Kepti kalafiorai orkaitėje su sūriu

2022-07-01 Autorius WorldRecipes.lt

Kepti kalafiorai orkaitėje su sūriu
Gal tai net ne pilnas receptas, o labiau idėja - mėgstantiems kalafiorus. Aš juos mėgstu. Net labai. Tad mano nuomonė gal ir bus kiek šališka, bet skanu tai iki negalėjimo. Gailiuosi, kad šį kartą gamindama naudojau tik pusę galvos kalafioro. Tikriausiai drąsiai būčiau suvalgiusi ir pusantro. O darbo tik tiek: supjaustai kalafiorą, nusilupi ir išspaudi česnaką ir patarkuoji sūrį. Tai lyg ir viskas!

Šis patiekalas gali būti tiek nuostabus garnyras, tiek lengvi ir itin skanūs vegetariški pietūs arba vakarienė. Traukiu į savo mėgstamiausių sąrašą. Ir mano nuostabai, net mano vyras pagyrė šį patiekalą, nors be mėsos jam nei dienos! :)

Ingredientai

  • kalafiorai: ~0,5 galvutės (kiekį reguliuojame pagal kalafioro dydį ir savo alkio jausmą)
  • česnakas: 4-5 mažų skiltelių
  • druska
  • aliejus
  • pipirai
  • citrinos sultys (nėra būtina
  • kiti mėgstami prieskoniai (man labai tinka karis, tad jo ir beriu)
  Patiekimui:
  • kietasis sūris (naudoju "Džiugą")

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia kalafiorą nuplaukite ir išskaidykite nedideliais žiedynais.
 2. 2. Tada česnaką išspauskite spaustuku ir sumaišykite su druska, aliejumi, citrinos sultimis ir norimais prieskoniais. Aš pati viską sumaišiau maišelyje, į jį subėriau kalafioro žiedynus ir labai gerai pakračiau, kad kuo tolygiau pasidengtų.
 3. Reklama
 4. 3. Berkite ant kepimo popieriumi ištiestos kepimo skardos.
 5. 4. Kepkite iki 200 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje. Aš savo kalafiorą išskaidžiau ganėtinai smulkiai, todėl jis man iškepė per maždaug 10-15 minučių. Kepimo procesą geriau stebėkite. Jeigu matysite, kad kalafioras skrunda per daug, bet dar nėra iškepęs - apverskite/pamaišykite. Tikėtina, kad manasis kalafioras iškepė greit dėl to, kad naudojau garų funkciją, bet čia tik spėjimas.
 6. 5. Iškepusį ir dar karštą gausiai pabarstykite tarkuotu sūriu ir tiekite. Skanaukite!
 7. 6. Rekomendacija: Daugiau kalafiorų receptų rasite: Kalafiorų receptai.
Nesaldus moliūgų pyragas su sūriu
(1)