Plakta grietinėlė tai tikriausiai lengviausiai bei greičiausiai pagaminamas desertas. Išplakei, tada užbėrei mėgstamu uogų ir galima vaišinti netikėtus svečius arba šeimos. Bet kodėl kartais būna taip nesiplaka grietinėlė?
Tokį klausimą sau užduoda tikriausiai beveik visi. O tie, kurie neužduoda, tik keikiasi bei išpila lauk tai, kas su ta grietinėle pasidarė. Atrodo, kas gali būti paprasčiau – tiesiog išplaki ir viskas. Bet kažkodėl kartais pavyksta ne baltas, lengvas, purus desertas, o sviestas bei ... pasukos.
Taigi, kaip teisingai ją reiktų plakti? 3 svarbiausi dalykai
Yra 3 patys svarbiausi dalykai, kurių reikia nepamiršti, jei norisi, kad grietinėlė išsiplaktų.
Riebumas – 33-36 procentų riebumo grietinėlė yra skirta būtent plakimui. Todėl taip ir vadinasi: plakamoji grietinėlė. Mažesnio riebumo grietinėlės labiau tiks padažams gaminti, kavai pabaltinti ir panašiai. Taipogi yra plakama naminė grietinėlė, bet šiuo atveju nėra aišku, kokio ji yra riebumo, tad niekas negali mums užgarantuoti, kad ji tikrai išsiplaks.
Temperatūra – grietinėlė privalo būti stipriai atšaldyta.
Mūsų dėmesys – akylai stebime, kaip gi plakasi mūsų grietinėlė.
Patikimoji UAT
Mūsų parduotuvėse galima surasti pirkti UAT grietinėlę - tai nurodo, kad šis produktas prieš tai buvo apdorotas super aukšta temperatūra. O tai reiškia, kad jo galiojimo laikas tampa žymiai ilgesnis - net iki keletos mėnesių. Plakamosioms savybėms įtakos tai visiškai neturi. Svarbu - pasirenkame tinkamą riebumą. Mano asmeninė patirtis man rodo, kad UAT apdorota grietinėlė išsiplaka geriau nei šviežia. Kadangi etiketėje nėra rašoma, kad tokios grietinėlės sudėtyje yra stabilizatorių, galima galvoti, kad stabilesnis plakimas yra būtent temperatūros poveikio pasekmė.
Reklama
Atšaldyta
Grietinėlė BŪTINAI būti atšaldyta. Atšaldyta reiškia tai, kad mažiausiai 12 valandų išbuvusi šaldytuve, o ne parnešta iš parduotuvės bei palaikyta mūsų šaldytuve vos 15 min. Toks palaikymas tikrai neužsiskaito. Grietinėlei reikia atrasti laiko atvėsti.
Todėl ne trumpiau nei per visą naktį laikome šaldytuve, o prieš plakant nepamaišys dar ir maždaug 5-10 minučių įdėti ją į šaldymo kamerą. Kaip ilgai šaldymo kameroje laikyti, priklausys nuo kiekio. Jei turite 150 mililitrų pakuotę, tai pakanka ir 2-3 minučių. Idealiai pasitarnaus ir atšaldyti plakimo indai - nepamirštame jų palaikyti šaldytuve. Kodėl privalu atšaldyti? Šaltas sviestas (irgi pieno riebalai) idealiai išlaiko formą. O va šiltas sviestas pradeda tirpti. Lygiai taip ir grietinėlė - nešalta ji taps nestabili bei akimirksniu išsisluoksniuos ją beplakant.
Dėmesys grietinėlei
Supilame šaltą grietinėlę į šaltą indą bei pradedame plakti maksimaliu greičiu, nors ir itin taškysis. Itin įdėmiai stebime mūsų grietinėlės konsistenciją. Kai pradės tirštėti, žiūrime dar įdėmiau. Svarbiausia yra pagauti momentą, kai grietinėlė taps standi, bet dar nepradės "varškėti", tai yra išsiskirti riebalai bei pasukos.
Reklama
Išplakta grietinėlė privalo laikyti savo formą, būti glotni bei ant šluotelės laikyti tarsi "paukščio snapą". Jeigu netyčia praleidote tą momentą bei jūsų grietinėlė pradėjo sluoksniuotis, labai nesinerviname, nes dar tik pradėjo! Galite įpilti dar šiek tiek grietinėlės ir rankine šluotele permaišome - situacija turi pagerėti. Tada jau ilgai neplakame. Taip pat reikia nepamiršti, kad grietinėlė išsisluoksniuoja ir nuo rankų šilumos. Todėl į konditerinį maišelį nededame viso grietinėlės kiekio, net jeigu jis ir telpa. Dedame po truputį ir spaudžiame labai greitai.
Karolina
Atsakyti