Naminė sluoksniuota tešla

2022-07-11 Autorius Metų laikai

Naminė sluoksniuota tešla
Prancūzai yra patys geriausi šios naminės sluoksniuotos tešlos žinovai. Jie daro ją labai lengvą, su daug sluoksnių, o aš pabandžiau tai atkartoti tai savo virtuvėje. Ir galiu pasakyti, kad puikiai pavyko. Tad visą savo patirtį ir patarimus sudėjau ir Jums. ;)

Ingredientai

    • miltai: 200 gramų (tešlai)
    • miltai: 50 gramų (minkymui)
    • vanduo: 100 gramų
    • sviestas: 200 gramų
    • druska: 1 mažo arbatinio šaukštelio

    Recepto paruošimas

  1. 1. Pirmiausia sudedame išsijotus miltus, druską į dubenį, padarome duobutę ir supilame vandenį.
  2. 2. Greitai, pirštais suminkome tešlą (pastebėtina, kad ji nebus elastinga - tešlos ruošinys turi būti tokios pat konsistencijos kaip ir sviestas - kietoka).
  3. Reklama
  4. 3. Suminkome rutulį, viršuje padarome dvi kryžmes.
  5. 4. Suvyniojame į maistinę plėvelę ir palaikome šaldytuve maždaug 20-30 minučių.
  6. 5. Pabarstome miltais darbastalį, tešlos ketvirčius atverčiame.
  7. 6. Iškočiojame tarsi keturlapį dobilą - "lapelius" ploniau, o vidurinę dalį paliekame storesnę (sviestui).
  8. 7. Į figūros vidurį dedame gabalą išploninto ir pašaldyto sviesto.
  9. 8. Jį gerai užklojame iškočiotais šoniniais lapeliais taip, kad sviestas liktų pilnai "įkalintas" tešlos lakštuose.
  10. 9. Gautą keturkampį kočiojame į ilgį, pirmyn, viena kryptimi iki stačiakampės juostos - išploniname tiek, kad vos pasimatytų sviestas, bet pro tešlos sluoksnį neprasiveržtų.
  11. 10. Iškočiotą stačiakampį, apsukame prieš laikrodžio rodyklę, sulankstome tešlą į tris dalis - dešinį kraštą lenkiame iki vidurio, uždengiame kairiu, gerai užspausdami kraštus (aš dažnai taip sulankstau sausą virtuvinį rankšluostį) - užlenktas kraštas turi būti dešinėje.
  12. 11. Gaunamas keturkampis, kurį galite vėl kočioti į ilgį, laikantis aukščiau nurodytos tvarkos. Padarius du sluoksnius, įvyniojame į maistinę plėvelę ir vėl patalpiname į šaldytuvą bent jau 30 minučių.
  13. 12. Praėjus laikui, tešlą ištraukiame ir vėl kočiojame, į ilgį. Po antro kočiojimo, padedame tešlos ruošinį vėsiai dar 30 minučių.
  14. 13. Praėjus laikui, tešlą dar vieną kartą ištraukiame ir dar kartą kočiojame, į ilgį. Po antro kočiojimo, padedame tešlos ruošinį vėsiai dar geram pusvalandžiui.
  15. 14. Kartojame iš viso šešis kartus (galite ir daugiau - nuo to tešla bus tik labiau išsisluoksniavusi).
  16. 15. Gaminiams naudojame tik atšaldytą tešlą. Skanaus!
  17. 16. Patarimas: Jei sviestas yra didesniame gabale, jį reiktų uždėti maistine plėvele ir pakočioti, kad gautumėte stačiakampį lakštą, dėti į šaldytuvą, kad atšaltų.
  18. 17. Patarimas: Prieš kočiojant tešlą, privaloma darbastalį pabarstyti miltais, kad tešla neprikibtų prie stalo ir neiširtų, šitaip "paleisdama" savo sviestą. Lankstant tešlą, miltų perteklių nuvalome šepetėliu.
  19. 18. Patarimas: Kad nepasimirštų, kiek kartų jau buvo kočiojama tešla, prieš dedant į šaldytuvą, ant sulenkto lakšto įspaudžiame atitinkamą pirštų skaičių - prie jos kočiojimo galite sugrįžti ir kitą dieną.
  20. 19. Patarimas: Galima rasti receptų, kur dalis sviesto ar margarino dedama į pradinį tešlos ruošinį - gausite vienalytę tešlą, su kuria kiek maloniau dirbti, bet originaliame recepte riebalai nėra naudojami.
  21. 20. Patarimas: Ką geriau rinktis, gaminant sluoksniuotą tešlą, sviestą ar margariną? Pradedančiam sukiotis virtuvėje žmogui, vertėtų pradėti nuo margarino, nes jis yra minkštesnis ir lengviau su juo tvarkytis. Sviestas yra kietesnis ir greičiau pradės tirpti, tad neturint įgūdžių, jis gali pratekėti pro gerai neužsandarintas vietas.
  22. 21. Rekomendacija: Daugiau tešlos receptų rasite: Tešlos receptai.

Aldona Murašovienė

Labai didis ačių.
Atsakyti
Ruginė duona su kmynais
(6)