Sausainiai su baltuoju ir juoduoju šokoladu

2024-03-07 Autorius WorldRecipes.lt

Sausainiai su baltuoju ir juoduoju šokoladu
Tokie sausainiai su baltuoju ir juoduoju šokoladu man itin asocijuojasi su sausainiais paliekamais Kalėdų Seneliui prie eglutės, bet aš juos kepų bent kartą per mėnesį, nes man jie tokie skanūs prie puodelio kavos, kad negaliu be jų gyventi. 🙂 Jie atrodo taip mielai ir jaukiai sudėti į lėkštę arba dubenėlį… Iškart norisi įsipilti stiklinę pieno, susiraityti po mėgstama antklode, pasidėti sausainių lėkštę šalia ir žiūrėti kokį nors filmą ar serialą. Ir net nesinori skaičiuoti, kiek kalorijų yra viename sausainyje, kai taip skanu bei malonu juos kramsnoti, apie tokį dalyką kaip kalorijos galima visai nebegalvoti. Būtinai pasilepinkite šiais sausainiais! 😀

Iš nurodytų ingredientų porcijos skanių sausainių gaunasi tikrai daugoka, tad užteks ne tik namiškius, bet ir kaimynus pavaišinti. Iš nurodytų ingredientų kiekių gaunasi maždaug 32 sausainiai.

Ingredientai

  • miltai: 340 gramų
  • kambario temperatūros sviestas: 225 gramų
  • juodas šokoladas: 225 gramų
  • baltas šokoladas: 75 gramų
  • baltas cukrus: 50 gramų
  • rudas cukrus: 50 gramų
  • kambario temperatūros kiaušiniai: 2
  • vanilės ekstraktas: 2 arbatinių šaukštelių (arba vanilinis cukrus)
  • kepimo soda: 1 arbatinio šaukštelio
  • druska: ketvirtadalio arbatinio šaukštelio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia orkaitę įkaitinkite iki 150 laipsnių temperatūros.
 2. 2. Tuomet nedideliame puode užvirkite vandenį, sumažinkite ugnį iki mažiausios. Į dubenėlį sudėkite gabaliukais supjaustytą 60 gramų sviesto ir sulaužytą baltąjį šokoladą, dubenėlį uždėkite ant puodo su vandeniu, maišykite, kol šokoladas ir sviestas ištirps bei nebeliks gumuliukų.
 3. Reklama
 4. 3. Po to dubenį su šokoladu nukelkite nuo puodo ir palikite atvėsti.
 5. 4. Tada viename dubenyje sumaišykite miltus su kepimo soda bei druska.
 6. 5. Į kitą dubenį sudėkite likusį sviestą, baltąjį bei rudąjį cukrų, ir išplakite naudodamos elektrinį mikserį. Plakite, kol gausite kreminę masę.
 7. 6. Po vieną įmuškite kiaušinius ir gerai išplakite. Supilkite išlydytą baltąjį šokoladą bei vanilę, išplakite.
 8. 7. Į tešlą pamažu sudėkite miltus ir lengvai išplakite mikseriu. Svarbu, kad miltai susijungtų su tešla, bet nereiktų perplakti. Į tešlą sudėkite du trečdalius sulaužyto juodojo šokolado ir išmaišykite šaukštu.
 9. 8. Paskui ant orkaitės skardos patieskite kepimo popierių. Imkite po vieną valgomąjį šaukštą tešlos, suformuokite rutuliuką, dėkite ant kepimo popieriaus ir šiek tiek paspauskite. Tarp sausainių palikite bent 4-5 centimetrų atstumą, kad bekepdami sausainiai nesuliptų.
 10. 9. Ant kiekvieno tešlos apskritimo uždėkite po kelis gabaliukus sulaužyto juodojo šokolado ir kepkite įkaitintoje orkaitėje maždaug 15-20 minučių (priklausomai nuo turimos orkaitės). Iškepusių sausainių krašteliai turi vos vos parusti, o vidus vis dar išlikti minkštas.
 11. 10. Tada sausainius ištraukite iš orkaitės, palikite kokią minutę atvėsti ant kepimo skardos ir perkelkite ant orkaitės grotelių, kad sausainiai visiškai atvėstų.
 12. 11. Šitaip iškepkite visus sausainius. Skanaus!
Sveiki sausainiai
(10)