Naminiai koldūnai su varške ir mėtomis

2018-07-05 Autorius Mukatanas

Naminiai koldūnai su varške ir mėtomis

Ingredientai

   Tešlai:
  • miltai: 3 puodelių (1 puodelis - 250 mililitrų)
  • druska: 1 arbatinio šaukštelio
  • kiaušiniai: 2 (dideli)
  • aliejus: 1 valgomojo šaukšto
  • šaltas vanduo: 10 valgomųjų šaukštų
   Įdarui:
  • pusriebė varškė: 5 pakelių po 180 gramų
  • cukrus: 0,25 puodelio + 2 valgomųjų šaukštų
  • kiaušiniai: 1
  • susmulkintos mėtos: 3 arbatinių šaukštelių

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių miltus su druska persijojame į didelį ir platų dubenį. Viduryje padarome didelį bei gilų "šulinį", palikdamos šiek tiek miltų ant "šulinio" dugno. Į "šulinį" įmušame kiaušinius bei supilame aliejų.
 2. 2. Tuomet atsargiai - nenugriaudamos "šulinio sienų" - šakute išplakame kiaušinius su aliejumi. Lėtai įmaišome į plakinį miltus, po truputį juos versdamos į vidurį, kol gausime lipnią (grietinės tirštumo) masę.
 3. Reklama
 4. 3. Tada į šią masę įpilame po vieną šaukštą vandens, po kiekvieno šaukšto lėtai į plakinį įmaišydamos prie "šulinio" kraštų likusius sausus miltus. Gautą tešlos gumulą padedame ant miltais pabarstyto paviršiaus bei minkome, kol gausis vientisa ir elastinga tešla. Tai užtrunka maždaug 10 minučių. Jei labai reikia tešlą vis pasibarstome šiek tiek miltų, kad labai neliptų prie rankų. Nepadauginame miltų.
 5. 4. Minkyti reikėtų taip: viena ranka prilaikome tešlos kraštą, o kitos rankos delno apačia stumiame tešlą nuo savęs, kad ji išsitemptų. Taip ištemptą tešlą perlenkiame bei vėl stumtelime ir vėl perlenkiame ir taip toliau. Tešlos rutulį padaliname į 4 dalis, kiekvieną dalį įvyniojame į maistinę plėvelę bei paliekame šaldytuve maždaug 30 minučių "pailsėti". Poilsis tiesiog privalomas. Tuo tarpu, kol tešla ilsisi, ruoškite įdarą. Įdarui ranka arba šakute gerai sumaišykite varškę, kiaušinį, cukrų bei mėtas.
 6. 5. Po to pailsėjusią tešlą labai plonai iškočiokite. Man asmeniškai kuo ploniau, tuo gardžiau. Imkite stiklinę bei ja išspauskite skritulėlius. Kai skritulėliai paruošti, prasideda pati įdomiausia koldūnų gaminimo vieta: ant skritinėlio vidurio dėkite šaukštelį įdaro, kita puse šį įdarą užklokite ir, iš pradžių, pirštais, paskui šakutės pagalba užspauskite kraštus. Arba kraštus užraitykite pirštais. Kol ruošime kitus koldūnus, jau paruoštus laikome uždengtus.
 7. 6. Koldūnams virti pasirenkame kuo platesnį puodą bei į jį įpilame apie 2/3 vandens. Užvirus vandeniui, įberiame į jį žiupsnį druskos bei įpilame šaukštą aliejaus (nebūtina). Vienu kartu neverdame daugiau kaip 10-15 koldūnų. Sudėjus koldūnus į vandenį, atsargiai pamaišome. Juos verdame maždaug 3 minutes, nuo to laiko, kai koldūnai iškils į vandens paviršių. Neperverdame, kitaip koldūnai iširs, bus vandeningi. Išvirusius koldūnai atsargiai supilkite į kiaurasamtį, kad nuvarvėtų vanduo.
 8. 7. Padaliname virtinius į dubenėlius, pabarstome mėtomis. Padažą koldūnams pagardinti paruošiame iš grietinės bei sviesto. Skanaujame!
 9. 8. Rekomendacija: Daugiau koldūnų receptų rasite: Koldūnai.
Naminiai koldūnai su varške ir mėtomis
Vyšnios žiemai
(1)
Krabų mėsos ir špinatų užkepas - apkepas
(1)
Kaip sunokinti avokadą arba kaip greitai sunokinti avokadus?
(3)