Lėtai kepta antis

2022-11-14 Autorius WorldRecipes.lt

Lėtai kepta antis
Labai daug žmonių vengia gaminti patiekalus su antim, žąsim ir kitais ne kasdienio stalo paukščiais, nes egzistuoja įsitikinimas, kad juos paruošti reikia didelio meistriškumo. Mano asmenine nuomone, pagrindinis kelias į sėkmę yra gerai pasirinktas receptas ir pageidautina ne šimto metų senumo antis, nors ruošiant pagal šį receptą, lėto kepimo būdą, būtų galima ir ją išmėginti. Kepta antis daugeliui asocijuojasi su įvairiomis šventėmis, o susimauti tokiomis proga būtų labai nesmagu. Taigi pristatau Jums vieną pačių geriausių keptos anties receptų, pagal kurį aš kepu jau ne vienerius metus ir į kitus nebesidairau. Minkšta, sultinga, nuo kaulo krentanti kulšelių mėsa, neperkepta krūtinėlė (itin dažnai pasitaikantis atvejis kepant visą antį) ir fantastiškai traški odelė. Jei kompanija didelė, vienu metu galima kepti ir kelias antis, tik pats kepimo laikas kiek pailgės. Labai raginu pasiryžti ir išmėginti šį keptos anties receptą, pagyros garantuotos.

Jei gamindami naudosite šaldytą antį, idealiausiai būtų ją lėtai atitirpinti šaldytuve, tai užtrunka 2 dienas, jei tiek laiko neturite, tada palikite ją kambario temperatūroje per visą naktį.

Ingredientai

  • šviežios arba šaldytos antys: 1 (~2,5-3 kilogramų)
  • stambiai supjaustyti svogūnai: 2 dideli
  • smulkiai sukapotas šviežias čiobrelis: 1 šaukšto (arba 1 arbatinio šaukštelio džiovintų)
  • česnakas: 8 skiltelių (sutraiškytų arba perpjautų perpus)
  • lauro lapai: 2
  • saliero stiebai: 1 (stambiai supjaustome)
  • stambiai sukapotos plačialapės petražolės: 1 didelės saujos
  • Provanso prieskoninių žolelių mišinys: 1 arbatinio šaukštelio
  • baltas vynas: 200 mililitrų (nėra būtina(
  • druska
  • šviežiai malti juodieji pipirai

  Recepto paruošimas

 1. 1. Įkaitiname orkaitę iki 250 laipsnių temperatūros.
 2. 2. Antį nuplauname ir kruopščiai nusausiname popieriniu rankšluosčiu. Tada antį padaliname i dvi dalis: virtuvinėmis žirklėmis ar peiliu išpjauname stuburą bei kaklą, apverčiame krūtine į viršų ir ties krūtinkauliu perpjauname pusiau, taip pat nukerpame sparnelių galiukus (kepant jie stipriai apdega). Išpjautas dalis kartu su keptos anties kaulais pasiliekame, iš jų galima išvirti puikiausią sultinį.
 3. Reklama
 4. 3. Pasiruošiame kepimo indą arba skardą aukštesniais kraštais, tam, kad tirpstantys anties taukai turėtų kur kauptis bei neišbėgtų per viršų.
 5. 4. Anties puseles dar kartą gerai nusausiname ir dantų krapštuku arba kitu smailiu pagaliuku subadome odelę, ypač tose vietose, kur daugiau riebaliukų, viską gerai įtriname druska, pipirais ir Provanso žolelėmis.
 6. 5. Į skardą sudedame svogūnus, petražoles, čiobrelį, česnaką, lauro lapus, saliero stiebą ir supilame vyną (jei vyno nenaudojate, jokių kitų skysčių pilti nereikia). Įberiame šiek tiek druskos, pipirų ir viską išmaišome. Ant daržovių, odele į viršų sudedame anties puseles ir kepame 10 minučių (250 laipsnių).
 7. 6. Praėjus numatytam laikui, ištraukiame skardą iš orkaitės, temperatūrą sumažiname iki 140 laipsnių, dar kartą subadome anties odelę ir viską sandariai, keliais sluoksniais uždengiame folija. Kepame maždaug 2,5-3 valandas. Kepimo laikas priklausys nuo anties dydžio, amžiaus ir veislės.
 8. 7. Praėjus 2,5 valandoms ištraukiame skardą iš orkaitės, atidengiame kampelį folijos ir šakutės pagalba patikriname mėsos minkštumą, jei dar kieta, kepame toliau, kas pusvalandį vis patikrindami.
 9. 8. Iškepusias anties puseles (oda į viršų) atsargiai perkeliame į švarią skardą, nuimdami visas prikibusias daržoves, jos savo darbą jau atliko ir nebebus daugiau reikalingos.
 10. 9. Orkaitę įkaitiname iki 240 laipsnių grilio režimu ir skardą dedame tik tada, kai ji bus pilnai įkaitusi.
 11. 10. Antį skrudiname maždaug 5-7 minutes, kol odelė tampa traški ir gražios auksinės spalvos, procesą stebime, kad nesudegintumėme.
 12. 11. Perpjauname puseles į dvi dalis atskirdami krūtinėlę nuo kulšelių ir tiekiame su keptomis bulvėmis, salotomis (prie anties itin tinka azijietiškos salotos) arba kitais savo mėgstamais priedais.
 13. 12. Skardoje likusias daržoves išmetame, o kepimo metu išsiskyrusius riebalus su mėsos sultimis supilame į dubenį, dedame į šaldytuvą ir palikite, kad sustingtų. Šitaip viskas susisluoksniuos: anties riebalai bus viršuje, o kepimui netinkamos sultys liks apačioje. Šaukšto pagalba atsargiai nugriebiame taukus, sudedame juos į stiklainį ir laikome šaldytuve, kol prireiks. Anties ar žąsies riebalus naudojame bulvėms kepti, jie fantastiškai pagerina skonį. Skanaus!
 14. 13. Rekomendacija: Daugiau keptos anties receptų rasite: Keptos antys.

Irena

Išmėginom šį receptą su šeima per šventes. Pasijutom tarsi prabangiam restorane. Tobulas skonis!
Atsakyti
Lėtai kepta antis
Užkandėlės su širdelėmis
(3)
Orkaitėje kepta antis su apelsinų - abrikosų padažu
(3)