Skaniausias bešamelio padažas su pienu

2019-09-06 Autorius WorldRecipes.lt

Skaniausias bešamelio padažas su pienu
Bešamelio padažas yra pats ekonomiškiausias padažas. Jis užtikrintai gali save vadintis visų padažų karaliumi. Jį itin paprasta pasigaminti ir labai universalus: tiks tiek prie mėsos, tiek prie žuvies, tiek prie daržovių patiekalų. Taip pat, jį lengva pakeisti arba atnaujinti papildžius vos vienu ar kitu ingredientu.

Bešamelio padažas dar kulinarijos pasaulyje vadinamas baltuoju. Jis yra vienas iš klasikinių, galima sakyti – fundamentaliųjų – padažų. Jis gan senas, jei tikėsime istoriniais šaltiniais jis sukurtas XVIII a. Ir šis padažas yra klasikinės prancūzų virtuvės žvaigždė. O ir kaip gali būti kitaip, jei jis gaminamas iš pieno, sviesto ir miltų. Tikrai tik prancūzai gali sugalvoti tokį derinį ir paversti jį padažu.

Šis padažas yra universalus, todėl populiarus ir plačiai paplitęs. Mat gardžios lazanijos nepagaminsite be tikro, namie gaminto bešamelio. Bėda tik, kad šeimininkės dažnai tingi terliotis su šiuo padažu, gamindamos nukerta kampus ir padažas ne visad būna idealus. Aš jums aprašysiu klasikinį šio padažo receptą ir jūs pamatysite, kad kelių paprastų gudrybių dėka jį pagaminti yra išties lengva, o rezultatas visad bus tobulas.

Keli patarimai / pastebėjimai:
Sviesto galime netrinti su miltais, o kaitinti kaip visi, vėliau bersime miltus ir ilgainiui plaksime kol neliks gumuliukų. Miltų ir sviesto mišinys ir ta paslaptis, dėl kurios niekada nebus gumuliukų. Miltai ištirps, pasklis ir išbrinks tolygiai.

Derinį su gvazdikėliais, svogūnu ir lauro lapu pateikiu kaip klasikinį. Galime jų nedėti, bet skonis nebus toks aromatingas ir turtingas. Baltieji pipirai yra naudojami tam, kad padažas būtų baltas ir estetiškai atrodytų. Galime naudoti ir juoduosius pipirus, tačiau jie matysis padaže.

Galime padažą praturtinti įmaišius 100 gramų tarkuoto kietojo sūrio. Pikantiškumo prideda šiek tiek kajeno pipiro miltelių.

Ką bepasirinksime ir kokį prieskonių derinį naudosime – mūsų valia. Tik nepamirškime, kad joks pirktinis skystas ar paruoštukas iš miltelių neatstos tikro, naminio baltojo padažo.
Reklama

Tiesa, reikia duoti patarimą – ką su juo veikti? Pagaminkime žiedinio kopūsto (kalafioro) gratiną orkaitėje. Supjaustykime kalafiorą žiedynais, suberkime į kepimo indą, užpilkime šiuo padažu ir užbarstykime tarkuotu kietuoju sūriu. Kepkime orkaitėje 20-25 minutes kol sūris taps sodriai geltonas. Paprastas ir labai gardus patiekalas arba nuostabus garnyras prie žuvies patiekalų.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • pieno: 300 mililitrų
  • svogūnų: 1
  • lauro lapų: 1
  • čiobrelio: 2 šakelių
  • petražolių: 1 šakelės
  • sviesto: 25 gramų
  • miltų: 25 gramų
  • druskos: pagal skonį
  • maltų juodųjų pipirų: pagal skonį
  • muskato riešuto: žiupsnelio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia į puodą supilame pieną, sudedame supjaustytą svogūną, žoleles, muskato riešutą, pagardiname druska bei pipirais.
 2. 2. Užviriname ir iškart nuimame nuo ugnies.
 3. Reklama
 4. 3. Uždengiame ir paliekame pastovėti maždaug 30-60 minučių.
 5. 4. Po to perkošiame per sietelį.
 6. 5. Išlydome sviestą puode, sudedame miltus ir kaitiname maždaug 60 sekundžių.
 7. 6. Nuimame nuo ugnies ir palaipsniui supilame pieną vis pamaišydamos.
 8. 7. Užviriname ir verdame apie 2 minutes nuolatos pamaišydamos. Padažas paruoštas!
 9. bešamelio padažas
 10. 8. Pastebėjimas: YouTube radau panašų receptą (anglų kalba), kuris patiko mūsų šeimai. Jei ir Jums būtų įdomu pasigaminti, prisegiau video įrašo pabaigoje.
 11. 9. Rekomendacija: Daugiau padažų receptų rasite: Padažai.


Mingailė

Labai gerai pavyksta. Gaminsiu tik šitaip ir ateityje. :)
Atsakyti
Skaniausias bešamelio padažas su pienu
Raudonų serbentų pagardas
(3)
Pikantiškas agrastų padažas prie mėsos
(2)