Japoniška Miso sriuba su krevetėmis ir soba makaronais

2022-03-10 Autorius WorldRecipes.lt

Japoniška Miso sriuba su krevetėmis ir soba makaronais
Tikriausiai nieko nėra jaukiau, labiau pasotinančio sielą ir gelbstinčio, kai lauke šalta arba bloga, už didžiulį dubenėlį šiltos, lengvos ir aromatingos Japoniškos Miso sriubos.

Jeigu prieš tai niekada anksčiau nesate virę miso sriubos, leiskite man jus užtikrinti, kad tai visai nesudėtinga, jeigu tik po ranka turite miso pastos, soba makaronų (arba kitokių grikių miltų makaronų) ir dashi sultinio. Taip pat dar reikės turėti tankų sietelį. Be dashi sultinio įmanoma ir apsieiti, pakeičiant jį vandeniu arba daržovių sultiniu, bet be miso pastos čia jau niekaip neišsiversite - na, juk ne be reikalo sriuba taip ir vadinas. Ši mineralų ir vitamino E pripakuota pasta, įprastai vadinama labai sveiku maistu, yra gaminama iš fermentuotų sojų pupelių. Fermentacijos metu sojų pupelių baltymai būna suskaidomi į organizmo lengvai įsisavinamas amino rūgštis, neutralizuojančias pilvelyje mėsos ir cukraus vartojimu sudarytą rūgštinę terpę.

Sugrįžtant prie pačio sriubos gaminimo, prie viryklės pakaks praleisti vos apie 10-15 minučių: užvirsite sultinį, išjungsite kaitrą, nukelsite prikaistuvį ir per sietelį įmaišysite miso pastą, tuo pat metu atskirai išvirdami makaronus bei pakepindami krevetes. 

Tiesa, sriubą galite paruošti ir greičiau bei sunaudoti mažiau indų, jeigu krevetes ir makaronus iškart išvirsite sultinyje, dar prieš įmaišant miso pastą. Aš šitaip gaminu, kai esu labai alkana arba visai neturiu laiko.  

O tuomet jau bus apsivalgymas, kol pilvas leidžia! Einame gaminti! 

Ingredientai

  • krevetės: 20
  • sojų padažas "Tamari": 1-2 arbatinių šaukštelių (+ papildomai 0,5 arbatinio šaukštelio krevetėms)
  • dashi granulės: 1 arbatinio šaukštelio
  • šviesi miso pasta: 3-4 valgomųjų šaukštų
  • nerafinuotas sezamų aliejus: 0,5 arbatinio šaukštelio
  • saldus "Teriyaki" padažas: 2 arbatinių šaukštelių
  • rapsų aliejus: 1 arbatinio šaukštelio
  • grikių makaronai: 90 gramų
  • špinatų lapeliai: 1 saujos

  Recepto paruošimas

 1. 1. Paimame 2 dubenėlius, kuriuose patieksime sriubą. Iš pradžių nuplauname špinatus, juos, gerai nusausintus, šiek tiek pasmulkiname ir padaliname į dubenėlius po lygiai.
 2. 2. Tada nedidelėje keptuvėje įkaitiname rapsų aliejų ir ant vidutinės kaitros kelias minutes pakepame krevetes, įmaišydami sazamų aliejų ir "Teriyaki" padažą.
 3. Reklama
 4. 3. Padaliname krevetes į dubenėlius po lygiai.
 5. krevetės su špinatais dubenėliuose
 6. 4. Išverdame makaronus pagal instrukcijas nurodytas ant pakuotės ir gerai nukoštus padaliname tarp dubenėlių.
 7. 5. Pasiruošiame sultinį: Sumaišome dashi granules su užvirusiu vienu litru vandens, sultinį dar sykį užverdame. Įmaišome "Tamari" padažo.
 8. 6. Išjungiame kaitrą, nukeliame prikaistuvį ir per sietelį įmaišome miso pastą. Miso pastos kiekį reguliuojame pagal savo skonį - aš pati vienam litrui sultinio imu maždaug 3-4 valgomuosius šaukštus pastos. Jeigu neturite nedidelio sietelio, iš pradžių, miso pastą nedideliame dubenėlyje praskiedžiame keliais šaukštais karšto sultinio, šitaip ją bus lengviau išmaišyti sriuboje. Galima miso pastą įmaišyti prikaistuvyje laikant ant labai silpnos kaitros, svarbiausia, kad sriuba neužvirtų.
 9. 7. Jeigu miso pastą maišėte nukėlę nuo kaitros ir reikia, sriubą pakaitiname, tik jokiu būdu nekaitiname ilgai ir neužverdame, nes verdant miso pastą, miršta jos vertingos maistinės medžiagos.
 10. 8. Išpilstome karštą miso sriubą į paruoštus dubenėlius. Nieko nelaukdami - dar karštą, patiekiame. Skanaujame!
 11. miso sriuba su krevetėmis ir soba makaronais
 12. 9. Rekomendacija: Daugiau sriubų su krevetėmis receptų rasite: Sriubos su krevetėmis.
Skanūs rūgštynių šaltibarščiai pagal Beatą
(10)
Trinta šampinjonų sriuba su pienu ir grietinėle
(2)
Pievagrybių ir mėsos kukulių sriuba su grietinėle
(1)