Naminis marcipanas - geriausias receptas

2019-11-25 Autorius Su karamele

Naminis marcipanas - geriausias receptas
Marcipanus tikriausiai visi geriausiai pažįsta iš skaniųjų saldainių su marcipano įdaru. Ir atrodo net nepavyktų susieti marcipano su migdolo riešutais. Bent jau man, pačių migdolų skonis visai nei kiek neprimena marcipano. Bet šis skanėstas būtent ir yra gaminamas iš šių riešutų. Ir ganėtinai paprastai. Prireiks vos poros pagrindinių ir kelių papildomų ingredientų, truputį technikos ir sėkmė garantuota - saldi ypatinga marcipano masė jau ant kiekvieno stalo - o jau ką tokia masė ateityje nuveiks Jūsų virtuvėje, spręsti tik Jums - gal gaminsite saldainius, gal įdarysite kokį pyragą, o gal net skanausite jį vieną - panaudojimo būdų galite susigalvoti daugybe ir įvairių. Į paprasto pyrago vidų įdėkite marcipano įdaro ir žiūrėkite - pyragas jau tampa ypatingu. Nebent yra viena nedidelė smulkmena - Jūs visai nemėgstate marcipano.

Taigi, pirmyn į marcipano gamybą. Du pagrindiniai jo sudedamieji ingredientai - migdolo riešutai ir cukrus, o tiksliau cukraus pudra. Standartiškai šie indredientai  yra imami santykiu vienas prie vieno. Bet visada galite receptą pasireguliuoti pagal savo skonį ir priklausomai nuo to, ką paskui su juo gaminsite. Dėl šios priežasties ir marcipano receptų rasite įvairių - kai kur cukraus bus naudojama kiek daugiau nei migdolo riešutų, kai kur visai atvirkščiai.

Iš nurodytų ingredientų kiekių gaunasi ~400 gramų marcipano masės.

Ingredientai

  • migdolų riešutai: 200 gramų (nulupti ir sutrinti)
  • cukraus pudra: 200 gramų
  • migdolų ekstraktas: 1 arbatinio šaukštelio
  • vanduo: 1-2 valgomųjų šaukštų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių pasiruoškite migdolų riešutus: migdolus nuplikykite karštu verdančiu vandeniu ir palikite jame pabūti maždaug 60 sekundžių (ilgiau palaikius riešutai praranda savo traškumą).
 2. 2. Tuomet nupilkite karštą vandenį ir perliekite šaltu vandeniu. Nusausinkite.
 3. Reklama
 4. 3. Riešutų odelės dabar turėtų atrodyti šiek tiek pasiraukšlėjusios. Kiekvieną riešutą paimame nykščiu bei rodomuoju pirštu ir spustelime, kad riešuto odelė atsitrauktų. Likučius, jeigu jų lieka ant riešutų, nugnybiame nykščio nagu.
 5. 4. Ne visus riešutus pavyksta labai lengvai nulupti, todėl kartais prireikia šiek tiek kantrybės. Jei odelės nusiiminėja itin sunkiai, įmetame juos dar kuriam laikui į verdantį vandenį.
 6. 5. Pabaigus paliekame riešutus, kad išgaruotų drėgmė.
 7. 6. Po to riešutus susmulkinkite į miltus blenderio kapokliu arba tiesiog sumalkite mėsmale.
 8. 7. Tuomet į riešutų miltus suberkite cukraus pudrą. Aš pati įprastai naudoju paprastą cukrų, kurį taipogi susmulkinu iki cukraus pudros su kapokliu.
 9. 8. Riešutus sumaišykite su cukraus pudra, įpilkite migdolų ekstrakto dėl aromato, vandens dėl masės suskystinimo - tik jokiais būdu ne per daug - vandenį pilkite po truputį bei stebėkite konsistenciją - vis pamaišykite, kol iš masės jau galėsite suformuoti kamuolį arba pailgą kepaliuką.
 10. suformuota naminio marcipano masė
 11. 9. Šįkart aš pati marcipano masę naudojau marcipaninio pyrago tešlai, todėl ir į riešutų odelių likučius žiūrėjau šiek tiek atsainiau, tą galite pastebėti ir mano nuotraukose. Skanaus!
 12. 10. Pastebėjimas: YouTube radau panašų receptą (anglų kalba), kuris patiko mūsų šeimai. Jei ir Jums būtų įdomu pasigaminti, prisegiau video įrašo pabaigoje.
 13. 11. Rekomendacija: Daugiau desertų receptų rasite: Desertai.


Mingailė

Tikrai labai gerai gavosi. Rezultatas pranoko pirminius lūkesčius. Gaminsiu šitaip ir ateityje.
Atsakyti
Naminis marcipanas - geriausias receptas
Želė desertas su kefyru
(7)
Trapios tešlos pyragėliai su riešutais ir džemu
(1)