Kijevo tortas

2020-05-07 Autorius Apie viską

Kijevo tortas
Yra kelios legendos kaip atsirado Kijevo tortas. Mano mėgstamiausia yra štai ši- vieną kartą konditeris pamiršo įdėti baltymų likučius į šaldytuvą ir jie liko stovėti šiltoje virtuvėje per naktį, o dėl šilumos baltymai rūgtelėjo, bet konditeris nusprendė jų neišmesti, o vis tiek iškepti tortą (na ir taupus gi konditeris buvo). Būtent taip gimė morenginis (su riešutais) tortas su sviestiniu ir šokoladiniu kremu, kurio viršų visada puošė žydinčio kaštono šakelė (iš kremo).

Kažkur esu skaičiusi, kad galima naudoti ir nesendintus baltymus - nerekomenduoju naudoti šviežių baltymų. Skirtumas tikrai yra, kiek procese, tiek torto skonyje bei jo struktūroje. Sendinti baltymai yra kur kas skystesni, lengviau susiplaka, o tortas būna tvirtesnis, jį pjaustant atsipjauna gražus (sąlyginai) gabaliukas, o ne sutrupa. 

Kai ką buvau pakeitusi iš originalaus recepto pagal savo skonį - vietoj sviestinio šokoladinio kremo naudodavau plaktą šokoladinį ganašą ir papuošdavau tortą, aišku, savaip, nes kol kas kaštonų žiedų dar piešti nemoku.

Kijevo tortas yra vienas mūsų šeimos mėgstamiausių, todėl ir kepu jį gan dažnai. Vis gi po kurio laiko, grįžau prie originalaus recepto ir vietoj šokoladinio ganašo vėl naudoju šokoladinį sviestinį kremą. Taip ir skaniau ir paprasčiau gaminti. 

Taip pat originaliame recepte naudojama ganėtinai mažai kremo ir man, tiesą pasakius, jo nepakanka todėl aš dažniausiai pasigaminu pusantro karto daugiau kremo, o kartais ir dvigubą normą. Nesuprantu kodėl taip gaunasi... gal dėl papuošimų. Jei kremo lieka tai papuošiu juo keksiukus arba pyragą (kremas šaldytuve gali stovėti savaitę, išimkite jį iš šaldytuvo ir kai jis bus kambario temperatūros suplakite kad grąžintumėte jam jo struktūrą). 

Mano trenerė yra kilusi iš Kijevo, dėl to vedama smalsumo paklausiau jos ar ji prisimena Kijevo tortą. Pasirodo tai buvo (o gal yra) labai žinomas ir mėgstamas tortas. Dauguma grįždami iš komandiruotės Kijeve lauktuvių namo parveždavo būtent Kijevo tortą. 

Labai norėjau pirmadienį nunešti paragauti savo torto, bet nieko neliko. Reiškia reikės iškepti dar.
Reklama

Tortas labai gardus. Iš pradžių truputį pergyvenau dėl sviestinio kremo, nes nelabai jis mėgstamas mano šeimoje, bet viskas gavosi taip puikiai ir skoniai taip puikiai derėjo vienas su kitu, kad kitą kartą nieko nekeisiu.

Ingredientai

  Tešlai:
  • kiaušinių baltymai: 200 gramų (maždaug 6 kiaušinių)
  • cukraus pudra: 50 gramų
  • miltai: 45 gramų
  • žemės riešutai: 150 gramų (pakepinti ir susmulkinti - vidutiniškai, ne labai smulkiai)
  • cukrus: 180 gramų
  • vanilės ekstraktas: 0,5 arbatinio šaukštelio
  Kremui:
  • sviestas: 250 gramų
  • cukrus: 225 gramų
  • kiaušiniai: 1 
  • pienas: 150 gramų
  • konjakas: 2 valgomųjų šaukštų (aš nedėjau) 
  • vanilės ekstraktas: 1 arbatinio šaukštelio
  • grietinėlė: 400 mililitrų
  • juodas šokoladas: 200 gramų (susmulkinto)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Tešla. Atskiriame kiaušinių baltymus nuo trynių. Trynius galite sunaudoti kitam patiekalui, mums šį kartą jų neprireiks. :)
 2. atskiriami kiaušinių baltymai nuo trynių
 3. 2. Kiaušinių baltymus "užraukiame" - paliekame juos šiltoje vietoje 12-24 valandų.
 4. Reklama
 5. 3. Kitą dieną sumaišome miltus, riešutus ir 185 gramų cukraus.
 6. 4. Įkaitiname orkaitę iki 150 laipsnių temperatūros. Išklojame kepimo popieriumi dvi apvalias kepimo formas - 23 centimetrų ir 20 centimetrų diametro.
 7. 5. Baltymus suplakame iki purumo, tada beriame po truputį cukraus pudrą ir plakame iki kol masė taps standi ir blizgi. Pabaigoje įpilame ir įplakame vanilės ekstraktą.
 8. 6. Įberiame riešutų mišinį ir labai atsargiai su mentele išmaišome.
 9. 7. Tešlą padaliname tarp dviejų kepimo formų ir pašauname į orkaitę. Kepame 2 valandas.
 10. 8. Išimame kepimo formas iš orkaitės ir paliekame pastovėti 12-24 valandoms (kad tešla sutvirtėtų).
 11. 9. Kremas "Šarlott". Pieną ir kiaušinį suplakame greitkratyje (arba bet kokiame kitame inde), kad jie susijungtų (ne daugiau).
 12. 10. Įpilame pieno mišinį į puodą ir įberiame cukrų (225 gramų). Verdame ant vidutinės ugnies nuolat maišant iki užvirimo. Sirupas turi šiek tiek sutirštėti (būtinai). Atvėsiname iki kambario temperatūros.
 13. 11. Sviestą suplakame su mikseriu iki purumo. Toliau plakdami po truputį pilame sirupą ir plakame iki purios, kreminės konsistencijos. Pabaigoje įpilame vanilės ekstraktą ir konjaką (jei naudojate).
 14. 12. Ganašas. Užviriname grietinėlę ir užpilame 150 gramų šokolado. Paliekame pastovėti 2 minutes, tada išmaišome iki vientisos masės.
 15. 13. Atvėsiname iki kambario temperatūros ir įdedame į šaldytuvą, nes ganašas, prieš jį suplakant, turi būti labai šaltas (geriausia tai daryti iš vakaro, kad jis naktį pastovėtų šaldytuve).
 16. 14. Išimame ganašą iš šaldytuvo ir suplakame su mikseriu iki purios konsistencijos (maždaug plaktos grietinėlės konsistencija).
 17. 15. Šokoladiniai papuošimai. Išlydome 50 gramų šokolado ir su mentele tolygiai paskirstome ant acetato juostos arba ant kepimo popieriaus lapo.
 18. 16. Palaukiame porą minučių ir perbraukiame per šokolado juostą su dantyta mentele. Liks ilgos šokoladinės juostos.
 19. 17. Palaukiame kol šokoladas ims stingti, tada susukame juostą ir paliekame sustingti iki galo (galima įdėti į šaldytuvą). Kai šokoladas sustings, nuimame juostą.
 20. 18. Torto surinkimas. Išimame tešlą iš kepimo formų ir nuimame kepimo popierių.
 21. 19. Padedame mažesnį tešlos blyną ant didesnio ir apipjaustome didesnį taip, kad jis taptų toks pat kaip mažesnis.
 22. 20. Apipjaustytas dalis paimame ir susmulkiname - įdedame į maišelį ir susmulkiname su kočėlu - trupinius naudosime šonų papuošimui.
 23. 21. Ant vieno tešlos blyno viršaus uždedame 3/4 pagaminto kremo "Šarlott" ir tolygiai paskirstome su mentele. Ant viršaus padedame kitą tešlos blyną ir lengvai prispaudžiame.
 24. ruošiamas kijevo tortas
 25. 22. Torto šonus ir viršų patepame šokoladiniu kremu ir išlyginame su mentele. Šonus aplipdome / apibarstome su trupiniais.
 26. 23. Torto viršų papuošiame su likusiu Šarlott kremu (gėlytės) ir šokoladiniu kremu. Papuošiame šokoladinėmis juostomis.
 27. puoštas kijevo tortas
 28. 24. Dedame tortą nakčiai į šaldytuvą (arba bent jau porai valandų). Skanaus!
 29. papuoštas kijevo tortas
 30. 25. Rekomendacija: Daugiau tortų receptų rasite: Tortai.
 31. )
Kijevo tortas
Kijevo tortas
Kijevo tortas
Kijevo tortas
Šokoladinis tortas su jogurtiniu kremu ir braškėmis | Receptas
(8)
Špinatų tortas su pertepimu ir glajumi pagal Beatą
(8)