Lašišos tartaras su avokadu ir mangu

2022-11-10 Autorius WorldRecipes.lt

Lašišos tartaras su avokadu ir mangu
Šį kartą Jums siūlome neišsigąsti ir paragauti šiek tiek žalios lašišos. Svarbiausia, kad žuvis būtų tikrai šviežia ir kokybiška, o paskui viskas gausis labai paprastai bei fantastiškai skaniai. Šis lašišos tartaras su avokadu ir mangu yra tarsi laiminga prancūzų ir japonų virtuvių santuoka. Ingredientai idealiai dera tarpusavyje, žinoma, kartais wasabi krienai savo aštrumu įneša šiek tiek "pykčio", bet kaipmat avokadas savo švelnumu viską labai greitai nuramina. Na, suprantate, privalote paragauti patys. Čia yra vienas iš tų lašišos patiekalų, kuriuos paragavus pirmą kartą garsiai ištariame "super" ir norime pirštelius apsilaižyti. 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • pačios šviežiausios lašišos filė: ~300 gramų
  • prinokę avokadai: 1
  • prinokę mangai: 1
  • šviežia kalendra: šiek tiek
  • skrudintų sezamų aliejus: 1 valgomojo šaukšto
  • laimo vaisiaus sultys: iš 1 vnt.
  • wasabi krienai: 1 arbatinio šaukštelio
  • sojos padažas: 1 valgomojo šaukšto
  • druska
  • pipirai
  • sezamo sėklos

  Recepto paruošimas

 1. 1. Prieš pradėdami gamindami, lašišos filė maždaug 10-15 minučių įdėkite į šaldymo kamerą, kad šiek tiek pastingtų. Palaikius kameroje mūsų lašiša pjaustysis lengviau ir gausis gražūs, nesusitrynę gabaliukai.
 2. 2. Per tą laiką, kol žuvis poilsiauja šaldymo kameroje, pasiruoškite padažą. Į indą dėkite wasabi krienus, pilkite sojos padažą, laimo vaisiaus sultis, skrudintų sezamų aliejų, druską ir pipirus. Viską labai gerai išmaišykite.
 3. Reklama
 4. 3. Tada smulkiai supjaustykite avokadą, mangą ir padėkite į šalį.
 5. 4. Iš šaldymo kameros ištraukite lašišos filė, nupjaukite odą ir supjaustykite pusės arba 1 centimetro dydžio kubeliais. Supjaustytą žuvį suberkite į indą su padažu, berkite susmulkintą kalendrą, sezamų sėklas ir išmaišykite.
 6. 5. Po to imkite konditerinį žiedą, formelę, na, o jeigu nedreba rankos - formuokite gražią, sluoksniuotą krūvelę. Kadangi receptas pritaikytas dviem žmonės, tai ruoškite dvi porcijas. Ant pačio dugno sudėkite mažais kubeliais supjaustytus avokadus, tada mangus, o ant viršaus lašišos kubelius. Jeigu inde lieka dar daug padažo, nieko tokio. Likusio padažo nepilkite ant tartaro - jo bus pakankamai ant pačios žuvies ir lėkštėje nebus didelės balos (kalbu iš savo patirties).
 7. 6. Ant viršaus pabarstykite dar šiek tiek sezamų sėklų, susmulkintos kalendros ir patiekite su duonos arba krevečių traškučiais. Jeigu norisi pavalgyti dar sočiau, galite patiekti ir su virtais ryžiais. Skanaus!
 8. 7. Rekomendacija: Daugiau tartarų receptų rasite: Tartarų receptai.

Aliona

Kai tik turiu šviežios filė, visada šitaip gaminu. Skanu iki negalėjimo! :)
Atsakyti
Lašišos tartaras su avokadu ir mangu
Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša
(1)
Lašiša su pak choi salotomis ir hoisin padažu
(2)