Naminis barbeque - barbekiu padažas | Receptas

2020-12-27 Autorius Segebutės užrašai

Naminis barbeque - barbekiu padažas | Receptas
Tokį barbekiu (barbeque) padažo receptą aš pati sugalvojau dar būdama 19os metų, o tai buvo jau labai seniai, dar taip vadinamoje Sovietinėje deficito ekonomikoje, kai parduotuvių lentynos buvo ganėtinai tuštokos ir pasirinkimas labai skurdus. Itin norėjosi kažko skanaus bei aštraus, o nusipirkti to "kažko" tiesiog nebuvo įmanoma, kad ir kaip norėjosi. Nostalgiškai prisimenu savo pačią pirmą kelionę į Jungtines Amerikos Valstijas (1988 metais), sukūriau padažą bei juo nustebinau visą mane supantį pasaulį. Savo pasigamintą padažą dėjau visur: ant perlinės košės, dar buvo tokia kapotų kviečių košė - visai be skonio, ant vištienos, kiaulienos, jautienos, makaronų, sudžiūvusios duonos riekutės ir taip toliau. Visi patiekalai su tokiu padažu patapdavo nepaprastai gardu. Na, ir asmeniškai skaniausi su šiuo padažu, žinoma, yra kiaulienos šonkauliukai.

Dabar laikai visiškai pasikeitė, parduotuvėse apstu pačių įvairiausių padažų, su juose primaišytais pačiais įvairiausiais stabilizatoriais, konservantais, iš naftos produktų išgautais atspalviais, MSG ir taip toliau, ir dėl skonio - jokių garantijų. Namie pagamintas padažas kas kartą gaunasi vis skirtingo skonio, bet visados būna skanesnis už pirktinį.

Iš nurodytų ingredientų kiekio gaunasi maždaug 0,5 litro padažo. Pagaminimui reiktų turėti didelę keptuvę.

Ingredientai

  • cukrus: 2 valgomųjų šaukštų
  • 5% actas: ketvirtadalio stiklinės (60 mililitrų)
  • augalinis aliejus: ketvirtadalio stiklinės (60 mililitrų)
  • svogūnai: 1 didelio (labai smulkiai supjaustyto)
  • druska: 2 arbatinių šaukštelių
  • naminiai Khmeli Suneli prieskoniai: 2-3 arbatinių šaukštelių (arba kitas mėgstamas žolelių mišinys)
  • šviežiai malti juodieji pipirai: 1 arbatinio šaukštelio
  • šviežiai malti raudonieji čili pipirai: 1 arbatinio šaukštelio (nėra būtina)
  • lauro lapeliai: 2-3 (susmulkinti)
  • maltas cinamonas: žiupsnelio (maždaug aštuntadalio arbatinio šaukštelio)
  • pomidorų pasta: 170 gramų indelio
  • česnakas: 3 didelių skiltelių (sutrintų)
  • garstyčios: 1 valgomojo šaukšto
  • sultinys: 1-1,5 stiklinės (~250-375 mililitrų; tinka ir vegetariškas)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia sausoje keptuvėje pakaitinkite cukrų maždaug 5 minutes. Cukrus privalo karamelizuotis bei tapti tamsiai rudas, bet nesuanglėti.
 2. 2. Kai jau pasiekiama graži tamsiai ruda cukraus spalva, nukelkite keptuvę nuo liepsnos, pilkite actą ir gerai išmaišykite. Visas cukrus privalo atšokti nuo puodo dugno bei ištirpti skystyje.
 3. Reklama
 4. 3. Paruoštą rudą actą pilkite į puodelį, o keptuvę išplaukite.
 5. 4. Keptuvėje įkaitinkite aliejų, apkepinkite svogūną iki gražios auksinės spalvos.
 6. 5. Pasūdykite, suberkite sausus prieskonius, viską gerai išmaišykite ir dar pakepinkite, kol išsiskirs prieskonių kvapas.
 7. 6. Keptuvėje praskirkite duobutę, į ją dėkite pomidorų pastą, kurią maišydami karamelizuojkite, tai yra kepkite tol, kol pastos raudonumas pereina į rudumą, maždaug 5 minutes.
 8. 7. Įmaišykite česnaką, garstyčias, supilkite sultinį ir, mišiniui užvirus, sumažinkite liepsną ir palikite padažą virti dar maždaug 5-10 minučių.
 9. barbekiu padažas
 10. 8. Anksčiau pasiruoštą cukraus-acto mišinį pilkite į verdantį keptuvėje padažą. Viską išmaišykite ir dar "pakunkuliuokite" keletą minučių, kol ruošiamas padažas sutirštėja. Padažas privalo būti tarsi sirupo tirštumo, aplipinantis įmerktą šaukštą.
 11. 9. Sandariame indelyje, šaldytuve, padažas išlieka šviežias iki 4 mėnesių. Jei karštą padažą supilsitm į sterilų indelį bei užsandarinsime, galėsime padažą laikyti spintelėje vienerius metus arba padovanoti draugams gurmanams! Skanaus!
 12. 10. Pastebėjimas: Kaip minėjau su šiuo padažu labai skanu marinuoti kiaulienos šonkauliukus. Nuotraukoje galite matyti kaip tobulai jie iškepti atrodo.
 13. kiaulienos šonkauliukai su barbekiu padažu
 14. 11. Rekomendacija: Daugiau padažų receptų rasite: Padažai.
Granatų užpilas - padažas salotoms
(1)
Padažas Uncle Ben's lietuviškai
(32)