Balta žuvis ant grybų patalo

2020-03-15 Autorius Segebutės užrašai

Balta žuvis ant grybų patalo
Kad atsirastų šis receptas reikėjo fantazijos, daugiametės patirties ir įvairių televizijos laidų prisiminimų mano vaizduotėje. Norėjosi ko nors labai skanaus, lengvo bei sveiko, kas primintų jūrą ir mišką. Patiekalo, kuris be galo priimtinas lietuviškam pilvui. Tai taip ir gimė balta žuvis ant grybų patalo. Kadangi šis patiekalas patiko ir mano šeimynai, galiu garantuoti, kad gaminsiu dar ne kartą. 

Jokios egzotikos šiame recepte nesimato žiūrint į ingredientų sąrašą. Jie visiškai paprasti. Svarbiausia turėti baltos jūrinės žuvies, tiktų ir upinis eršketas. Nesu žuvų ekspertė, tad dažniausiai žuvį renkuosi pagal jos spalvą, grožį ir kvapą. Šį sykį mano akys užkliuvo už novergiškos žuvies, ji atrodo kaip gepardas, laukinė. Na, o vadinasi ji "Dėmėtoji vilkžuvė". Nežinau dėl ko toks pavadinimas yra suteiktas šiai žuviai, bet galiu pasakyti, kad ji yra nuostabi. 

Pati pirkau vilkžuvę šaldytą, jos atitirpinimas užtruko parą laiko šaldytuve. Po tos paros žuvis dar vieną valandą tupėjo ant stalo virtuvėje, kad taptų kambario temperatūros. Lėtai atitirpinta žuvis nepraranda raumens tamprumo ir nesubyra kepant.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • balta žuvis: 700 gramų
  • miško grybai arba pievagrybiai: 120 gramų
  • svogūnai: 1-2 vienetų (150-180 gramų)
  • česnakas: 4-6 skiltelių
  • alyvuogių aliejus: 3 valgomųjų šaukštų
  • druska: 1 arbatinio šaukštelio
  • šviežiai malti juodieji pipirai: 0,5 arbatinio šaukštelio
  • raudonieji pipirai / čili krisleliai: 0,5 arbatinio šaukštelio
  • baltas sausas vynas: 100 mililitrų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Paruoškite iki 205 laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę.
 2. 2. Pašalinkite žuvies žvynus (skūrą palikite), žuvį nuplaukite ir nusausinkite, supjaustykite 1 porcijos gabalais.
 3. supjaustyta dėmėtoji vilkžuvė
  Reklama
 4. 3. Grybai turi būti sausi. Išvalykite grybus sausu šepetėliu, juodulius pašalinkite peiliu. Česnaką supjaustykite plonais griežinėliais. Grybus ir svogūnus supjaustykite 2 centimetrų kubeliais arba 6 centimetrų ruoželiais - nepersmulkiausiai.
 5. 4. Ant viryklės virš vidutiniškos liepsnos statykite blėkutę, joje įkaitinkite 2 valgomuosius šaukštus aliejaus. Pradžioje blėkutėje (ant viryklės) apkepinkite grybus ir svogūnus. Pasūdykite 0,5 arbatinio šaukštelio druskos ir pridėkite susmulkintą česnaką ir šviežiai maltų juodųjų pipirų. Maišydami mentele daržoves iš viso kepinkite apie 5 minutes, kol grybų ir svogūnų gabaliukų nors vienas šonelis paruduos.
 6. grybai svogūnai česnakas kepa blėkutėje
 7. 5. Nukelkite blėkutę nuo liepsnos. Pilkite į grybų troškinį vyno. Ant grybų patalo išdėliokite žuvies gabalus, odele žemyn. Apšlakstykite žuvies gabalus 1 valgomuoju šaukštu. alyvuogių aliejaus, lengvai pasūdykite ir pabarstykite ant žuvies raudonųjų čilių krislelių.
 8. ant grybų patalo išdėliojama žuvis
 9. 6. Šaukite į orkaitę ir kepkite maždaug 15-20 minučių (stori gabalai kepa 20 minučių, plonai žuviai užtenka 15 minučių, maniškė kepė 18 minučių).
 10. balta žuvis ant grybų patalo
 11. 7. Mentele išdėkite žuvies gabalus kartu su po jais esančiais grybais į lėkštes. Tiekite su karštais daržovių garnyrais ir salotomis, kuskusas irgi tinka.
 12. 8. Taip pat tą patį patiekalą gaminau su lašiša.
 13. laukinė lašišos file ant grybų patalo
 14. 9. Rezultatas - nuostabus! Žuvis iškepa sultinga, neprilimpa prie kepimo indo dugno, nesubyra.
 15. iškepta laukinė lašišos file ant grybų patalo
 16. 10. Plonus lašišos filė gabalėlius kepiau orkaitėje tik 15 minučių
 17. patiekta laukinė lašišos file ant grybų patalo
 18. 11. Rekomendacija: Daugiau žuvies patiekalų receptų rasite: Žuvies patiekalai.
Keptos vėjažuvės su kaparėlių sviestu
(1)
Kepti baklažanai su traškia žuvimi
(1)