Midijos kokosų pieno padaže (azijietiškai)

2022-11-15 Autorius WorldRecipes.lt

Midijos kokosų pieno padaže (azijietiškai)
Midijos mano šeimoje - visada tikra šventė ir ypač pagamintos pagal šį receptą. Esu išmėginusi pačių įvairiausių paruošimo būdų, bet šis neginčijamai yra numeris vienas, o padažas toks gardus, kad galite vieną šaukštu kabinti. Jei dar niekada negaminote midijų ir galvojote, kad tai sudėtingas reikalas, galiu jus pradžiuginti jau dabar - tai pavyks net virtuvės naujokui, midijos yra vienos iš lengviausiai paruošiamų jūros gėrybių. Valgyti tokius moliuskus verta ne tik dėl nuostabaus jų skonio, bet ir dėl daugybės naudingų savybių žmogaus organizmui. Midijose itin gausu: baltymų, geležies, visų nepakeičiamų amino rūgščių, įvairių mikroelementų (natris, cinkas, jodas, manganas, varis ir kt.), B grupės vitaminų, taip pat E ir D, Omega-3 rūgščių ir kito gėrio.

Šviežių midijų galima nusipirkti beveik visuose didesniuose prekybos centruose ištisus metus, bet kiti maisto žinovai teigia, kad geriausia jas valgyti tais mėnesiais, kurių angliškuose pavadinimuose yra raidė r, taigi nuo rugsėjo ir gegužės mėnesio.

Jau dabar kviečiu išmėginti šį fantastišką midijų receptą ir jokiu būdu nepamiršti skaityti pastabų recepto gaminimo eigoje.:)

Ingredientai

  • šviežios midijos: 1 kilogramo
  • imbiero šaknis: ~18-20 gramų
  • česnakas: 2 skiltelių
  • šalotiniai svogūnai: 1 (arba 1 nedidelio paprasto)
  • smulkiai sukapoti švieži kalendrų stiebai: 2 šaukštų (nėra būtina)
  • citrinžolė: 1 vidutinio dydžio
  • raudonieji čili pipirai: 1 (nėra būtina)
  • džiovinti Kaffir laimų lapai: 2 (nėra būtina)
  • pomidorai: 2-3 vidutinio dydžio
  • raudonoji kario pasta (red curry paste): 1 arbatinio šaukštelio
  • kokosų pienas: 400 mililitrų (17% riebumo)
  • cukrus: 1 arbatinio šaukštelio
  • žuvų padažas (fish sauce): 1 šaukšto 
  • sojų padažas: 1 šaukšto
  • aliejus kepimui: 1 šaukšto (geriausiai tinka kokosų, bet galima rinktis ir alyvuogių arba saulėgrąžų)
  • šviežiai spaustos laimo (žaliosios citrinos) sultys: 1 arbatinio šaukštelio
  • druska
  • šviežiai malti juodieji pipirai
  • švieži kalendros lapeliai ir svogūnų laiškai (patiekimui)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pasiruošiame midijas: Geldeles nuplauname po šaltu, tekančiu vandeniu, jei yra prilipusių nešvarumų, švelniai nušveičiame kempine ir nuplėšiame taip vadinamas "barzdeles" esančias ties geldelių susijungimu. Kiek laiko užtruksite valydami midijas labai priklausys nuo tiekėjo, kartais jas reikia tik nuplauti, o kartais tenka ir daugiau laiko praleisti jas valant. Visas pažeistas (įskilusias) geldeles metame lauk be pasigailėjimo, į atsivėrusias kelis kartus stipriau pabelskite ir jei jos užsiveria - geros, jei ne - taip pat lauk. Dar vieną būdą kaip patikrinti midijų šviežumą rasite patarimuose recepto pabaigoje.
 2. 2. Smulkiai supjaustome šalotinį svogūną, imbierą, česnaką, kalendros stiebus, čili pipirą (jei naudojate) ir suberiame į vieną dubenėlį. Nupjauname apatinę citrinžolės stiebo dalį (maždaug 0,5 centimetro), nuimame kietus išorinius lapus (2-3 sluoksniai), perpjauname išilgai, smulkiai supjaustome ir suberiame į tą patį dubenį.
 3. Reklama
 4. 3. Į atskirą indelį suberiame nedideliais kubeliais pjaustytus pomidorus.
 5. 4. Kokosų pieną supilame į dubenį ir šluotelės pagalba išplakame iki vientisos konsistencijos (to reikia, kad padažas būtų kreminės tekstūros).
 6. 5. Puodą, geriau storasienį, įkaitiname ant vidutinės-mažos kaitros (be aliejaus!).
 7. 6. Į puodą įdedame vieną šaukštelį raudonojo kario pastos ir kartas nuo karto pamaišydami kepame maždaug 60 sekundžių, kol pasklinda aromatas ir ji vos vos pradeda prikepinėti prie dugno.
 8. 7. Dabar įpilame aliejų ir suberiame susmulkintą imbierą, česnaką, svogūną, kalendros stiebus, čili pipirą ir citrinžolę. Kartas nuo karto pamaišydami kepame maždaug 8-10 minučių. Procesas turi vykti lėtai, kad prieskoninės daržovės "atiduotų" visą savo aromatą bei skonį, nes tai yra šio padažo pagrindas. Vos tik viskas pradeda prikepinėti prie dugno, keliaujame į kitą etapą.
 9. 8. Kaitrą padidiname iki vidutinės ir į puodą suberiame pomidorus, cukrų, Kaffir laimų lapus (jei naudojate). Maišydami bei nuo puodo dugno nugramdydami prikepusius gabaliukus kepame maždaug 2-3 minutes, kol pomidorai beveik suyra.
 10. 9. Supilame kokosų pieną, žuvų padažą, sojų padažą, laimo vaisiaus sultis ir kaitrą padidinę iki vidutinės-aukštos užverdame padažą. Verdame maždaug 2-3 minutes, kol padažas sutirštėja.
 11. 10. Įberiame juodųjų pipirų ir paragaujame padažą. Jei Jūsų skoniui jis ganėtinai prėskas, įberiame žiupsnį druskos, bet būkite itin atsargūs, nes midijos turi natūralios jūros druskos ir padažas dar įgauna sūrumo. Jei Jūsų skoniui padažas kiek per rūgštus, įberiame šiek tiek cukraus, išmaišome ir dar kartą paragaujame.
 12. 11. Padidinkite kaitrą iki aukštos (bet ne maksimaliai aukštos), į puodą suberiame midijas ir greitai, bet atsargiai išmaišome su padažu. Uždengiame dangčiu ir verdame 6 minutes, jei midijos labai mažos - 5 minutes. Virimo metu, prilaikydami dangtį rankšluosčiu, kelis kartus pakratome puodą, kad tarp midijų kuo labiau pasiskirstytų padažas.
 13. 12. Išvirusių midijų geldelės bus atsivėrusios, tos, kurios liko užsivėrusios, metame lauk ir nerizikuojame savo sveikata.
 14. 13. Viską apibarstome smulkiai pjaustytais svogūnų laiškais, kalendros lapeliais ir valgome su balta duona (itališka Ciabatta, prancūziška bagete ar kt.) arba keptomis bulvytėmis. Skanaus!
 15. 14. Patarimas: Gaminant šviežias midijas pakanka atsiminti vieną taisyklę: prieš verdant visas pažeistas (įskilusias, sulūžusiu kiautu) ir atsivėrusias bei pabeldus į geldelę neužsidarančias - meskite lauk, taip pat kaip ir visas neatsivėrusias po virimo. Yra dar vienas būdas kaip patikrinti ar mūsų turimos midijos yra šviežios: nuplautas suberiame į didelį dubenį su šaltu vandeniu ir jei geldelė neskęsta, o plūduriuoja paviršiuje - metame lauk. Jei perkate ne šviežias, bet šaldytas midijas turite žinoti, kad prieš verdant jas reikėtų atšildyti ir geriausiai tai daryti paliekant jas šaldytuve per visą naktį, kad lėtai atitirptų. Sudėjus į padažą verdame ne ilgiau 2 minučių, tik tam, kad moliuskai sušiltų, verdant ilgiau jie tampa guminiai bei nelabai valgomi.
 16. 15. Patarimas: Citrinžolę tikrai rasite didžiausiuose prekybos centruose, jos dažniausiai parduodamos fasuotos po 15 gramų. Jei aptikti nepavyks, ją pakeiskite 1 arbatiniu šaukšteliu smulkiai tarkuotos laimo vaisiaus žievelės (žaliosios citrinos).
 17. 16. Patarimas: Jei nemėgstate valgyti aštriai arba valgytojų tarpe bus vaikų, galima čili pipiro ir nedėti, bet geriau jį pakeisti panašaus dydžio smulkiai pjaustytu raudonos paprikos gabaliuku.
 18. 17. Patarimas: Didžiuosiuose miestuose džiovintų Kaffir laimų lapų rasima parduotuvėse "Livin" ir "Assorti", bet jei neturite galimybės jų įsigyti-ne bėda, be jų padažo skonis esmingai nenukentės.
 19. 18. Patarimas: Raudonojo kario pastos tikrai rasite visuose didesniuose prekybos centruose arba parduotuvėse, kurios turi azijietiškų produktų skyrius. Ši pasta yra kiek aštroka, bet tikrai galima nesibaiminti, nes visam padažui reikia tik vieno arbatinio šaukštelio ir tai labiau suteiks skonio, bet ne paties aštrumo. Mano vaikai aštraus maisto nė iš arti neprisileidžia ir valgant šias midijas klausimas dėl "čiliuko" nei karto neiškilo.

Irena

Daug ingredientų, nemažai darbo, bet skonis atperka viską. Tobulas patiekalas jūros gėrybių mylėtojams. :)
Atsakyti
Midijos kokosų pieno padaže (azijietiškai)

Aliona

Bene pats geriausias midijų receptas. Pirštelius laižėm valgydami!
Atsakyti
Midijos kokosų pieno padaže (azijietiškai)
Tagliatelle makaronai su midijomis
(6)
Midijos alaus padaže
(2)
Temaki suši (sushi) su surimi krevetėmis
(1)
Mišrainė su krevetėmis ir ryžiais
(1)