Pomidorai – šilumą mėgstančios daržovės, todėl didžiausio derliaus galima tikėtis auginant juos šiltnamyje. Jame ne tik galima palaikyti optimalią temperatūrą pomidorams vystytis, bet ir patys augalai dėl pakankamo šviesos kiekio (lapų nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai) auga gerokai greičiau.
Pirmą kartą pomidorai tręšiami vos pasodinus daigus į nuolatinę vietą lauke ar šiltnamyje. Antras tręšimas – vos pradėjus žydėti. Kiekvienas sodininkas pomidorų tręšimui naudoja savus laiko patikrintus metodus ir priemones, o apie pačias veiksmingiausias – žemiau.
Piktžolių ir karvių mėšlo užpilas – dažniausiai naudojamas pomidorų tręšimo metodas. Ši priemonė ruošiama štai taip: dilgėlės, varnalėšos ir kitos piktžolės užpilamos vandeniu (kuo daugiau piktžolių, tuo labiau koncentruotos trąšos išeis, idealu – pusė kibiro piktžolių dešimčiai litrų vandens) ir paliekama parą stovėti šiltoje vietoje. Paskui reikia nukošti ir į gautą skystį įdėti karvių mėšlo santykiu 10:1. Viską gerai išmaišykite ir palikite stovėti 10-12 valandų. Vienam pomidorų krūmui reikia apie pusės litro šių trąšų.
Jeigu pomidorų žiedai pradeda kristi, tokiu atveju gali padėti purškimas boro rūgštimi. Vieną gramą šios priemonės atskieskite litru vandens ir gausiai apipurkškite augalą.
Kaip sausos trąšios puikiai tiks fosforo trąšos, kalio druskos ir panašiai. Tarp pomidorų eilių įterpkite po 20 gramų fosforo trąšų ir 40 procentų kalio druskos, 15 gramų salietros (proporcijos pateiktos vienam kvadratiniam metrui), o ant viršaus užberkite žemių.
Jeigu pomidorai tik pradėjo žydėti, tai silpname kalio permanganato tirpale (dešimtyje litrų) ištirpinkite po 20 gramų superfosfato ir kalio sulfato, gautu skysčiu palaistykite augalą prie šaknų (500-700 mililitrų vienam krūmui).
Jeigu pomidorai žydi lėtai ir žiedų mažai, tai į kibirą vandens įlašinkite 20-30 lašų jodo ir palaistykite augalus kaip įprastai. Šios trąšos padidins derlių.
Jeigu jūsų šiltnamis didžiąją dienos dalį būna šešėlyje (šalia yra statiniai ar medžiai), tręšimui naudokite tokius preparatus kaip heteroauksinas. 20 gramų heteroauksino miltelių ištirpinkite viename litre vandens ir apipurkškite juo pomidorų krūmus. Tai užtikrins, kad didžioji dalis žiedų užsimegs, o patys pomidorai bus didesni ir turės daugiau vitamino C.
Išbandžiau pernai: šiltnamis lūžo nuo pomidorų – itin rekomenduoju
Itin efektyvių trąšų pomidorams receptu internete pasidalijo viena šių daržovių augintoja.
Moteris teigė, kad kol pati pernai neišbandė šių naminių trąšų netikėjo, kad jos taip patinka ir tinka pomidorams.
Receptas labai nesudėtingas.
Jį skelbia shustryak.com.
Trijų litrų stiklainį užpilkite 2,6-2,7 litro nusistovėjusiu vandeniu.
Tuomet į jį įpilkite šiltame vandenyje ištirpintų 100 gramų mielių ir pusę stiklinės cukraus.
Stiklainį pridenkite marle ir laikykite šiltoje vietoje kartkartėmis pamaišydami.
Mišinys bus paruoštas, kai nustos fermentuotis.
Stiklinę jo atskieskite 10 litrų vandens.
Liedami pomidorus, vienam kerui supilkite litrą pasigamintų trąšų.
Procesą per vasarą pakartokite tris kartus.
Dėl to pomidorų kerai bus stiprūs, ant pačių vaisių nebus nudegimo žymių, jie lengvai ištvers karštį.
Tačiau įdomiausia ir džiugiausia tai, kad pomidorus valgysite visą spalį – jiems nepakenks ir šaltos naktys.
Tik nepamirškite komposto ir mulčo.