Naminiai sveiki daržovių traškučiai - čipsai

2021-12-01 Autorius WorldRecipes.lt

Naminiai sveiki daržovių traškučiai - čipsai
Bulvių traškučiai iš parduotuvės labai pavojingai įtraukiantis užkandis, kuris žmogaus organizmui neturi praktiškai jokios naudos. Sveikos mitybos puoselėtojai jau labai seniai jų atsisakė ir atrado jiems puikią alternatyvą - naminius daržovių traškučius. Juos galite savo namuose visai nesunkiai pasigaminti ir patys.

Šį kartą su Jumis pasidalinsiu net dviejų rūšių sveikais daržovių traškučių receptais - morkų ir lapinio kopūsto (kale)!

Kodėl iškart dviejų? Nes pirmieji, morkų traškučiai, būna saldūs. Jei nemėgstate saldesnių čipsų, antrieji, lapinio kopūsto traškučiai, gausis sūrūs, ir tikrai nenuvils nei vieno valgytojo. Trumpai tariant pagalvojau apie visus!

Morkų traškučius aš buvau valgiusi tiek pirktinius, tiek restorane. Galiu pasakyti, kad likau itin sužavėta jų skoniu, į morkas pažvelgiau visai kitomis akimis, kad ir kaip tas juokingai skambėtų.

Apie lapinio kopūsto traškučius buvau tik girdėjusi, bet nebuvau ragavusi ir niekaip nesiryžau jų išsikepti savo virtuvėje. Girdėjau labai daug gerų žodžių dėl jų skonio ir traškumo. Ir galiausiai atėjo diena kai jų pasigaminau. Ir prisipažinsiu- man labai patiko! Gaminsiu šitaip daug dažniau! 

Ingredientai

  Morkų traškučiams-čipsams:
  • morkos: 3
  • kokosų aliejus: 1 valgomojo šaukšto (naudoju "Vitasia" prekės ženklo)
  • jūros druska: žiupsnio (naudoju "Kania" prekės ženklo)
  • cinamonas: žiupsnio
  • maltas kuminas: žiupsnio
  Lapinio kopūsto "Kale" traškučiams-čipsams:
  • lapiniai kopūstai "Kale": 100 gramų
  • alyvuogių aliejus: 2 valgomųjų šaukštų (naudoju "Primadonna" prekės ženklo)
  • jūros druska: žiupsnio
  • česnako granulės: žiupsnio (naudoju "Mikado" prekės ženklo)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Naminiai morkų traškučiai-čipsai: Orkaitę įkaitinkite iki 220 laipsnių temperatūros. Įjunkite vėdinimo rėžimą, o kepimo skardą patieskite kepimo popieriumi.
 2. 2. Morkas nuskuskite, nuplaunkite ir supjaustykite plonais griežinėliais. Aš pati šį kartą pjausčiau įstrižai peiliu, nors galite pjaustyti ir bulvių skustuku (šitaip gausis ilgesnės bei plonesnės juostelės) arba tiesiog tarkos puse, skirta didesniems gabaliukams.
 3. Reklama
 4. 3. Supjaustytas morkas sudėkite į dubenį. Įpilkite ištirpintą kokosų aliejų, įberkite šiek tiek druskos, cinamono ir malto kumino. Viską išmaišykite ir išdėliokite ant kepimo popieriaus, tarp kiekvieno gabaliuko palikdami šiokius tokius tarpus.
 5. 4. Kepkite maždaug 12-15 minučių, kol morkų gabaliukai pradeda džiūti ir po truputį raitytis. Apverskite, ir kepkite dar maždaug 5-10 minučių. Praėjus 5 minutėms, morkas stebėkite. Joms vos išdžiuvus, traukite iš orkaitės. Reikiamą momentą "pagauti" yra kiek sunkoka, nes bet kuriuo metu jos gali pradėti degti, bet Jums tikrai pavyks.
 6. 5. Iškepusioms morkoms leiskite atvėsti, ir jas laikykite sandarioje dėžutėje.
 7. naminiai morkų čipsai - traškučiai
 8. 6. Morkų traškučius labai svarbu laikyti uždaroje dėžutėje, nes kitu atveju jie praranda savo traškumą. Minkštos irgi skanios, bet traškučiams juk reikia traškumo, tiesa?
 9. morkų traškučiai - čipsai
 10. 7. Naminiai lapinio kopūsto "Kale" traškučiai-čipsai: Orkaitę įkaitinkite iki 150 laipsnių temperatūros.
 11. 8. Lapinius kopūstus nuplaukite ir visiškai išdžiovinkite- jie privalote būti visiškai sausi. Jei labai skubate, rekomenduoju daryti taip, kaip kartais aš darau - išdžiovinti karšto oro srove, plaukų džiovintuvo pagalba! Taip, gal ne pats idealiausias variantas, bet kai neturi daug laiko, tikslas gi pateisina priemones.
 12. 9. Tada kopūstą suplėšykite maždaug 3 centimetrų lapeliais, išmeskite kietas kopūsto dalis- kotelius, gyslas.
 13. 10. Suberkite į kepimo skardą, ir lapelius įtrinkite aliejumi. Apiberkite druska, česnako granulėmis, ir išmaišykite.
 14. 11. Kepkite maždaug 10 minučių. Po to pamaišykite, ir kepkite dar kelias minutes. Stebėkite labai atidžiai, nes lapeliai gali sudegti.
 15. 12. Išimkite iš orkaitės ir leiskite atvėsti.
 16. naminiai lapinio kopūsto kale traškučiai - čipsai:
 17. 13. Net nežinau su kuo būtų galima palyginti tokių traškučių skonį. Bet galiu pasakyti, kad česnakas čia itin tiko, o tas traškumas… Norėjosi skanauti dar ir dar. Skanaus ir Jums!
 18. 14. Rekomendacija: Daugiau traškučių receptų rasite: Traškučiai.
Gruzdintų manijokų užkandis
(2)
Karštai rūkytos kiaulės ausys
(2)
Vyriškas gimtadienio tortas
(1)
Sūrio spurgos su jalapenu
(10)