Kokios arbatos paruošti mažam vaikui?

2022-06-09 Autorius WorldRecipes.lt

Kokios arbatos paruošti mažam vaikui?
Mažylio gėrimų asortimentas negali apsiriboti sultimis ir vandeniu. Drąsiai duokite kompotų, užplikykite ir arbatų. Šilta arbata - labai malonus gėrimas žvarbią žiemą, ja girdykite sunegalavusį mažylį. Bet kūdikiams daugelis arbatžolių netinka, nes jose yra taninų, trukdančių pasisavinti geležį bei kitas mineralines medžiagas. Kūdikio organizmas jautresnis vaistažolėse esančioms cheminėms medžiagoms, tad vaistažolių arbatos jiems duodamos tik tada, jei pataria gydytojas.

Patiems mažiausiems geriausia būtų duoti specialiai jiems pagamintų arbatų. Vaikiškų arbatų žaliavos yra kokybiškesnės ir parinktos mažyliui saugios žolelės, nepridėta jokių nereikalingų saldiklių bei cukrų.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • specialiai parinkta arbata (pirkta prekybos centre arba vaistinėje)
  • vanduo

  Recepto paruošimas

 1. 1. Arbata kūdikiams: Žindomiems kūdikiams iki 6 mėnesių nėra duodama jokių papildomų gėrimų, nes reikiamą skysčių kiekį jie pilnai gauna iš mamos pieno. Tokiam kūdikiui galite sugirdyti nebent kelis arbatinius šaukštelius pilvo pūtimą arba dieglius mažinančios arbatos.
 2. 2. Dirbtinai maitinamam mažyliui galite duoti specialių vaikiškų arbatų, kurių sudėtyje nėra apetitą mažinančio kofeino arba taninų. Tokios arbatos yra pilnai saugios vaikui, malonaus skonio ir turi įvairiausių naudingų savybių: ramins, padės virškinimui ir panašiai.
 3. Reklama
 4. 3. Nuo 6 mėnesių kūdikiui galite drąsiai duoti jo amžiui tinkamų vaikiškų arbatų, kurios iš savęs yra daug silpnesnės bei švelnesnės nei suaugusiųjų. Tokių specialiai kūdikiams ir mažiems vaikams pagamintų arbatų galima įsigyti tiek prekybos centruose, tiek vaistinėse. Ant pakuotės rasite informaciją, kurio amžiaus mažyliams arbata yra tinkama.
 5. 4. Mažiems vaikams visai netinka suaugusiesiems skirti žolelių mišiniai. Vaikams yra gaminamos natūralios, skanios arbatos, parenkami mažylių organizmui pačių tinkamiausių žolelių deriniai. Bet jei jūsų vaikas alergiškas bent vienai iš sudėtinių dalių, tokio gėrimo jam neduodame.
 6. 5. Ant pakuotės bus nurodyta, kaip paruošti ir vartoti arbatą. Mažyliui kiekvieną kartą ruošiama šviežia arbata, ji geriama dar šilta - kūno temperatūros. Arbatą duodama mažiausiai likus valandai iki miego.
 7. 6. Vaistažolių arbatos sunegalavusiam mažyliui: Vaikiškos vaistažolių arbatos bus ne tik skanus gėrimas mažyliui, bet ir puikiai padės įveikti kai kuriuos negalavimus: pilvo pūtimą, vidurių užkietėjimą, kosulį, taip pat numalšins gerklės skausmą, taipogi padės sumažinti nerimą, dirglumą, padės nurimti neužmiegančiam vaikui.
 8. 7. Peršalimo ligų sezono metu savo namuose reikėtų turėti įvairius negalavimus palengvinančių vaistažolių arbatų. Mažiausiesiems tiks ramunėlių žiedai, kurių arbata padės sergant peršalimo ligomis, mažins uždegimą bei karščiavimą, skatins prakaitavimą, naikins bakterijas. Liepų žiedai taipogi pasižymi prakaitavimą skatinančiu, karščiavimą mažinančiu, atsikosėjimą lengvinančiu, antibakteriniu ir raminamuoju poveikiu. Taip pat verta žinoti, kad liepų žiedai turi imunitetą stiprinančių medžiagų.
 9. 8. Siauralapiai gysločiai, įeinantys į arbatų patiems mažiausiems sudėtį, savyje turi bakterijų dauginimąsi slopinančių medžiagų. Šio augalo sudėtyje egzistuojančios medžiagos švelniai ramins uždegimo pažeistą gleivinę, padės mažinti gerklę draskančio sauso kosulio priepuolius.
 10. 9. Tūbių žiedai palengvins atsikosėjimą sergant viršutinių kvėpavimo takų gleivinės uždegimu, persišaldžius. Susirgus peršalimo liga padės ir šeivamedžių žiedai, kurie paskatins prakaitavimą ir mažins karščiavimą.
 11. 10. Melisų lapų ir mėtų arbata padės nuraminti įsiaudrinusį mažylį ir taip pat padės užmigti. Kmynuose esančios medžiagos gerins apetitą, virškinimą, mažins pilvo pūtimą. Vidurių pūtimą gali padėti sumažinti ir pipirmėčių lapai. Užkietėjus viduriams mažyliui puikiai tiks, pavyzdžiui, balkšvųjų gysločių sėklų luobelės, linų sėmenys, įeinantys į šiai problemai skirtų arbatų sudėtį.
 12. 11. Kada mažyliams duoti suaugusiųjų arbatos? Juodosios, žaliosios arba kitos arbatos, kurias geria tėvai, vaikui galite duoti ne anksčiau kaip nuo dviejų metų ir tik praskiestos vandeniu. Tokioje arbatoje, net ir silpnoje, yra nervų sistemą stimuliuojančio kofeino, tad tikrai nedera jos gerti prieš miegą. Jei vaikas išgers jos vakare, jį gali kamuoti nemiga ir nervingumas. Vakare geriausia duoti, pavyzdžiui, erškėtrožių arba ramunėlių, arbatos. Juodosios ir žaliosios arbatos mažam vaikui nereikia gerti daugiau kaip vieną kartą per dieną, o idealiausiu atveju ją turėtų gerti tik ryte. Pažintį su suaugusiųjų arbatomis rekomenduotina pradėti nuo juodosios be jokių priedų. Arbata turi būti silpna ir visiškai be cukraus.

Marija

Tikrai įdomi ir viso dėmesio verta informacija. Daug ko nežinojau. Ačiū.
Atsakyti
Mėsos pyragas KROKODILAS
(11)
Arbūzų kokteilis
(4)
Obuolių keksiukai vaikams
(14)