų išklotines, tada tiek kepti, tiek marinuoti būna patogiau.
 2. 2. Žuviai nupjauname galvą. Išilgai, iki pat uodegos perrėžiame pilvą. Išvalę vidurius, pradėdami nuo uodegos (jos galiuką prieš tai taip pat nupjauname), pirštais susirandame pagrindinį nugarkaulį ir švelniai traukiame jį lauk. Švariai nuplauname bei nuostabi filė jau išklotinė paruošta.
 3. Reklama
 4. 3. Avižinius dribsnius šiek tiek pasmulkiname (pora kartų prasukame elektrinio smulkintuvo peiliukais arba tiesiog sutriname rankomis). Įberiame žiupsnį druskos bei maltų pipirų.
 5. 4. Keptuvėje įkaitiname sviesto ir aliejaus mišinį.
 6. 5. Ant kiekvieno žuvies filė gabaliuko užtepame maždaug šaukštelį žalumynų užtepo (tepame tik ant tos žuvies pusės, kuri be odos; receptas žemiau), gerai pavoliojame avižiniuose dribsniuose (kad apkibtų iš visų pusių) ir dedame kepti į karštus riebalus.
 7. 6. Kepdami žuvį paspaudžiame šakute ir kepame po keletą minučių iš abiejų pusių, kol žuvis perkepa, o dribsniai apskrunda bei šiek tiek paruduoja.
 8. 7. Iškepusias strimeles trumpam sudedame ant popierinių rankšluosčių, kad sugertų riebalų perteklių.
 9. 8. Patiekiame su virtomis bulvėmis (arba bulvių salotomis), šviežiomis daržovėmis bei citrinos skiltele.
 10. 9. Žalumynų užtepas: Žalumynus dalimis sutriname trintuvu iki vientisos tyrės, vis įpildami aliejaus. Bebaigiant trinti, suberiame tarkuotą sūrį bei riešutus. Tirštumą reguliuojame aliejumi, turi gautis vientisa ir tepama masė.
 11. 10. Pagal savo skonį pagardiname druska, maltais pipirais bei citrinos sultimis.
 12. 11. Paruoštą užtepą sukrečiame į švarų ir sterilų stiklainį, paviršių užpilame plonu sluoksniu aliejaus bei sandariai uždarome. Laikykite šaldytuve ir suvartojame per 2-3 savaites. Tai nuostabus vitaminų šaltinis! Tepame ant duonos, naudojame makaronams arba žuviai pagardinti.
 13. 12. Rekomendacija: Daugiau strimėlių receptų rasite: Strimėlių receptai.
 14. Keptuvėje keptos strimelės su avižiniais dribsniais ir žalumynų užtepu
Keptas vilkešeris su pomidorais
(1)
Kepta plekšnė keptuvėje
(1)
Žuvis: Alpinės šalvys su krapų padažu
(4)