Kukurūzų duona

2020-03-26 Autorius WorldRecipes.lt

Kukurūzų duona
Pirmoji mano vyro dovana man, buvo duonkepė. Gal ir nelabai romantiška, kai pagalvoju... Bet nuo tos dienos, kai ji atsirado mūsų namuose, mes duonos parduotuvėje nebeperkame. 

Tiesą sakant, stengiausi duonkepe nepiktnaudžiauti ir bandžiau ieškoti įdomių receptų bei kepti duoną orkaitėje. Man labai patinka minkyti tešlą. Nesuprantu visiškai cheminių ir fizinių dėsnių, bet einu iš proto dėl to, kaip minkoma tešla tiesiog akyse tampa glotni, maloni minkyti, o šiek tiek pastovėjusi, pakilusi ji lengvai kočiojasi, minkosi ir lipdosi. 

Receptą kūriau pagal save, keičiau ingredientus, kol duona gavosi puiki. Kepiau jau kelis kartus ir labai džiaugiuosi. Kas man labiausiai patinka ir manau daugumai mūsų yra svarbu, kad ji ilgai nekietėja bei neįgauna savotiško pagulėjusios duonos skonio bei kvapo. 

Siūlau išmėginti ir jums. 

Ingredientai

  • bulvių košė: 220 gramų (priklauso nuo bulvių dydžio, man prireikia paprastai maždaug 3 bulvių)
  • kukurūzų miltai: 100 gramų (aš kartais imu kukurūzų kruopas, jei turiu laiko sumalu, jei ne - grūdeliai visiškai netrukdo valgyti duoną)
  • vanduo: trečdalio stiklinės
  • šviežios mielės: 20 gramų
  • cukrus: 1 valgomojo šaukšto
  • pienas: trečdalio stiklinės
  • druska: 1 arbatinio šaukštelio
  • alyvuogių aliejus: trečdalio stiklinės
  • miltai: 550 gramų
  • pagal pasirinkimą gali būti: aguonos, kukurūzų kruopos, avižiniai dribsniai, linų sėmenys, saulėgrąžos ar panašiai (duonai pabarstyti)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausiai pasiruošiame kukurūzų kruopas - sumalame.
 2. 2. Bulves išverdame su lupenomis. Atvėsiname ir šakutės pagalba sutriname į bulvių košę.
 3. Reklama
 4. 3. Mieles ir cukrų ištirpiname pašildytame vandenyje ir paliekame šiltoje vietoje maždaug 10-15 minučių. Mielės turi pakilti kepurėle virš vandens.
 5. 4. Praėjus 10-15 minučių suberiame persijotus miltus, sudedame bulvių košę (dar šiltą), suberiame kukurūzų miltus, supilame pieną ir minkome maždaug 5 minutes.
 6. 5. Įpilame alyvuogių aliejų ir minkome dar 10 minučių. Tešla turi gautis minkšta, bet neturi lipti prie rankų.
 7. 6. Tešlą paliekame dideliame dubenyje maždaug 40 minučių, tada dar kartą išminkome ir paliekame per naktį.
 8. 7. Jeigu per naktį negalime tešlos palikti, tuomet vietoj 40 minučių tešlą paliekame kilti maždaug 1 valandą (jei ilgiau, nieko baisaus).
 9. tešla palikta kilti
 10. 8. Iš tešlos formuojame duonos kepalėlius. Iš nurodyto kiekio išeina du dosnūs kepalėliai duonos.
 11. 9. Jeigu darysime apskritą duonos kepaliuką (kaip mano nuotraukoje), formuojant duoną darome ją plokščią, kepdama duona gerokai pakils.
 12. 10. Kiekvieną kepalėlį atsargiai bet atidžiai aptepame vandeniu. Tai leis susidaryti traškiai skaniai plutelei. Iš visų pusių duoną apibarstome pasirinktais grūdais / pagardais ir paliekame dar maždaug 30 minučių pakilti.
 13. pagardai duonai
 14. 11. Tuo tarpu orkaitę įkaitiname iki 230 laipsnių temperatūros kartu su skarda.
 15. 12. Ant duonos padarome kelis negilius įpjovimus. Skardą su duona pastatome orkaitės viduryje, o ant apačioje esančios įkaitusios skardos išpilame stiklinę vandens. Taip su garais aukštoje temperatūroje duoną kepame maždaug 9 minutes.
 16. 13. Paskui ištraukiame apatinę skardą su vandeniu, sumažiname orkaitės temperatūrą iki 180 laipsnių temperatūros ir kepame dar maždaug 15-20 minučių (mano orkaitėje kepė 25 minutes).
 17. 14. Rekomendacija: Daugiau duonos receptų rasite: Duonos receptai.
Hokkaido - japoniška pieniška duona
(6)