Nekeptas šokoladinis maskarponės sūrio tortas

2023-07-20 Autorius Lithuanian in the USA

Nekeptas šokoladinis maskarponės sūrio tortas
Atsipjaunate torto, paragaujate vieną kąsnelį ir sakote "mmm, kaip fantastiškai skanu!" - būtent šitaip nutiks, kai paragausite pirmąjį šio tobulo nekepto torto kąsnelį. Tirpstantis burnoje, nepakartojamai švelnaus skonio maskarponės tortas, kuriam net neprireiks įjungti savo orkaitės. Skamba fantastiškai gerai, ar ne? O dabar keliaujame prie gaminimo!

Labai gerai pamenu, kad anksčiau nelabai draugavau su želatina, kol pagaliau išmokau kaip su ja reikia tvarkytis. Žinau, kad ne visi su ta želatina yra susidraugavę, todėl duosiu du svarbius patarimus, kuriais visada vadovaujuosi, kai turiu reikalų su želatina. Pirmiausia - išbrinkusios želatinos nereikia perkaitinti. Aš želatiną tirpinu mikrobangėje ir visiškai nesuku galvos su karštomis vandens vonelėmis… Kam ta papildoma terlionė? Bet, kai kaitinsite želatiną mikrobangėje turite labai atidžiai sekti kaitinimo laiką, nes kiekviena mikrobangė skirtinga, tad ir kaitinimo laikas skiriasi. Kai želatina pradės tirpti, gerai išmaišykite ir viskas, atidėkitme į šalį iki tol, kol reikės įmaišyti į kremą. Tik per ilgai žinoma nelaukite, kitaip želatina sustengs. Antras patarimas - prieš sumaišant želatiną su kremu, geriausia, kad kremas būtų kambario temperatūros, tuomet plona srovele pilkite želatiną į kremą ir nuolatos maišykite. Arba galima atsargiai sumaišyti gerą stiklinę kremo su želatina ir paskui sumaišyti su likusiu kremu. Kaip Jums paprasčiau. Dabar lieka visus patarimus pritaikyti praktikoje. Kitaip tariant, laukia smagiausia dalis - nekepto torto ruošimas!

Jei galvojate, kad šio torto pagaminimas užtrunka ilgai, tikrai klystate. Sausainių pagrindą ir kremą pagaminsite per kiek daugiau nei 30 minučių, o tuomet jau paliksite tortą stingti šaldytuve. Šokoladinis sluoksnis yra Jūsų pasirinkimas, nenorite - praleiskite, bet šiaip ar taip jis labai lengvai pagaminamas.

Nieko nėra skaniau už namuose pagamintą tortą! Pradedame gaminti! 🙂 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  Torto pagrindui:
  • šokoladiniai arba vaniliniai sausainiai: 200 gramų
  • sviestas: 90 gramų
  • kondensuotas pienas: 2 valgomųjų šaukštų
  Maskarponės sluoksniui:
  • maskarponės sūris: 500 gramų (būtinai kambario temperatūros)
  • saldus kondensuotas pienas: 1 indelio (būtinai kambario temperatūros)
  • 35% riebumo plakamoji grietinėlė: 200 mililitrų
  • juodas šokoladas: 150 gramų
  • želatina: 1,5 valgomojo šaukšto
  • šaltas vanduo: 4 valgomųjų šaukštų
  Šokolado sluoksniui:
  • 35% riebumo plakamoji grietinėlė: 250 mililitrų
  • juodas šokoladas: ~200-220 gramų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Torto pagrindas: Pirmiausia sausainius susmulkiname iki trupinių. Tam galite naudoti arba virtuvinį kombainą, arba sausainius sudėti į maišelį ir sutrupinti mėsos muštuku.
 2. 2. Tuomet sviestą ištirpiname mikrobangėje ir užpilame ant sausainių kartu su kondensuotu pienu. Gerai išmaišome.
 3. Reklama
 4. 3. Ant išardomos tortinės pagrindo patiesiame kepimo popierių, sudedame sausainių masę ir gerai prispaudžiame prie dugno.
 5. 4. Sausainių pagrindą paliekame šaldytuve, kol gaminsime maskarponės kremą.
 6. 5. Maskarponės sluoksnis: Želatiną užpilame šaltu vandeniu, paliekame išbrinkti.
 7. 6. Tada šokoladą ištirpiname mikrobangėje (tik neperkaitinkite) ir paliekame truputį pravėsti. Grietinėlę išplakame iki standumo.
 8. 7. Želatiną ištirpdome mikrobangėje (man užtenka ~10-15 sekundžių, tik labai atidžiai sekite kaitinimo laiką, kad želatina neperkaistų, pakanka, kad išsilydytų).
 9. 8. Maskarponės sūrį išplakame su likusiu kondensuotu pienu, įmaišome šokoladą.
 10. 9. Nuolatos maišydami plona srovele supilame želatiną. Tuomet lėtai įmaišome grietinėlę.
 11. 10. Maskarponės kremą supilame ant sausainių pagrindo, išlyginame ir paliekame šaldytuve sustingti (maždaug dvi valandas).
 12. 11. Šokolado sluoksnis: Šokoladą sulaužome ir sudedame į dubenį.
 13. 12. Tada grietinėlę supilame į nedidelį puodą, kaitiname ant vidutinės kaitros, kol vos pradeda virti ir užpilame ant šokolado. Paliekame maždaug 5 minutėms, o tuomet išmaišome (maišome, kol šokoladas ištirpsta).
 14. 13. Kremą paliekame šiek tiek pravėsti ir užpilame ant torto. Kai šokoladinis sluoksnis sustingsta, tuomet puošiame kaip patinka. Aš naudojau šokoladinius draže rutuliukus. Skanaujame!
 15. 14. Patarimas: Šiam tortui pakanka vieno indelio kondensuoto pieno, tiesiog iš to vieno indelio panaudojame porą šaukštų sausainių masei sutvirtinti.
 16. 15. Rekomendacija: Daugiau sūrio tortų receptų rasite: Sūrio tortai.
Nekeptas šokoladinis maskarponės sūrio tortas
Nekeptas šokoladinis maskarponės sūrio tortas
Nekeptas šokoladinis maskarponės sūrio tortas
Nekeptas šokoladinis maskarponės sūrio tortas

Daiva

Tobulas gavosi tortukas,aciu😊
Atsakyti

Daiva

Tobulas gavosi 🥰 ačiū🤌👌
Atsakyti
Tėčio gimtadienio tortas arba Šokoladinis tortas su traškiu "praline" sluoksniu
(5)