Prancūziški rageliai-kruasanai "Croissants" - geriausias receptas

2023-07-13 Autorius WorldRecipes.lt

Prancūziški rageliai-kruasanai "Croissants" - geriausias receptas
Kruasanų tikriausiai visi esate ragavę Lietuvoje, bet jei kada teko lankytis Prancūzijoje, veikiausiai žinote ir prancūzišką jų skonį - minkštučiai, traškūs, dar šilti rageliai croissants patiekiami pusryčiams bet kuriame Paryžiaus viešbutyje arba ką tik iškepti vilioja savo aromatais nesuskaičiuojamose Boulangerie kepyklėlėse... Nors, anot legendos, šie sviestiniai rageliai iš tiesų yra kilę iš Vengrijos, šiomis dienomis jie jau tapo beveik vizitine prancūzų gastronomijos kortele.

Iškepti kruasanus savo namuose ganėtinai nemažas iššūkis. Tinkamai "užauginti" mielinę tešlą reikalauja daug laiko ir rankų darbo. Skaičiuojant jų savikainą, gaunasi beveik brangiau nei nusipirkti kepyklėlėje. Ir sviestiniai rageliai tikrai nėra sveiki pusryčiai. Tai kodėl aš juos vis taip dažanai kepu? Dar ir dar kartą, tarsi apsėsta kruasanų manijos vis bandau išgauti tą skonį ir trapumą, išmėgintą Paryžiuje. Pamenu pirmą kartą savo iškeptus kruasanus, kurie skoniu neprilygo nė prasčiausiems kruasanams... Tačiau nuo to karto išmėginau daug receptų, įvairias versijas vis papildydama nauja patirtimi. Šį kartą pateikiu paskutinįjį savo bandymą, kurį užskaitau kaip labai neblogai pavykusį ir jau galėčiau lygintis su prancūzais. Šis variantas tikrai labai patiko. Tad nieko nelaukite ir mėginkite!

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • šviežių mielių: 30 gramų
  • pieno: 1 stiklinės
  • miltų: 3 stiklinių (+ 4 valgomųjų šaukštų)
  • aukščiausios kokybės sviesto: 360 gramų
  • cukraus: 0,5 stiklinės
  • druskos: 1 arbatinio šaukštelio
  • kiaušinių: 1

  Recepto paruošimas

 1. 1. Šiame recepte tešla yra "auginama" keliais etapais - patariu užmaišyti ją dar penktadienio vakarą, šeštadienį porą kartų perminkyti ir sekmadienio ryte pradėti kepti. Kiekvienas priėjimas neužtruks labai ilgai, todėl nesibaiminkite - tikrai nereikės visą savaitgalį sėdėti namuose ir prižiūrėti tešlą. :)
 2. 2. Pieną pakaitinkite, kad būtų vos drungnas.
 3. Reklama
 4. 3. Nupilkite ketvirtį į puodelį ir jame ištirpinkite mieles bei du šaukštus miltų. Išplakite mikseriu, kad neliktų gumulų ir palikite pakilti (per 20 minučių tešlos padvigubės).
 5. 4. Tuomet sumaišykite tris stiklines miltų su druska ir cukrumi. Vėl pašildykite likusį pieną (iki kambario temperatūros), supilkite pakilusią tešlą ir maišykite plaktuvu su tešlos antgaliu, palengva berdami miltus.
 6. 5. Gerai išmaišę, miltuotomis rankomis suformuokite burbulą, apvyniokite maistine plėvele, dar įdėkite į maišelį (saugome nuo sąlyčio su oru) ir dėkite visai nakčiai į šaldytuvą.
 7. 6. Taip pat pasiruoškite ir sviestą - tik išimtą iš šaldytuvo labai greitai supjaustykite gabaliukais ir išplakite mikseriu su likusiais dviem šaukštais miltų. Stenkitės neperplakti, kad sviestas nevirstų aliejumi ir išliktų šaltas.
 8. 7. Mentele išimkite sviestą iš indo ir rankomis greitai suformuokite pailgą "cepeliną". Jį suvyniokite į maistinę plėvelę ir dėkite visai nakčiai į šaldytuvą.
 9. 8. Šeštadienio arba kitos dienos rytą išimkite tešlą ir sviestą iš šaldytuvo, leiskite šiek tiek atšilti (per tą laiką papusryčiaukite) ir iškočiokite tešlą į 15x37 centimetrų stačiakampį. Pirmus kartus darydama, skrupulingai matuodavau centimetrus su liniuote, dabar darau iš akies, tiesiog tiek kiek pati tešla leidžia, tiek ir kočioju.
 10. 9. Stačiakampį menamai padalinkite į tris lygias dalis. Ant vidurinės padėkite sviestą, užlenkite vieną kraštinę, gerai užspauskite abu šonus. Ir ant viršaus užlenkite trečiąją dalį, vėlgi užspauskite šonus. Gaunasi toks kvadratinis "koldūnas".
 11. 10. Kočėlu "padaužykite" nuo centro kraštų link, kad viduje esantis sviestas tolygiai pasiskirstytų į visus šonus, tik atsargiai - stengiamės kad tešla nesuplyštų. Tuomet kočiokite tešlą vėl stačiakampio forma, pakaitomis skersai ir išilgai. Labai plonai nereikia - tiek kiek tešla "leidžiasi". Iškočiosite iki 15x37 cm dydžio ir vėl sulankstykite tarsi piniginę.
 12. sulankstyta kruasanų tešla
 13. 11. Dėkite tešlą ant pailgo padėklo/skardos, uždenkite maistine plėvele ir dėkite į šaldytuvą. Palikite ilsėtis keletą valandų - mažiausiai 2, daugiausiai 8, o iš tikrųjų - tai "kažkada" šeštadienio popietę, kai turėsite laiko (kaip ir sakiau, nereikia pernelyg skrupulingai skaičiuoti minučių ir centimetrų - prancūzai šiaip ar taip yra ganėtinai atsipalaidavę žmonės).
 14. 12. Išimkite tešlą iš šaldytuvo ir kai šiek tiek atšyla, vėl iškočiokite ir sulenkite trigubai (kai kur šioje vietoje naudojamas keturgubas lenkimas - labai panašiai, iš kraštų atlenkite po ketvirtį iki vidurio ir tuomet - pusiau, tarsi knygą).
 15. 13. Pakartokite dar kartą (dabar jau užteks trigubo). Uždenkite maistine plėvele ir dėkite į šaldytuvą. Idealiu atveju tešla dabar turėtų būti sulankstyta penkis kartus (3 trigubi sluoksniai ir 1 keturgubas).
 16. 14. Sekmadienio rytą tešlą išimkite ir, kai truputį atšyla, iškočiokite į stačiakampį (man gavosi panašiai 40x60 centimetrų), bet svarbiausia, kad ji nebūtų per plona - galbūt net 1 centimetro storio...
 17. 15. Susipjaustykite vienodais lygiašoniais trikampėliais. Jei jūsų, kaip ir mano, geometrija nėra stiprioji pusė - patariu pirmiau trikampėlių planą nusipiešti. :)
 18. 16. Tuomet imkite kiekvieną trikampėlį, viršutinį kampą ištempkite ir plonai suplokite. Apačioje viduriuką įpjaukite, jei norėsite išlenkti kruasaną pusmėnulio forma. Ir susukite - nuo apačios į viršų, plonuoju užlenktu kampučiu į apačią.
 19. 17. Dėkite ragelius į kepimo skardą, išklotą kepimo popieriumi ir palikite kambario temperatūroje 3 val. - per tą laiką jų tūris padvigubės, todėl nedėkite per arti vienas kito.
 20. 18. Išplakite kiaušinio trynį su šaukštu vandens ir plakiniu aptepkite ragelius.
 21. 19. Įkaitinkite orkaitę iki 200 laipsnių temperatūros ir kepkite maždaug 15-20 minučių. Skanaukite!
 22. 20. Rekomendacija: Daugiau kruasanų receptų rasite: Kruasanų receptai.

Astra

Labai gerai gavosi viskas pagal šį receptą. Aiškiai aprašyta!
Atsakyti
Prancūziški rageliai-kruasanai "Croissants" - geriausias receptas
Bananų ir medaus duona
(1)
Hokkaido - japoniška pieniška duona
(6)