Lašiša kamado tipo grilio kepsninėje ant medinių lentelių

2021-11-06 Autorius WorldRecipes.lt

Lašiša kamado tipo grilio kepsninėje ant medinių lentelių
Kamado grilis - tai niekada neišsenkanti vasaros tema (pastaruoju metu daugumai ir ne tik vasaros).

Nuo tos akimirkos, kai mano terasoje įsitaisė grilis, aš vos pabudusi jau planuoju savo šeimos vakaro meniu ir skaičiuoju valandas, kiek liko iki to momento, kai užkursime grilį. Esu prisigalvojusi patiekalų tikriausiai dar kokiam mėnesiui į priekį arba dar daugiau, ir labai nekantrauju visus juos išmėginti. Gerai tai, kad grilis tikrai nereikalauja itin gero oro kepimui, jame galima gaminti maistą tiek lietui lyjant, tiek sninga. 

Kamado griliai Vakaruose išpopuliarėjo gana neįprastu būdu - karo su Japonija metu. Jau tada amerikiečių kariai pastebėjo, kad tokioje krosnelėje pagaminto maisto ypatingas skonį bei sultingumas. Ne vienas karys po tarnybos parsivežė po tokią molinę krosnelę namo. Ne tik parsivežė, bet dar ir ištobulino: jeigu japonai jose gamindavo tik ryžius, tai amerikiečiai sugalvojo, kad galima kepti ir kepsnius! Laikui bėgant molį, iš kurio nuo seno buvo pagaminti kamado griliai, bet kuris nebuvo atsparus smūgiams nei temperatūros pokyčiams, pakeitė net didžiausius karščius atlaikanti ypatingos sudėties keramika, o dėl savo neįprastos, labai kiaušinį primenančios formos šios krosnelės greitai įgavo savaime suprantama, kiaušinio etiketę.:)

Šį noriu su jumis pasidalinti vienu fantastišku triuku, kurį galite panaudoti visuose griliuose. Šis triukas vadinasi "medinė lentelė". Kelios taisyklės, kurias privalu žinoti, ir paprasčiausios medinės lentelės, prižadu, atneš tą norimą "tobulos akimirkos efektą", kai savo svečiams patieksite ant stalo būtent šiuo būdu pagamintą patiekalą.

Nesu tikra, ar tokias medines lenteles įmanoma pasigaminti patiems, bet manosios - pirktinės. Pasirinkti galite iš kelių rūšių medžio: kedro, uosio… Lenteles prieš kepant maistą privalu išmirkyti vandenyje: ne trumpiau nei dvi valandas, bet patartina mirkyti daug ilgiau - net iki 8 valandų. Kuo ilgiau išmirkysite, tuo stipresnį dūmo aromatą turės Jūsų kepamas maistas. Beje, lenteles galite išmirkyti nebūtinai vandenyje, bet, pvz. baltame arba raudoname vyne! Kaskart šitaip išgausite vis kitą ir neragautą skonį kepant…

Lenteles galite ir naudoti keletą kartų - po kelių kepimų jos tiesiog sudegs… Jeigu kepsite maistą ant lentelių naudodami tiesioginę kaitrą, lentelės apanglės greičiau, ir jas panaudosite gal tik kokius du kartus… Bet šitaip iškeptas Jūsų maistas turės itin stiprų dūmo kvapą. Bet jeigu kepant naudosite konvektorių (tokią specialią keramikinę perdangą), tai lentelės atitarnaus 4-5 o gal net daugiau kartų. Dūmo skonis, tokiu atveju, bus kiek silpnesnis.

Panaudotas lenteles išdžioviname, kad nepurvintų kitų daiktų ir nesipurvintų pačios - sudedame į maišelį, ir laikome kol prireiks kitam mūsų kepimui. Net ir panaudotas, prieš kepimą dar kartą išmirkome, nugramdome prieš tai kepto maisto likučius, jeigu tokių pasiliko. Jei kepant naudosite įvairius glajus, jie, tikra, nutekės ir prikeps ant lentelių, tad gal verta su glajais daugiau "žaisti" ne naudojant naujas, o jau kokį kartą ar dvi panaudotas lenteles.
Reklama

Įkūrus grilį, kai temperatūra būna pasiekusi norimą (aš įprastai įkaitinu iki 200 laipsnių), iš pradžių ant grotelių 3-4 minutes pakaitiname pačias medines lenteles. Neišsigąstame, kai iš grilio ims veržtis dūmai, o lentelės ims kiek spragsėti: jos juk kelias valandas išmirko vandenyje! Tuomet lenteles apverčiame, ir nieko nelaukdami ant jų dedame kepimui paruoštą maistą. Idealiausiai ant tokių medinių lentelių kepti tinka žuvį (lašiša gaunasi fantastiška, prisiekiu!!), taip pat mėsos kepsnius. Žuvį dedame su oda, ji bekepdama greičiausiai prilips prie medžio, bet ją ganėtinai lengvai nugramdysite. Žuvį pakanka pabarstyti druska ir pipirais, galima šiek tiek dar pašlakstyti ir citrinos sultimis.
Reklama

Šį kartą su Jumis dalinuosi garstyčių bei medaus glazūra paskaninto ant medinės lentelės kepto lašišos kepsnio receptu. Šitaip iškeptą kepsnį aš pati patiekiau su virtomis šviežiomis bulvėmis, virtais šparagais, perpus perpjauta bei ant grotelių paskrudinta česnako galva, ir apkeptais špinatais ir lapiniais burokėliais, bet žinoma, garnyrą visada galite pasirinkti pagal save!

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  Lašišos kepsniams grilyje su medaus ir garstyčių glazūra:
  • lašišos kepsniai su oda: 2 (po ~200 gramų)
  • druska
  • pipirai
  • aliejus: 1 šaukšto
  Glazūrai:
  • Dijon garstyčios: 2 šaukštų
  • medus: 1 šaukšto
  • balzamiko actas: 1 arbatinio šaukštelio
  • nutarkuota citrinos žievelė: 1 arbatinio šaukštelio
  • susmulkintas šviežias čiobrelis: 1 arbatinio šaukštelio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia visus glazūrai nurodytus ingredientus sumaišome tarpusavyje ir atidedame į šalį.
 2. 2. Kai grilis įkaista ir apkepa viena lentelės pusė (kaip aprašiau anksčiau), apverčiame lenteles kita puse, patepame jas trupučiu aliejaus ir klojame lašišos kepsnius odele į apačią.
 3. Reklama
 4. 3. Pabarstome druska, pipirais ir gausiai patepame savo pasiruošta glazūra.
 5. 4. Uždarome kamado grilio dangtį ir kepame maždaug 12-15 minučių (priklausomai nuo turimų lašišos gabaliukų dydžio ir storio).
 6. 5. Po to nuimkite nuo lentelių, papuošiame šviežio čiobrelio šakelėmis ir patiekiame iškart su mėgstamomis daržovėmis. Lepinamės!
 7. 6. Rekomendacija: Daugiau lašišos receptų rasite: Lašišos receptai.
Lašiša grietinėlės padaže su špinatais ir pomidorais
(5)
Lašiša ryšulėlyje su brokolių kuskusu
(1)
Sumuštiniai su sūdyta lašiša
(3)