Naminės keto tortilijos pagal Beatą

2021-09-27 Autorius Stirnaitė

Naminės keto tortilijos pagal Beatą
Pasiilgote įvairiausių suktinukų arba meksikietiškų patiekalų? Aš išmėginau daug receptų, bet gaminant pagal keto mitybą be miltų nesigaudavo nieko net panašaus į tikrą tortiliją. Kaip blyno skonio, taip blyno (beje, kaip blyneliai gal ir visai nieko, bet ne tortilija). Bet, galiausiai atradau vieną slaptą ingredientą, kuris viską pakeitė - gysluočio sėklų luobelės.

Tikriausiai daugybei žmonių ganėtinai nepažįstamas ingredientas, angliškai žinomas kaip Psyllium husk. Tai praktiškai yra vien skaidulos, dėl to itin sveika žmogaus žarnynui ir padeda sumažinti cukraus lygį kraujyje, todėl ketogeninei mitybai puikiai tinka! Bet kulinarijoje jis itin praverčia dėl to, kad ši skaidulų bomba į save sutraukia skystį ir dėl šios priežasties konsistencija taps standesnė. Trumpai tariant tariant, ne blynas, o traški, bet minkšta ir skani tortilija!

Sočiai ir skaniai vakarienei į šią tortiliją aš dar įsimečiau jautienos faršo, ožkos sūrio ir salotos lapų, bet variacijų - kiek tik norisi, su šia tortilija gaminkite visus savo pamiltus patiekalus. 

Iš nurodytų ingredientų kiekių man gavosi 1 didelė tortilija, kurioje 195 kalorijų (angliavandenių -6 gramai, keto angliavandenių - 2 gramai, riebalų - 16 gramų, baltymų - 9 gramai). 

Ingredientai

  • balkšvojo gysločio sėklų luobelės: 1 šaukšto (5 gramų)
  • kiaušiniai: 1
  • paprastas tepamas sūrelis: 50 gramų (aš įprastai naudoju "Philadelphia", "Rasa" arba "ICA")
  • mėgstami prieskoniai: pagal skonį (druskos, pipirų, raudonėlio...)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia kambario temperatūros sūrelį išplakame su kiaušiniu iki vientisos masės.
 2. 2. Tada pridedame pasirinktus mėgstamus prieskonius.
 3. Reklama
 4. 3. Tuomet įdedame gysločio, ir palaukiame maždaug 10 minučių, kad gerai susigertų. Masė privalo tapti klampesnė, bet pakankamai skysta, kad pavyktų supilti į indą. Jeigu patapo per klampi, įpilame dar šaukštą ar du šalto vandens.
 5. 4. Po to supilame masę į kepimo indą (aš pati naudoju silikoninį apvalų, nes iš jo tortilija paskui gražiai išslysta).
 6. 5. Dedame į stipriai įkaitintą (250 laipsnių temperatūros) orkaitę ir kepame kol apskrunda, maždaug 7-10 minučių (priklausomai nuo kepimo indo dydžio ir turimos orkaitės). Skanaujame!
 7. 6. Rekomendacija: Daugiau tortilijų receptų rasite: Tortilijų receptai.
Sūrio lazdelės orkaitėje su kmynais
(2)