Valgomieji dumplainiai ir dumblainių džemas - uogienė

2021-10-24 Autorius WorldRecipes.lt

Valgomieji dumplainiai ir dumblainių džemas - uogienė
Valgomasis dumplainis (Physalis) yra bulvinių (Solanaceae) šeimos atstovas, kilęs iš Pietų ir Centrinės Amerikos.

Šiuo metu galite paskanauti saldžiavaisių dumplainių, smulkiomis uogomis, stambiomis uogomis. 

Augalai į lauką yra sodinami daigais, nes tai ganėtinai ilgo vegetacinio periodo augalai. Vaisiai būna apsupti apvalkalėliu, maži, tarsi vyšnios dydžio. Augaliukas pasieks 30-40 centimetrų ir pradės nokti maždaug rugpjūčio viduryje. Skinti užteks kelis kartus per savaitę.

Pernokę dumplainio vaisiai visados bus itin saldūs, bet nenuskinti nukrenta.

"Siurpriz" dumplūnių krūmeliai maži, smulkūs, bet apkibę daug vaisių, kuriuos valgysite tikrai su dideliu malonumu, bet iš jų taip pat galite virti džemus, uogienes, džiovinti. Džiovintas dumplainio uogas galite naudoti tarsi razinas arba dėti į įvairius patiekalus, pvz. saldžias sriubas.

Reikia tik pamėginti, o paskui jiems vietą visada atrasime.

Stambiavaisio dumplainio krūmai gali pasiekti net 150 centimetrų aukštį. Apimtis krūmo gali būti net iki 3 metų. Dumplainio augalo žiedai yra gelsvi. Po to jų vietoje formuojasi apvalkalėliu apsupti vaisiai. Vaisiai nuo žalsvos spalvos nokdami pasikeičia iki gelsvos. Sunokę nuskinti šaldytuve idealiai gali laikytis net iki pavasario. Iš jų galite virti džemus, naudoti kaip priedą virdami kitokių uogų džemą.

Šį kartą Jums pateiksiu dumplainių džemą (uogienę), kuris itin bei aromatingas, primena tarsi egzotišką figų džemą. Šį kartą aš dumbplainių gavau didžiulį maišą dovanų, pati jų neauginau. :)

Iš nurodytų ingredientų kiekių man gavosi 2 litrai džemo.

Ingredientai

  • dumplainiai: 1 kilogramo
  • cukrus: 500 gramų
  • žvaigždinis anyžius

  Recepto paruošimas

 1. 1. Dumplainiai itin sunkiai lupasi, todėl kad lengviau juos nulupti, pamerkiame į šiltą vandenį. Belupant mano rankos tapo lipniai purvinos.
 2. 2. Po to nuluptus dumplainius nuplauname ir perpjauname perpus.
 3. Reklama
 4. 3. Tada puode storu dugnu užviriame dumplainius su cukrumi ir prieskoniais ant mažos kaitros, kartas nuo karto pamaišydami verdame maždaug 2 valandas, kol dumplainiai sutirštės ir taps visiškai skaidrūs.
 5. 4. Ilgas virimo procesas, bet jis tikrai to vertas, nes dumplainių džemas gaunasi super skanus, skoniu primenantis figų džemą su smulkiomis sėklytėmis, kurios suteikia dar daugiau pikantiškumo. Itin egzotiškas bei prabangaus skonio su anyžiniu saldumu dumplainių džemas-uogienė.
 6. 5. Toks džemas itin tiks prie šviežios pusryčių bandelės. Skanaus!:)
 7. 6. Rekomendacija: Daugiau uogienių receptų rasite: Uogienės.