Kas yra kynva arba quinoa kruopos?

2020-04-23 Autorius Duok druskos

Kas yra kynva arba quinoa kruopos?
Jeigu nesate vegetaras arba sveikos mitybos šalininkas, tikriausiai, niekad negirdėjote apie šias kruopas, tiksliau, tai yra kruopinio augalo vadinamo bolivine balanda sėkla, pasaulyje žinoma kaip quinoa. Šios kruopos yra kilusios iš Pietų Amerikos. Jos ne tik turi daug mineralų ir maistingųjų medžiagų, naudingų mūsų organizmui, bet yra ir labai skanios, man ypač patinka traški jų struktūra. Nusipirkti jų galima sveikos mitybos parduotuvėse, nors dabar jų jau, tikriausiai, galima rasti ir didžiuosiuose prekybos centruose kruopų skyriuje.

Kynvos būna trijų rūšių – šviesios, raudonos arba juodos. Kienviena truputėlį skiriasi skoniu. Jeigu niekad neragavote kynvos, patarčiau, pradėti nuo šviesiosios, ši rūšis mano mėgstamiausia.

Virta kynva naudojama taip pat, kaip ryžiai arba grikiai. Tinka į salotas ar sriubas, pusryčių patiekalus ar tiesiog be nieko, kaip garnyras.

Ingredientai

    • kynva 
    • vanduo

    Recepto paruošimas

  1. 1. Pirmiausiai patartina kynvą prieš verdant nuplauti. Neplauta natūrali kynva išvirta gali turėti lengvai kartų skonį, bet to galima išvengti kruopas tiesiog nuplovus. Beriame jas į smulkų kiaurasamtį, pakišame po šalto vandens srove ir truputį pamaišome pirštais. Tuo šitas procesas ir baigiasi.
  2. 2. Pimas kynvos virimo būdas yra dideliame kiekyje vandens. Užviriname 3-4 kartus daugiau vandens nei kruopų, pasūdome ir suberiame kruopas.
  3. 3. Verdame maždaug 15-20 minučių. Išvirta kynva yra minkšta ir beveik permatoma ir mažytė sėklos uodegytė atsiskiria nuo pačios sėklos (skamba labai keistai, bet kai virsite suprasite apie ką kalbu).
  4. 4. Nusunkiame vandenį ir grąžiname atgal į dar šiltą puodą.
  5. 5. Leidžiame pastovėti maždaug 10-15 minučių prieš valgant, taip jos sugers likusį virimo skystį ir bus birios.
  6. 6. Antras būdas išvirti kynvą – tai leisti kruopoms sugerti virimo vandenį. Atseikėjame, kiek žadame kruopų virti. Viena stiklinė sausų kruopų, išvirus bus maždaug trys stiklinės.
  7. 7. Kaip ir pirma, reikėtų jas perskalauti šaltu vandeniu.
  8. 8. Įkaitiname puodą, suberiame skalautas kynvos kruopas ir paskrudiname minutėlę kol kruopos ims spragsėti, užpilame dvigubu kiekiu vandens arba sultinio.
  9. 9. Kai užvirs, uždengiame puodą, sumažiname liepsną iki truputį mažesnės nei vidutinio kaitrumo ir leidžiame virsnoti 20 minučių.
  10. 10. Išjungiame viryklę, patraukiame puodą nuo kaitros ir dar palaikome uždengtą maždaug 5 minutes.
  11. 11. Tik po to atidengiame dangtį ir šakute išpurename kuopas.
  12. 12. Rekomendacija: Daugiau košių receptų rasite: Košės.

Ilo

As išvis galėčiau gyventi tik ant košiu, labai jas mėgstu.
Atsakyti
Grikiai su daržovėmis, pupelėmis ir sūriu
(2)